maho125
29.11.12,20:38
Zdravím,

nemá tu niekto skúsenosť s vybavením EIN(Employer Identification Number) pre slovenskú alebo českú spoločnosť s ručením obmedzeným a bez sídla v USA, ktorá nemá zamestnancov iba konateľov . Viem, že je potrebné vyplniť tlačivo ss-4 (http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fss4.pdf), kde sa v bode 8a zaškrtne korporácia a číslo už vyplneného formuláru 1120S, co je podľa všetkého daňové priznanie a formulár 2553 je asi obdoba registrácie k dani z pridanej hodnoty. Len nerozumiem, či je potrebné, aby sme mali tieto dve tlačivá vyplnené aj v prípade, že sme ešte nezačali na americkom trhu nič predávať a je to vyslovene potrebné už pri požiadaní o EIN uviesť, lebo daňové priznanie a aj registrácia k DPH mi dáva zmysel až vtedy keď tam už človek pôsobí a generuje nejaký zisk.

Tu je info k tomu bodu na ktorý sa pýtam v Angličtine.

If you entered “1120S” after the “Corporation” checkbox,
that is disregarded as separate from its owner (disregarded the corporation must file Form 2553 no later than the
entities owned by a corporation enter the corporation’s name CAUTION 15th day of the 3rd month of the tax year the election is!
and EIN), or (d) a grantor, owner, or trustor, if a trust. to take effect. Until Form 2553 has been received and
For all other entities, “responsible party” is the person who approved, you will be considered a Form 1120 filer. See the
has a level of control over, or entitlement to, the funds or assets Instructions for Form 2553.
Za každú informáciu vopred ďakujem.
flector
01.05.14,17:42
Práve riešim podobný problém. Vidím, že tvoja otázka je staršieho dáta, takže ak si to EIN číslo pre svoju s.r.o. nakoniec vybavoval, mohol by si sem prosím napísať ako to všetko prebiehalo, a čo všetko to EIN obnáša z pohľadu slovenskej s.r.o.?

Napríklad by ma veľmi zaujímalo, aké prípadné povinnosti vydaním EIN v USA pre slovenskú s.r.o. následne vzniknú? Nemusí tam potom s.r.o. podávať nejaké priznania, alebo niečo podobné?
Sorry, že neviem odpovedať na otázku, ale veľmi ma to zaujíma.

Veľká vďaka za akúkoľvek odpoveď!