daduška111
29.11.12,15:31
Dostala som ponuku práce a však podmienkou je živnosť. Keďže sa v tejto otázke nevyznám budem rada za akúkoľvek reakciu či mám ísť do toho alebo radšej nie. Viem že sa mi to oplatí ak si zarobím na odvody a zároveň aj niečo navyše. Ale aká to má byť asi čiastka? Čo to všetko obnáša?
Ide o administratívnu prácu, neskôr aj s možnosťou home officu - čo je výhodou.
Mila123
29.11.12,14:36
aký bude cca mesačný zárobok?
tvoje investície do práce?
náklady budeš mať aké?
daduška111
29.11.12,14:42
však práve. zatiaľ neviem. koľko by som mala zarábať aby sa mi to vôbec oplatilo? investovať nebudem musieť nič. náklady klasické - telefon, cestovné,...
Braňo
29.11.12,14:42
nak ten príjem má pokrývať iba odvody a niečo navyše, tak o tom ani nešpekuluj.
veronikasad
29.11.12,14:51
však práve. zatiaľ neviem. koľko by som mala zarábať aby sa mi to vôbec oplatilo? investovať nebudem musieť nič. náklady klasické - telefon, cestovné,...
O výkon akej práce ide ? Budeš pracovať v priestoroch "zamestnávatela" s jeho zariadením ? Od 1.1.2013 sa sprísňujú kritéria výkonu závislej práce formou živnosti.
daduška111
29.11.12,14:55
administratíva, pracovať budem v jeho priestoroch - neskôr home office, z jeho zariadením. o nič iné tam nejde len o to že on chce mať nižšie odvody za zamestnanca, resp. žiadne. inak bude práca prebiehať ako keby som bola normálny zamestnanec.
veronikasad
29.11.12,14:57
administratíva, pracovať budem v jeho priestoroch - neskôr home office, z jeho zariadením. o nič iné tam nejde len o to že on chce mať nižšie odvody za zamestnanca, resp. žiadne. inak bude práca prebiehať ako keby som bola normálny zamestnanec.
Práve takýchto "zamestnancov" rieši novela Zákonníka práce a sprísnené kontroly Inšpekcie práce. Budú ušetrené financie na odvodoch stáť za príp. pokutu pri kontrole Inšpekcie práce ?
marjankaj
29.11.12,19:19
administratíva, pracovať budem v jeho priestoroch - neskôr home office, z jeho zariadením. o nič iné tam nejde len o to že on chce mať nižšie odvody za zamestnanca, resp. žiadne. inak bude práca prebiehať ako keby som bola normálny zamestnanec.
Ak to, čo ušetrí na odvodoch dá tebe, tak by to malo byť v poriadku. Ale pýtaj viac. Ty budeš mať zodpovednosť a aj menej zaplatíš na odvodoch. Potom by sa ti to "vrátilo", keď budeš na dôchodku.
zknihy
29.11.12,19:43
Ak to, čo ušetrí na odvodoch dá tebe, tak by to malo byť v poriadku. Ale pýtaj viac. Ty budeš mať zodpovednosť a aj menej zaplatíš na odvodoch. Potom by sa ti to vrátilo, keď budeš na dôchodku.

Sa načaká
marjankaj
29.11.12,21:18
Sa načaká
No možno sa ani nedočká. Veď už teraz "sľubujú", že na dôchodky nebude.
A ak si bude platiť sociálne poistenie z minima:eek:
Braňo
30.11.12,11:24
no ak bude platiť minimálne odvody tak asi ťažko sa jej to vráti
marjankaj
30.11.12,13:21
Tak som to "vrátilo" dal do úvodzoviek, aby to pochopil každý.
JanaSys
07.12.12,18:42
Prečo je táto téma uzavretá? Dostala si odpoveď? Mám tú istú dilemu, inak ma nezamestnajú. Ešte prichádza do úvahy sro.
daduška111
24.01.13,18:36
už to neriešim. rozhodla som sa že by to nemalo zmysel.