taiko
29.11.12,20:49
Všetkým, ktorých sa to týka.

Máme tu predvianočný čas a televízie nás opäť bombardujú nápadmi, ako si pokaziť nasledujúcich pár mesiacov, v horšom prípade aj rokov.
Chcem vás preto, drahí spoluobčania, poprosiť, aby ste si nebrali úvery na vianočné darčeky. Síce sebe aj svojej rodine možno kúpite pár príjemných chvíľ, ale bude ich napzaj len pár a budú draho zaplatené. Ani tá jedlička zadarmo k požičaným peniazom stres zo splátok nezmierni. V januári budete mať zase hlavu v smútku a zato tých pár príjemných chvíľ nestojí. Verte mi, vaša rodina to pochopí a na suseda sa môžete vykašlať.
lujza.j
29.11.12,19:51
ja by som toto "násilie" dala ako trestný čin....fuj..... lezie mi to na nervy
trisestri
29.11.12,20:06
nikdy som nebral uver na sviatky-chvalabohu.
Darina1234
29.11.12,20:10
velmi dobra tema, mam ale zato, že tí, ktorych sa tyka, si ju k srdcu nevezmu.
Ja zdobím stromček gulami z mojho detsva/ moja vybava/ a myslim, že aj moje deti maju k nim blizko. Asi tak.
Dáša_
29.11.12,20:17
Hmm, zaujímavá téma. Akurát som zaplatila poslednu splátku spotrebného úveru. Bol braný ešte v SK, ale prepočítam to na €
suma: 1660€, 48 mesiacov. Zaplatene spolu 2194€ plus poplatky za vedenie úverového účtu. S tými som vlastne vôbec nepočítala. A keď som ich včera zrátala, tak to bolo skoro 100€ naviac. Poplatky sa postupne zvysovali zhruba 2x za rok. Od 1,83 sa vysplhali az na 2,99 mesacne. No, nebolo to sice také strašné so splácaním, ale predsa len, bola to blbosť a iste to už druhý krát nespravím.
taiko
29.11.12,20:22
Hmm, zaujímavá téma. Akurát som zaplatila poslednu splátku spotrebného úveru. Bol braný ešte v SK, ale prepočítam to na €
suma: 1660€, 48 mesiacov. Zaplatene spolu 2194€ plus poplatky za vedenie úverového účtu. S tými som vlastne vôbec nepočítala. A keď som ich včera zrátala, tak to bolo skoro 100€ naviac. Poplatky sa postupne zvysovali zhruba 2x za rok. Od 1,83 sa vysplhali az na 2,99 mesacne. No, nebolo to sice také strašné so splácaním, ale predsa len, bola to blbosť a iste to už druhý krát nespravím.
Tvoj príspevok má hádam ešte väčší význam a cenu ako moja začatá téma.
Ďakujem
avalik
29.11.12,20:30
mne sa dnes v banke snazili natlacit kreditnu kartu - ze vianoce idu, na darceky bude ... ved 47 dni bezurocne obdobie ... no nekup to :D

ale babenke som vysvetlila, ze o tom viem, kreditne karty som vyuzivala x rokov ... na internetbankingu mi ich ponuka svieti uz pol roka a nemam zaujem, som rada, ze som sa vsetkych kreditiek zbavila ... staci mi splacanie hypoteky a uveru :)
taiko
29.11.12,20:39
mne sa dnes v banke snazili natlacit kreditnu kartu - ze vianoce idu, na darceky bude ... ved 47 dni bezurocne obdobie ... no nekup to :D

ale babenke som vysvetlila, ze o tom viem, kreditne karty som vyuzivala x rokov ... na internetbankingu mi ich ponuka svieti uz pol roka a nemam zaujem, som rada, ze som sa vsetkych kreditiek zbavila ... staci mi splacanie hypoteky a uveru :)
Kreditna karta nie je zly financny produkt, ale vyzaduje si obrovsku mieru sebakontroly.
avalik
29.11.12,20:44
prave preto ju nechcem :D
Orsz
29.11.12,21:04
Dnešný svet sa tvári, že Vianoce sú o darčekoch ... ale NIE ... Vianoce sú o Božej láske, rodinnej pohode, relaxe ...o stretnutiach s rodinou, priateľmi, na ktorých väčšinou počas roka nemáme toľko času ... Ani by ma nenapadlo zobrať si pôžičku na Vianočné darčeky ... a je smutné, že takto vôbec zavádzajú ľudí ... tí sa zvytočne zadlžujú, a pre mnohých, sociálne slabších, alebo tak neuvedomelých ľudí, to môže napokon skončiť aj tragédiou. A to máme v TV kopec reklám o prevencii pred chorobami ... a čo zadlženie sa a následné depresie? Pred týmto sa nemáme preventívne chrániť?? Veď práve to nás môže stáť aj zdravie ... !
arizona
30.11.12,05:55
To je moda poslednych rokov, brat si nezmyselne pozicky na hocico aj na vianocne darceky.
Ved je logicke, ze ked niekto ma problem na tie darceky do vianoc nasetrit, ze bude mat aj neskor problem splacat pozicku. A problem je na svete!

