JAJA11
29.11.12,09:21
nové znenie ZP upravilo paragraf 95 takto:
Na pracoviskách s nočnými zmenami sa začína deň pracovného pokoja hodinou zodpovedajúcou nástupu pracovnej zmeny, ktorá v pracovnom týždni nastupuje podľa rozvrhu zmien ako prvá ranná zmena.

Mám tomu rozumieť tak, ak pracovný týždeň začína nočnou zmenou v nedeľu, tak zamestnancom na tejto zmene som povinná platiť aj príplatok za prácu odpracovanú v deň pracovného pokoja?
JAJA11
29.11.12,09:18
nik nezačína pracovnú zmenu v trojzmennej prevádzke v nedeľu večer?
JAJA11
30.11.12,09:00
posúvam :o
JAJA11
05.12.12,11:04
tak ešte raz skúsim, nik nepracuje na 3 smeny a prvá začína v nedeľu o 22 hodine?
erzet
05.12.12,13:00
nové znenie ZP upravilo paragraf 95 takto:
Na pracoviskách s nočnými zmenami sa začína deň pracovného pokoja hodinou zodpovedajúcou nástupu pracovnej zmeny, ktorá v pracovnom týždni nastupuje podľa rozvrhu zmien ako prvá ranná zmena.

Mám tomu rozumieť tak, ak pracovný týždeň začína nočnou zmenou v nedeľu, tak zamestnancom na tejto zmene som povinná platiť aj príplatok za prácu odpracovanú v deň pracovného pokoja?



Áno, ale to nie je nič nové.

U nás sa to platí, ale už iba v rámci KZ
ivka70
05.12.12,13:02
Zakonnik prace predsa ziadny priplatok za pracu v sobotu a v nedelu nedefinuje.

Ak mate takyto priplatok v kolektivnej zmluve nad ramec zakona, tak ho treba vyplatit.
erzet
06.12.12,06:11
nové znenie ZP upravilo paragraf 95 takto:
Na pracoviskách s nočnými zmenami sa začína deň pracovného pokoja hodinou zodpovedajúcou nástupu pracovnej zmeny, ktorá v pracovnom týždni nastupuje podľa rozvrhu zmien ako prvá ranná zmena.

Mám tomu rozumieť tak, ak pracovný týždeň začína nočnou zmenou v nedeľu, tak zamestnancom na tejto zmene som povinná platiť aj príplatok za prácu odpracovanú v deň pracovného pokoja?

Treba to rozmotať.

Ak pracovný týždeň začína nočnou zmenou v nedeľu, tak zamestnancom na tejto zmene si povinná platiť príplatok za prácu odpracovanú v deň pracovného pokoja. Dni pracovného pokoja sú: 6. január – Zjavenie Pána (Traja králi), Veľký piatok, Veľkonočný pondelok, 1. máj – Sviatok práce, 8. máj – Deň víťazstva nad fašizmom, 15. september – Sedembolestná Panna Mária, 1. november – Sviatok Všetkých svätých,24. december – Štedrý deň, 25. december – prvý sviatok vianočný, 26. december – druhý sviatok vianočný.

Ak je to obyčajný víkend tak nie, ak to nie je vo vnútornom predpise napr. v KZ. Mňa pomýlilo to, že u nás sa to vypláca, ale už iba podľa KZ.
bettylou
06.12.12,06:42
telo malo?