Katarína Horská
10.02.06,08:24
Ahojte,mám otázočku.Chcem zamestnať človeka na DvP, ktorý stratil nedávno zamestnanie a má šancu,že o nejaký čas by si našiel zase trvalé zamestnanie.Ak by teraz u mna podpísal vyhlásenie,že si uplatňuje nárok na nezdaňiteľnú časť u mňa,a potom by si našiel trvalú prácu mohol,čo potom?Dobre tomu rozumiem,že podpísať u mňa to vyhlásenie by pre neho nebolo moc výhodne,ak by si potom našiel trvalé zamest.nemohol by si už tento nárok nikde inde uplatňiť?
Tweety
10.02.06,07:30
Ahojte,mám otázočku.Chcem zamestnať človeka na DvP, ktorý stratil nedávno zamestnanie a má šancu,že o nejaký čas by si našiel zase trvalé zamestnanie.Ak by teraz u mna podpísal vyhlásenie,že si uplatňuje nárok na nezdaňiteľnú časť u mňa,a potom by si našiel trvalú prácu mohol,čo potom?Dobre tomu rozumiem,že podpísať u mňa to vyhlásenie by pre neho nebolo moc výhodne,ak by si potom našiel trvalé zamest.nemohol by si už tento nárok nikde inde uplatňiť?
Prečo by nemohol? Ak nastúpi do TPP, potom podpíše v novom zamestnaní. Nemôže mať naraz dvakrát a viac podpísané,ale jedno môže podpísať.:eek:
alušik
10.02.06,07:34
Ide o to, že ak si teraz podpíše vyhlásenie u Teba pri DVP, neznamená to, že toto vyhlásenie platí automaticky na celý rok. Keď by sa zamestnal, jednoducho si u Teba pri tej DvP zapíše do vyhlásenia zmenu a začne si uplatňovať nezdaniteľnú čiastku u nového zamestnávateľa.;)
Katarína Horská
10.02.06,08:14
Takže to znamená,že bez problémov môže u mňa podpísať vyhlásenie pri DvP a nemusí v tomto prípade platiť daň, potom ak by nastúpil na TPP môže si ho uplatniť znovu?Dakujem
Tweety
10.02.06,08:15
Presne tak. Ak je jeho odmena z dohody nízka,nižšia ako nezdaniteľná časť alebo rovná,tak áno.
Katarína Horská
10.02.06,08:24
Presne tak.
Ďakujem za
Katarína Horská
10.02.06,09:10
Ďakujem za
Ešte ak sa môžem spýtať, ako mám vypísať toto vyhlásenie,ak som nastúpila do svojho prvého zamestnania,slobodná a nemám žiadne deti.Je tam toho veľa a neviem čo vyplniť a čo nevypniť?
Tweety
10.02.06,09:18
Ešte ak sa môžem spýtať, ako mám vypísať toto vyhlásenie,ak som nastúpila do svojho prvého zamestnania,slobodná a nemám žiadne deti.Je tam toho veľa a neviem čo vyplniť a čo nevypniť?
Tak v prvom rade, Priezvisko....., Oddiel I.- a,b, uplatňuješ, neuplatňuješ-
nehodiace sa škrtneš, takisto 1,2, II, ti celé potom podpíšeš.