Prezila som par vianoc aj v Rakusku. Hoci je to krajina pomerne bohatsia ako Slovensko,bola som udivena, ze ludia sa obdaruvavaju iba drobnostou. Potrpia si na to, aby bola pekne zabalena,ale nemaju problem zabalit a podarovat si napr. krabicku caju,doma upecenu babovku,alebo len jedno mydielko. Ziadne honosne dary, ci branie poziciek...ale o to viac sa stretavaju, navstevuju ,ci idu spolocne posediet niekam na vinko do restauracie.
To je na vianociach pekne.

U nas akoby ludia sutazili, kto dal viac za darceky a kto ich viac, ci honosnejsich dostal.

Media to len podporuju,lebo maju z toho prachy. Ci uz rozne ankety,kolko ludia minuli na darceky, ci otravne vianocne reklamy beziace uz od konca leta...
Ludia radi podlahnu,aby boli IN. Uz by ma ani neprekvapili, keby sme si namiesto radostnych vianoc zacali zelat honosne vianoce :mee:
pepsikova
30.11.12,06:14
...úver- to je produkt..tovar, ako topánky či vetrovka..až na to, že ho ponúka banka..a dáva si to pekne zaplatiť...ale ponúkajú ho aj splátkové spoločnosti,reklamy fičia už aj medzi rozprávkami a ak náhodou vojdete do obchodu, ako ja včera, pre obyčajné baterky, nezbavíte sa predavačky, ktorá vám ponúka novú telku či hneď komplet vybavenie do kuchyne aj s umývačkou riadu...a nedá si povedať, lebo majú vraj vynikajúci produkt, bezúročný, ak splatíte do pol roka, nepreplácate ani euro...
...na moju otázku ""chápete, že chcem iba baterky?"- otrčila hubu s tým, že "veď som vám chcela len dobre poradiť!"...čo dodať...potom som nemala komu zaplatiť, lebo sa, chudiatko, šla požalovať do skladu, aká nevďačná zákazníčka si dovolila vojsť k nim a arogantne sa chovať voči nej....
..no a ja s mojím hlasom ako dedinský amplion, som na celý obchod povedala "tak si tie baterky nechajte, pôjdem inde".....
...a tak, zákazník je vážený, len ak nakupuje dobre veľa a dobre draho...ako to splatí, to už nikoho nejeduje..produkty sa predávajú, aj úvery...
buchač
30.11.12,06:16
Všetkým, ktorých sa to týka.

Máme tu predvianočný čas a televízie nás opäť bombardujú nápadmi, ako si pokaziť nasledujúcich pár mesiacov, v horšom prípade aj rokov.
Chcem vás preto, drahí spoluobčania, poprosiť, aby ste si nebrali úvery na vianočné darčeky. Síce sebe aj svojej rodine možno kúpite pár príjemných chvíľ, ale bude ich napzaj len pár a budú draho zaplatené. Ani tá jedlička zadarmo k požičaným peniazom stres zo splátok nezmierni. V januári budete mať zase hlavu v smútku a zato tých pár príjemných chvíľ nestojí. Verte mi, vaša rodina to pochopí a na suseda sa môžete vykašlať.

Drahí spoluobčania Tvoju výzvu majú niekde pekne hlboko ...
V tomto prípade majú aspoň za svoje úvery nejaký ten produkt pod stromčekom , aspoň niekomu radosť bola daná ...

Vezmime si iných drahých spoluobčanov , ktorí aj napriek iným výzvam v iných médiách aj napriek týmto položili nemalé prostriedky na tie " účty " , kde sa im vkladymali zhodnotiť o tých cca aj 60 % ...


