lenka.bambulka
29.11.12,17:40
SP podľa zákona č.461/2003 § 31 ods.3 vydala rozhodnutie ,že nemám nárok na nemocenské dávky z dnp.Poradíte mi ako sa voči tomuto odvolať a ako sa dopracovať k tomu ,aby SP zmenila svoje rozhodnutie???Poistné im nabehlo do pokladnice 13.novembra.PN vystavená k 29.10.2012 v ochranej dobe(7dní od zániku poistenia t.j.k 25.10.2012).Dakujem za akukolvek pomoc!
Xanti
29.11.12,18:10
No bohužial , zo žiadnym odvolaním neuspeješ, poistné nebolo uhradené včas, preto nevznikol nárok na platenú PN.
lenka.bambulka
29.11.12,19:00
Som toho isteho nazoru ,ale viem minimalne o jednom pripade,kde to poistne bolo zaplatene neskor ako 8.v mesiaci...je to identicky pripad ako moj akurat rozdiel v datumoch je par dni....tam poistne bolo pripisane 12.novembra...a v pohode to SP schvalila...lenze nemozem povedat na SP,ze kto je ta dotycna osoba...nechcem,aby prisla o to nemocenske :( toto je ten moj kamen urazu,ze sa ohradzaju zakonmi,ale mam pocit,ze je to podla toho ako sa vyspia...
avalik
29.11.12,19:07
Som toho isteho nazoru ,ale viem minimalne o jednom pripade,kde to poistne bolo zaplatene neskor ako 8.v mesiaci...je to identicky pripad ako moj akurat rozdiel v datumoch je par dni....tam poistne bolo pripisane 12.novembra...a v pohode to SP schvalila...lenze nemozem povedat na SP,ze kto je ta dotycna osoba...nechcem,aby prisla o to nemocenske :( toto je ten moj kamen urazu,ze sa ohradzaju zakonmi,ale mam pocit,ze je to podla toho ako sa vyspia...

(3) Ak platba poistného sa na účet Sociálnej poisťovne v Štátnej pokladnici uskutočnila oneskorene, poistné sa považuje za zaplatené včas, ak
a) pri platení bezhotovostným prevodom ako deň prevodu je uvedený posledný deň splatnosti poistného podľa odseku 1 alebo 2,
b) pri platení poštovou poukážkou sa poistné poukázalo v posledný deň splatnosti poistného podľa odseku 1 alebo 2.
Xanti
29.11.12,19:16
Ja by som povedala, že to poistné v tom prípade čo spomínaš bolo uhradené 8.11. poštovou poukážkou zrejme, lebo bol štvrtok a pošte dlho trvá kým doručí peniaze. A tie prišli v pondelok. Ak si platila prevodom, tak naozaj si to nemohla stihnúť zaplatiť včas.
lenka.bambulka
29.11.12,20:03
ludia moji je to fakt zapeklita situacia :) moje poistne som platila cez inernet banking 13.11.2012 a v ten den to dostali aj na SP ucet co mi potvrdili...v tom druhom pripade kde boli priznane ND poistne odislo z uctu 12.11.2012...
veronikasad
29.11.12,20:12
ludia moji je to fakt zapeklita situacia :) moje poistne som platila cez inernet banking 13.11.2012 a v ten den to dostali aj na SP ucet co mi potvrdili...v tom druhom pripade kde boli priznane ND poistne odislo z uctu 12.11.2012...
V tom druhom prípade išlo tiež o DNP z ochrannej doby, alebo DNP ešte stále trvá ?
V tvojom prípade žiadne odvolanie nepomôže, na nemocenské nárok nemáš.
witch
04.12.12,08:41
Dobrý deň, chcem sa odvolať proti rozhodnutiu SP, píšu, že sme vôbec nezaplatili ako zam-ľ odvody za 10/2012, my sme zaplatili prevodom v deň splatnosti, na správný účet, správny VS aj ŠS. Na záver listu píšu, že máme sa možnosť odvolať, citujem:Odvolanie sa podáva na Sociálnej poisťovni, pobočka BA . Dúfam, že odvolanie môžem poslať aj poštou, nemusím ísť osobne do Blavy???
Mária27
04.12.12,09:03
Samozrejme, len to správne adresuj a podaj včas.
witch
04.12.12,09:04
vďaka!