zuzulik205
29.11.12,21:03
Dobrý deň. Chcem Vás poprosiť o radu, ako mám postupovať. Som SZČO, nie som platca DPH, ale prefakturovala som služby na SZČO, ktorý mi vo faktúre uviedol, že nie je platca DPH, ale spätne som zistila, že ním je. faktúry spolu činili cca 7000 eur. Viem, že ho musím ohlásiť na daňovom úrade, len neviem čo s tou DPH. On mi vyfakturoval za služby bez DPH. Môžem mať ja z toho nejaký problém? Veľmi pekne Vám ďakujem za pomoc, lebo som z toho mimo a nechcem mať zbytočné problémy.
Rozalka
29.11.12,20:20
Ak ste obaja slovenskí podnikatelia, nič nenahlasuješ, iba ak by platba za jeho služby bola v hotovosti a presiahla by 5000 E.
Paula
29.11.12,20:27
Asi ohlásiť toho platiteľa, že neuvádza DPH na fa.
marjankaj
29.11.12,20:30
Dobrý deň. Chcem Vás poprosiť o radu, ako mám postupovať. Som SZČO, nie som platca DPH, ale prefakturovala som služby na SZČO, ktorý mi vo faktúre uviedol, že nie je platca DPH, ale spätne som zistila, že ním je. faktúry spolu činili cca 7000 eur. Viem, že ho musím ohlásiť na daňovom úrade, len neviem čo s tou DPH. On mi vyfakturoval za služby bez DPH. Môžem mať ja z toho nejaký problém? Veľmi pekne Vám ďakujem za pomoc, lebo som z toho mimo a nechcem mať zbytočné problémy.

Ty si prefakturovala jemu za 7000 € a on fakturoval tebe tiež za 7000 €?:eek: Aký to malo účel?:confused:
zuzulik205
30.11.12,08:40
len on mne fakturoval spolu za 7000eur. myslela som tým, že to bolo na viacerých faktúrach :-) asi som sa zle vyjadrila. Ide mi o tú DPH. či ja môžem mať problém, keď on mi fakturoval bez DPH, alebo je to už len jeho problém?
zuzulik205
30.11.12,08:42
Bolo to v hotovosti, tak ho musím nahlásiť na DÚ, ale mňa trápi hlavne to, či nie je problém, ked na faktúre neuviedol sumu DPH, ani na pečiatke nemá uvedené IČ DPH.
marjankaj
30.11.12,09:10
Bolo to v hotovosti, tak ho musím nahlásiť na DÚ, ale mňa trápi hlavne to, či nie je problém, ked na faktúre neuviedol sumu DPH, ani na pečiatke nemá uvedené IČ DPH.
Ty nezodpovedáš, za jeho vystavené faktúry. Ani za jeho pečiatku. Nakoniec tú pečiatku ani nemusel dať. Je to čiste jeho problém.
lejka
30.11.12,09:42
A ako si zistila, že je platcom DPH? Na stránke www. drsr nájdeš keď zadáš DIČ komplet platcov DPH a aj tých, čo sú len registrovaní k DPH podľa § 7. Aj naša spoločnosť je registrovaná k DPH podľa § 7a ale nie sme platcami DPH.
marjankaj
30.11.12,10:34
Ale tam vypíše, či sú platitelia dane alebo či sú registrovaní podľa §7 alebo §7a