Slovač je nepoučiteľná v poniektorých oblastiach ... a v tej finančnej obzvlášť....
AdaMtiM
30.11.12,06:28
Jedna známa : každé leto sa vychvaľuje na akej úžasnej a drahej dovolenke bola a ťuká si po čele, keď poviem, že ja len v Chorvátsku a ešte vl. autom. Že či si neviem našetriť na poriadnu dovolenku! A nedávno som sa dozvedela, že milá známa si každé leto berie na super dovolenku úver a potom spláca a spláca. Ja som iná nátura - chcem niečo? nemám na to ? to znamená = nepotrebujem to. Moja svokra /a už aj jej dcéra odkedy má vlastnú rodinu/ žije celý život na trianglíkoch a debetných kartách a iných pôžičkách. Jediný spotrebič nekúpila za našetrené. Potom sa ale sťažuje, že na výplatu dostáva 20eur /zbytok ide na splátky cez zrážky zo mzdy/. Ale už je na dôchodku a nemá z čoho splácať - dôchodok je ledva polovica pôvodného platu a je tu problééém. Švagriná prešla ešte ďalej: má účty vo viacerých bankách a v banke1 ide do povoleného prečerpania až na doraz - keď nemá čím splácať a úroky a výzvy sa kopia - ide v banke2 do povoleného prečerpania a tým splatí debet v banke1 a tak stále dookola. Len už si nemajú za čo kúpiť ani základné potraviny.... kde končia tie nekonečné povolené prečerpania nikto netušíme.... ja už len čakám, kedy im príde milý list od exekútora a myslím, že to bude čoskoro - lebo aj na Vianoce pôjde na doraz do povol. prečerpania asi na všetkých účtoch. Ja by som takto nemohla žiť. Ale 100 ľudí 100 spôsobov života. Choré.
KatarinaNR
30.11.12,06:29
Tie reklamy neskutočne lezú na nervy. Len sú dve skupiny ľúdí, takí ktorí sem píšeme a súhlasíme s tým a takí, ktorí sú nepoučiteľní, a na tých tie reklamy platia. Je všeobecne dobré obrniť sa proti reklamám. (tiež sú neskutočné tie šumivé tabl.na chrípku, robila som vo farmapriemysle a viem, že paralen, horúci čaj s medom a citrónom a vitamín C je silnejšie a lacnejšie).
Ako dieťa som tiež chcela veľa darčekov. Ale ja učím svoju malú skromnosti. Niekedy je menej viac, a väčšinou keď deti majú viac ubližuje im to.
V dnešnej dobe sa dá veľmi dobre zacikliť vo finančných problémoch.
Tiež sme si v nutnosti zobrali jeden úver, keď som bola na materskej. Bol mesiac kedy sa manžel oneskoril, splátka je vo výške 100€ a volali mu, že ak nezaplatí bude mať pokutu z omeškania 100€!!!!!!!!!!!!!!!!!! tak to sme si povedali, to je v riti!
odvtedy platí načas presne, veď už len čakáme kedy to skončí (budúci rok) no ale keďže platí riadne načas, volajú mu cca každý štvrťrok a chodia obálky, že má predchválenú pôžičku a pod., no ledva čakáme kedy splatíme jednu a nie aby sme si zobralu druhú!!! takže pozor na to
bjuty smis
30.11.12,06:36
normálny úver sám o sebe je normálna vec, ktorú normálny človek nemá problém splatiť..

problém nastane, ked z tejto "rovnice" vypadne slovo normálny...či už úver, alebo človek..
220870
30.11.12,06:43
To je moda poslednych rokov, brat si nezmyselne pozicky na hocico aj na vianocne darceky.
Ved je logicke, ze ked niekto ma problem na tie darceky do vianoc nasetrit, ze bude mat aj neskor problem splacat pozicku. A problem je na svete!

Prezila som par vianoc aj v Rakusku. Hoci je to krajina pomerne bohatsia ako Slovensko,bola som udivena, ze ludia sa obdaruvavaju iba drobnostou. Potrpia si na to, aby bola pekne zabalena,ale nemaju problem zabalit a podarovat si napr. krabicku caju,doma upecenu babovku,alebo len jedno mydielko. Ziadne honosne dary, ci branie poziciek...ale o to viac sa stretavaju, navstevuju ,ci idu spolocne posediet niekam na vinko do restauracie.
To je na vianociach pekne.

U nas akoby ludia sutazili, kto dal viac za darceky a kto ich viac, ci honosnejsich dostal.

Media to len podporuju,lebo maju z toho prachy. Ci uz rozne ankety,kolko ludia minuli na darceky, ci otravne vianocne reklamy beziace uz od konca leta...
Ludia radi podlahnu,aby boli IN. Uz by ma ani neprekvapili, keby sme si namiesto radostnych vianoc zacali zelat honosne vianoce :mee:
Dobrý nápad .Moja rakušanka dostane Rakúsky darček:D nech je sranda.
220870
30.11.12,06:46
Ja tv nepozerám a reklamu už vonkoncom nie ,ale mám manželku ktorej to práve z takýchto reklám riadne "šije".Našťastie je to liečiteľné.Veľmi jednoducho ak chcete poradím.
Mária Mojžišová
30.11.12,06:55
Pôžička je vždy riziko. Ak brať pôžičku vždy je potrebné si dobre rozmyslieť na aký účel si ju chceme vziať, od koho ju berieme, a ako ju chceme a budeme môcť splácať, keby sme nedajbože prišli o zdroj príjmu. V tejto dobe brať pôžičku je riziko i od bankového sektoru. Ale zase nie je vždy dobré báť sa riskovať. Mnohí za to, že majú svoje domy a autá vďačia práve úveru, leasingu. Ale ponúkať ľuďom pôžičku na nákup darčekov pod stromček k Vianociam tak intenzívne ako to robia teraz v médiách je neľudské, nehumánne a odsúdeniahodné.
arizona
30.11.12,07:14
ved porad .-)
taiko
30.11.12,07:28
Hmm, asi je pravda, ze mnohi ludia su nepoucitelni. Prave preto som zalozil tuto temu. Vytlacte si ju a ukazte ludom vo svojom okoli, ktori patria medzi tych nestastnikov, co chcu mat Vianoce na uver. Mozno ich pribeh a skusenost inych ludi presvedci. Ked sa nam podari co i len jedneho nestastnika zachranit pred "darcekmi za pozicane", tak to splni ucel
kopretinka
30.11.12,07:35
Hmm, asi je pravda, ze mnohi ludia su nepoucitelni. Prave preto som zalozil tuto temu. Vytlacte si ju a ukazte ludom vo svojom okoli, ktori patria medzi tych nestastnikov, co chcu mat Vianoce na uver. Mozno ich pribeh a skusenost inych ludi presvedci. Ked sa nam podari co i len jedneho nestastnika zachranit pred "darcekmi za pozicane", tak to splni ucel

