sonda2
29.11.12,08:52
Zdravim, vymyslela som istu funkcionalitu pre www stranky a chcela by som sa spytat, ci sa da nieco taketo ochranit/registrovat, ci uz copyrightom alebo nejakym inym sposobom (moc sa do toho nerozumiem), aby som z toho mohla profitovat? Vdaka
troll
29.11.12,09:00
Neviem si predstaviť, aká to je funkcionalita, ale zároveň si ani neviem predstaviť, ako by ti tá hypotetická ochrana pomohla.
Skús to radšej tak, že to dáš niekomu naprogramovať a budeš chrániť celý produkt - "kus kódu", ktorý sa bude dať predať.
sonda2
29.11.12,09:15
tyka sa to prihlasovania sa do emailovych schranok, na www stranky,... kde potrebujes zadat meno a heslo. Ja som si to predstavovala tak, ze ten naprogramovany "kus kodu" by som mala nejak patentovany a potom by som ho mohla ponuknut vacsim firmam, ak by mali o to zaujem.
troll
29.11.12,10:10
V prvom rade - ten kus kódu - v podstate počítačový program nie je predmetom patentovej ochrany. Iba autorskej ochrany. A to znamená, že ak sa k tomu niekto dopracuje iným spôsobom ako ty, ale bude to fungovať rovnako, tak má druhý produkt, ktorý môže ponúkať aj on. Ale zároveň to znamená, že ochranu máš podľa autorského zákona. Samotný nápad podľa mňa chrániť možné nie je, musí byť nejako zdokumentovaný a podchytený. To znamená nielen "čo" ale aj "ako" sa to spraví.
I. V. B.
27.12.12,19:04
Ako aplikacia pre Androidy a Apple. 1,99 USD za download.

Pretoze najdes vela podobnych, je nahanat ochranne prava zbytocne.
Sustred sa na predaj a propagaciu.