prepáč,ale úplne zbytočne apeluješ na ľudí.Tí,čo si pôžičky nevezmú,túto tému od Teba nepotrebujú,tí,čo si tie pôžičky vzali a oľutovali,tak už vedia svoje a tiež toto nepotrebujú čítať a tí,čo si tie pôžičky budú brať aj naďalej,tak tí toto nečítajú a ja určite nebudem chodiť po susedoch a presviedčať ich,šak by na mňa zavolali políciu alebo psychiatra.....
taiko
30.11.12,07:40
prepáč,ale úplne zbytočne apeluješ na ľudí.Tí,čo si pôžičky nevezmú,túto tému od Teba nepotrebujú,tí,čo si tie pôžičky vzali a oľutovali,tak už vedia svoje a tiež toto nepotrebujú čítať a tí,čo si tie pôžičky budú brať aj naďalej,tak tí toto nečítajú a ja určite nebudem chodiť po susedoch a presviedčať ich,šak by na mňa zavolali políciu alebo psychiatra.....
vies kopretinka, radsej budem 1000 zbytocne apelovat ak viem, ze mozno u jedneho to zaberie. Poznam totiz pripady (niektore doverne), ze ludia si beru pracudesne uvery opakovane a opakovane sa dostavaju do problemov. Takze si myslim, ze poukazovat na to moze len pomoct.
Llívia
30.11.12,07:47
To je moda poslednych rokov, brat si nezmyselne pozicky na hocico aj na vianocne darceky.
Ved je logicke, ze ked niekto ma problem na tie darceky do vianoc nasetrit, ze bude mat aj neskor problem splacat pozicku. A problem je na svete!

Prezila som par vianoc aj v Rakusku. Hoci je to krajina pomerne bohatsia ako Slovensko,bola som udivena, ze ludia sa obdaruvavaju iba drobnostou. Potrpia si na to, aby bola pekne zabalena,ale nemaju problem zabalit a podarovat si napr. krabicku caju,doma upecenu babovku,alebo len jedno mydielko. Ziadne honosne dary, ci branie poziciek...ale o to viac sa stretavaju, navstevuju ,ci idu spolocne posediet niekam na vinko do restauracie.
To je na vianociach pekne.

U nas akoby ludia sutazili, kto dal viac za darceky a kto ich viac, ci honosnejsich dostal.

Media to len podporuju,lebo maju z toho prachy. Ci uz rozne ankety,kolko ludia minuli na darceky, ci otravne vianocne reklamy beziace uz od konca leta...
Ludia radi podlahnu,aby boli IN. Uz by ma ani neprekvapili, keby sme si namiesto radostnych vianoc zacali zelat honosne vianoce :mee:
Tento prístup Rakúšanov sa mi páči :) U nás v rodine sme sa už pred rokmi dohodli, že si nič nebudeme dávať (ale je pravda, že občas je to nič aj hmotné :D, ale nie drahé a nie veľa).
Vianočné reklamy vysielané X mesiacov pred Vianocami sú zabijákom vianočnej nálady, človek je Vianocami presýtený - aspoň u mňa to tak je.
svetluška
30.11.12,07:47
Staré dobré príslovie hovorí:míňaj len toľko na koľko máš.Pri dnešnej nestabilite zamestnania je odvaha nabrať si úverov,prípadne nákup nepotrebných vecí,len preto že sú v akcii.Kreditky sú vec dobrá,ale treba kontrolovať bezhlavé nákupy.Všetky príspevky vystihujú súčasný stav a preto boli naši rodičia múdrejší a opatrnejší pri úveroch a pôžičkách,berme si od nich príklad!Najlepší darček nie je ten drahý,ale zo srdca a k tomu treba viesť aj naše veľmi náročné deti.Možno táto téma poučí aj ostatných.
xtriadax
30.11.12,07:48
tiež to veľmi nemám rád keď mi niekto niečo nanucuje v obchode a nedá si vysvetliť že to nepotrebuje ale prišiel som po niečo iné. Najviac ma to vie rozčúliť v banke keď idem napr. vložiť na účet a nanucuje mi nejakú pôžičku že teraz super akcia
kopretinka
30.11.12,07:49
vies kopretinka, radsej budem 1000 zbytocne apelovat ak viem, ze mozno u jedneho to zaberie. Poznam totiz pripady (niektore doverne), ze ludia si beru pracudesne uvery opakovane a opakovane opakovane a opakovane a nebudú ťa počúvať,zbytočná námahasa dostavaju do problemov. Takze si myslim, ze poukazovat na to moze len pomoct.
ako chceš,je to tvoj voľný čas
taiko
30.11.12,07:52
ako chceš,je to tvoj voľný čas
mas pravdu, je. Radsej teraz povenujem trosku svojho volneho casu aby som potom nemusel pozerat v spravach, ako niekomu beru dom, ci ako sa otec dvoch deti kvoli dlhom obesil. (to som prehnal zamerne, kvoli dlhom za vianocne darceky sa obvykle ludia neobesia, ale na kvoli dlhom vseobecne ano)
Llívia
30.11.12,07:56
Pôžička je vždy riziko. Ak brať pôžičku vždy je potrebné si dobre rozmyslieť na aký účel si ju chceme vziať, od koho ju berieme, a ako ju chceme a budeme môcť splácať, keby sme nedajbože prišli o zdroj príjmu. V tejto dobe brať pôžičku je riziko i od bankového sektoru. Ale zase nie je vždy dobré báť sa riskovať. Mnohí za to, že majú svoje domy a autá vďačia práve úveru, leasingu. Ale ponúkať ľuďom pôžičku na nákup darčekov pod stromček k Vianociam tak intenzívne ako to robia teraz v médiách je neľudské, nehumánne a odsúdeniahodné.
To sú aj reklamy zamerané na deti: len s takou bábikou/autom/umelým zvieratkom budeš cool, hento a hento mu musíš dokúpiť.
V podstate sa to týka všetkých reklám, ktoré ľudí presviedčajú, že len s ich produktom budú žiť šťastne až do smrti.
Manual
30.11.12,08:10
Tiež poznám osobne také situácie :) a človek slabej "nátury" sa cíti priam trapne, že odmietol tak výbornú ponuku
Orsz
30.11.12,09:27
Úplne súhlasím! Tiež mám niekedy pocit, že sa tu na SK len pretekáme, kto dá viac a v akej hodnote! Veď sa s tým stretávam už u detí v škole, ako si medzi sebou hovoria, čo kto dostane .. už tam to začína. A reklamy majú na to ešte chorobný vplyv.
babka - ježibabka
30.11.12,10:02
Jurko, kto má veľa, chce mať ešte viac. Chudáci tam asi nedali. Môj názor. To dá logika, že taký úrok???
Mária Mojžišová
30.11.12,11:03
Možná že by zabrala antireklama v TV
taiko
30.11.12,11:50
ved uz ju davaju vo vsetkych lamparnach a reporteroch aneviem kde vsade.
taiko
30.11.12,12:56
priklad vybornej pozicky reklamovanej ako najoblubenejsia. rozdiel medzi prvym a druhym vypoctom je v urovni dosiahnuteho vzdelania ziadatela.
Ne nezoberte to ked je to take vyhodne :mad:
SamuelSK
30.11.12,13:09
Nudis sa vsak (zakladatel) ? ;)

Toto som robil par rokov a bol som za idiota, potom paranoika a potom uz ani neviem co.

Ludi neprevychova nikto, nepomoze im nikto, pretoze komu niet pomoci, tomu niet rady.

To skor by sme sa mali zlozit na LETAKY a posielat to do schranok, davam do placu dobrovolne 20 Eur.

Jeden letak vyrobit a dat rozdniest stoji cca 2 eurocenty. (dost vela, no v bytovke by sme to mohli rekreacne rozdniest aj my)

Lebo vacsinou su zranitelnejsi ludia z neinternetovych rodin/domov - malych dediniek atd..

Ale to je podla mna vzdy len v sebekontrole, resp. seba uvedomeni si..
SamuelSK
30.11.12,13:16
Problem dnesnej doby je aj inde.

tesco roznasa tovar za 4 evvvvvrriiii...

ale sused daneho suseda, co nemoze napr pre chorobu ist do tesca, ten mu to nemoze za symbolicky 1 eurocent doniest? alebo preto, ze je to sused?

divna doba, no stavim sa, ze nic hore ist vecne nemoze.. ani ludska hlupost :D resp nie ze hlupost, ale chamtivost a raz to padne a potom dalsie kolo :)

ozaj, co som chcel s tym 4eur rozvozom od tesca povedat je, preco mi nepozicia rodina v prvom rade za 0% urok? alebo na dobre slovo ze poziciam ked mam, nabuduce naopak a podobne..

preto od nejakej cudzej osoby/firmy ?

= ludske vztahy..

mne sa tiez paci lamborghini, no nemam na neho :) tak mam smolu, nie som blazon aby som si ho kupil na uver..
mozno neskor a mozno nikdy..

nemam na dovolenku na tahiti, tak nejdem..

atd..
marjankaj
30.11.12,13:24
Pepa nepochopil pointu. :D
taiko
30.11.12,13:27
Vies SamuelSK. nemam iluzie, ze tato tema vyrazne znizi pocty ludi, ktory si vezmu na darceky uvery. Ale mozno o tom prave v tejto chvili niekto uvazuje, pozrie temu, precita a uver nevezme. Naivne? Mozno, ale za pokus to stoji. Pramalo mi zalezi, co si ini ludia o mne pomyslia. Blazon, paranoik, rojko, koho to zaujima, toto nie je o mne, ale o nekupovani si zivota na dlh a o problemoch, ktore su tym sposobene. Toto je dolezite.
Mozno sa podari dosiahnut nieco ako fenomen 100-ej opice :D( http://en.wikipedia.org/wiki/Hundredth_monkey_effect, a pohlad z druhej strany http://www.skepdic.com/slovnik/index_files/Fenomen100opice.htm )

S tymi sirsimy suvislostami s Tebou suhlasim, ale to su zase problemy z ineho sudka.
Kvaka
30.11.12,13:34
Tento prístup Rakúšanov sa mi páči :) U nás v rodine sme sa už pred rokmi dohodli, že si nič nebudeme dávať (ale je pravda, že občas je to nič aj hmotné :D, ale nie drahé a nie veľa).
Vianočné reklamy vysielané X mesiacov pred Vianocami sú zabijákom vianočnej nálady, človek je Vianocami presýtený - aspoň u mňa to tak je.No, veď práve toto, mne by to takto vyhovovalo, ale deti - vnúčatá to akosi nechápu. Ja im naozaj neviem povedať, čo by som chcela pod stromček. Už mám dva darčeky pre jedno vnúčatko, má aj narodediny na Vianoce. A na internete hľadám ďalšie. Úver by som nikdy nevzala, väčšinu platím prevodom z účtu, potom mi domov donesú. Ale kreditku máme, akurát v januári je suma o kus vyššia, ako bežný mesiac. Ale kontrolujem a zapisujem všetky účty na kreditke. Viem udržať financie na uzde. Vždy hovorím, že vyskakovať možno len do takej výšky, na akú človek má.
Pepa
30.11.12,13:38
Áááále pochopila ........
lubko6394
30.11.12,13:42
Ja mám tiež obavy že tá snaha nebude mať úspech. Nedarilo sa mi takýchto ľudí presvedčiť ani osobne, takže nepredpokladám, že to je možné netom. Oni majú jednoducho predstavu, že TO musia mať a kým to nemajú tak hľadajú cesty ako sa k TOMU dostať a na náročnosť týchto ciest nehľadia vôbec. Druhá vec je, že to chápu tak, akoby sme im to nechceli dopriať a možno im TO ešte aj budeme závidieť.
pepsikova
30.11.12,13:43
mas pravdu, je. Radsej teraz povenujem trosku svojho volneho casu aby som potom nemusel pozerat v spravach, ako niekomu beru dom, ci ako sa otec dvoch deti kvoli dlhom obesil. (to som prehnal zamerne, kvoli dlhom za vianocne darceky sa obvykle ludia neobesia, ale na kvoli dlhom vseobecne ano)..

..ani nie je nutno pozerať správy...počkaj do mája,alebo aj skôr a budú tu témy typu "poraďte,ako splácať...exekútor za dverami...čo mám robiť, keď ma penále z omeškania predbehli...a podobne...aj tu je toho dosť a aj dosť nešťastných ľudí, čo čakajú na zázrak-ten druhý,lebo prvý už majú za sebou a nebolo to nič moc...
tom_i
30.11.12,13:58
Nuž nakoľko sa riadim heslom nech sa každý prikryje perinou na akú má, úver na darčeky je pre mňa pasé. Netvrdím, že by som nechcela najsamlepšie darčeky pre rodinu, ale hold .... Veď sa bijeme resp. bijú slováci do pŕs akože kresťanský národ a pri tom to čaro a posolstvo vianoc je zastreté hriechom pýchy a závisti (lebo keď má sused jednu kopu ja musím mať dve). čo už. a potom si exekútori mädlia ruky.
stormcatcher
30.11.12,14:00
...kto chce kam, pomôžme mu tam.
misoft
30.11.12,14:01
...a preto "vyskakujem" len do výšky 1/4 svojho dôchodku - teda pár cm od zeme :D
misoft
30.11.12,14:03
Reklama = pauza na urobenie jednohubky a kafča :D
marjankaj
30.11.12,14:11
...kto chce kam, pomôžme mu tam.
Ty im ideš požičiavať?:D
Anik
30.11.12,14:14
žiť na pôžičku je najhoršie čo môže byť a hlavne pre človeka, ktorý nemá dostatočnú sebadisciplínu.
Raz mi jedna pani zo SLSP sediac za svojim pracovným stolom povedala, že robím nepríjemnú prácu. Čo som si ja myslela o jej úžasnej práci, že presviedča ľudí len, aby si zobrali úver tu písať nebudem. V živote som mala len mladomanželskú pôžičku aj to len 30.000 Sk nezobrali sme si tú zvýšenú a ani nikdy nič na splátky - a to sa počítam medzi ľudí, ktorí dbajú na platobnú disciplínu.
Bohužiaľ však za mnou často prídu práve ľudia, ktorí sa dajú oblbnúť všetkým pôžičkovým spoločnostiam.
3 úvery zo SLSP zhruba pred 10 rokmi zobrané 60.000 SK
momentálna hodnota dlhu je niekde na úrovni 10.000 eur a to sa ešte spláca aspoň 500 eur ročne, čo nevydá ani na exekútorov.
Zo zaujímavosti som sa stretla s poradcom ponúkajúcim pôžičku a ak platíte tak to funguje zhruba tak, že za 2 roky zaplatíte ešte raz takú sumu ako ste si požičali. Ak je to dlhší čas preplatenosť je ešte väčšia. To sa však bavíme o tom, že človek to platí bez problémov avšak ak je problém tak potom už big.
Dnes na pošte - na prízemí aj na 1. posch. pripravené 4 pracovné stoly aj pracovníčky a mali tam ľudí, ktorí žiadali o pôžičku. No neskutočné.
Je mi tých ľudí ľúto. Dúfam, že aspoň moji najbližší sú dostatočne informovaný a hlavne poučený z mojej pomoci tým, ktorí sa z toho nevedia dostať.
Aj keď viem, že tu toho veľa nevyriešime toľko môj názor. A absolutne súhlasím s taikom, že keby sa každému z nás podarilo odhovoriť čo i len 1 človeka tak môžme byť spokojní.
Oliwa
30.11.12,14:20
Dnes som si našla v pošte toto..
Možno poznáte, a možno nie...
Nezvyknem tieto maily preposielať, ale keď je tu už takáto téma...
Je síce trošku dlhší na čítanie, ale podstatu mu nemožno uprieť -
bez ohľadu na ne/vyznanie...
buchač
30.11.12,14:26
žiť na pôžičku je najhoršie čo môže byť a hlavne pre človeka, ktorý nemá dostatočnú sebadisciplínu.
Raz mi jedna pani zo SLSP sediac za svojim pracovným stolom povedala, že robím nepríjemnú prácu.

....to jest ???????
bjuty smis
30.11.12,14:27
Anik:
.......3 úvery zo SLSP zhruba pred 10 rokmi zobrané 60.000 SK
momentálna hodnota dlhu je niekde na úrovni 10.000 eur a to sa ešte spláca aspoň 500 eur ročne, čo nevydá ani na exekútorov. ....

a teraz tú o červenej čiapočke....
Melnick
30.11.12,14:27
Externe robím mzdy viacerým firmám a dohromady je tam dosť veľa zamestnancov. Teraz nerobím nič iné, len vypisujem potvrdenia do bánk a iných peňažných inštitúcií, potrebných k úverom. Nemám právo ľudí odhovárať, pretože neviem na čo tie úvery potrebujú, ale snažím sa ich aspoň upozorniť, aby si dôkladne prečítali zmluvné podmienky pred podpísaním a sem - tam pridám nejaký ten smutný príbeh z TV o ľuďoch, ktorí pre pár €čiek prišli aj o dom. Či sa mi podarilo, niekoho ovplyvniť a odradiť od pôžičky, neviem.
No už dnes mi je jasné, že v ďalšom roku budem riešiť nové exekúcie............ :mee:
stormcatcher
30.11.12,14:30
Ty im ideš požičiavať?:D

...je málo podvodníkov na trhu?
Oliwa
30.11.12,14:31
....to jest ???????
Možností je viac:
- alebo pani zo SLSP poskytovala úvery /a v slabej chvíli si sypala popol na hlavu :mad:/
- alebo Anik robí exekútorku /žeby :D...?/
- alebo je to len nesprávne zoštylizované... ;)
sito
30.11.12,14:32
No, veď práve toto, mne by to takto vyhovovalo, ale deti - vnúčatá to akosi nechápu. Ja im naozaj neviem povedať, čo by som chcela pod stromček. Už mám dva darčeky pre jedno vnúčatko, má aj narodediny na Vianoce. A na internete hľadám ďalšie. Úver by som nikdy nevzala, väčšinu platím prevodom z účtu, potom mi domov donesú. Ale kreditku máme, akurát v januári je suma o kus vyššia, ako bežný mesiac. Ale kontrolujem a zapisujem všetky účty na kreditke. Viem udržať financie na uzde. Vždy hovorím, že vyskakovať možno len do takej výšky, na akú človek má.

Kvaka! A vieš, že niektorí, keď núkajú, tak sumu nižšiu. No, keď ten kto podpíše na to skočí, až potom mu vyliezajú z očných jamiek oči!

A preto, proto:


http://www.youtube.com/watch?v=y-2Gd9sS1Ao

ale čo a kedy sú Vianoce?

No nemalo to hovado Vianoce,
ktoré zabilo zo srandy človeka a dostalo
spravodlivý trest! Tri roky!!?
Ten, vraj človek, čo ho vynieslo,
nie je tiež ...


Každý spolok ma nejaký motivačný slogan,

Dobre sa tu majme,
Slovák,
Slováka nech neokradne!

Na čo verite?

Bohu dušu a mne dukáty,
alebo mať ma každý toľko,
že môže si kúpiť bugaty?

Špásy idú bokom,
ak zver ho nezabije,
zahinie človek,
pričinením človeka,
to je pravda odveka.

http://www.youtube.com/watch?v=_Mz42LtFrKg
buchač
30.11.12,14:41
žiť na pôžičku je najhoršie čo môže byť a hlavne pre človeka, ktorý nemá dostatočnú sebadisciplínu.
Raz mi jedna pani zo SLSP sediac za svojim pracovným stolom povedala, že robím nepríjemnú prácu. Čo som si ja myslela o jej úžasnej práci, že presviedča ľudí len, aby si zobrali úver tu písať nebudem. V živote som mala len mladomanželskú pôžičku aj to len 30.000 Sk nezobrali sme si tú zvýšenú a ani nikdy nič na splátky - a to sa počítam medzi ľudí, ktorí dbajú na platobnú disciplínu.


....to jest ???????

Možností je viac:
- alebo pani zo SLSP poskytovala úvery /a v slabej chvíli si sypala popol na hlavu :mad:/
- alebo Anik robí exekútorku /žeby :D...?/
- alebo je to len nesprávne zoštylizované... ;)

Zvýraznené je to , na čo narážala moja otázka o zamestnaní...

Citát od Boženy Nemcovej z titulu Babička :

" Šťastná to žena ...." ...........a ja doplním " respektíve rodina "...


bjuty smis
a teraz tú o červenej čiapočke....

...skôr by sa hodila o Popoluške ...predsa len tie tri oriešky niečo dokázali ..
...a prichodí mi na um aj ten Alibaba a jeho kámoš Džin...
Dáša_
30.11.12,14:42
Nuž nakoľko sa riadim heslom nech sa každý prikryje perinou na akú má, úver na darčeky je pre mňa pasé. Netvrdím, že by som nechcela najsamlepšie darčeky pre rodinu, ale hold .... Veď sa bijeme resp. bijú slováci do pŕs akože kresťanský národ a pri tom to čaro a posolstvo vianoc je zastreté hriechom pýchy a závisti (lebo keď má sused jednu kopu ja musím mať dve). čo už. a potom si exekútori mädlia ruky.

Vieš, trvá roky, kým človek príde na to, že tie najlepšie darčeky vôbec nie sú o peniazoch, o veľkosti, o počte. Ale napríklad o tom, či si s deťmi pravidelne zahráš karty, človeče.... Alebo si spolu prečítate knižku...
Dáša_
30.11.12,14:48
k úverom - možno by stálo za to zriadiť napríklad nejaký blog a začať tam zhromažďovať také povedzme kritické, prípadne zo života články o čom vlastne tie úvery sú. Pekne to prepočítať so všetkým, s rôznymi poisteniami, či to fakt stojí za to.

mmch, ja v poslednej dobe dosť uvažujem, či to často propagované - radšej platť hypotéku ako drahý nájom je naozaj to najlepšie riešenie. Mladá rodina je v podnájme, zdá sa, že platia veľa. Tak sa na radu všetkých rozhodnú pre hypotéku. Aj keď našponujú splátky na uktimum, moc veľký byt si nedovolia. Ale je ich. Ale zrazu príde napríklad kríza a zamestnanie nie je až tak isté. Alebo žiadne. Ak som v podnájme, tak nie je až tak veľký problém napríklad sa presťahovať. V čase najväčších problémov aj k babke, svokre, rodičom.... kamkoľvek, kde to bude lacnejšie. Ale keď je hypotéka, tak začína byť problém - veď to je naše, predsa z toho nepôjdeme. Nejako bude. Ano, aj je. Aj banka dá byt na exekúciu. A čo potom? Konkurz na fyzickú osobu? Doživotné splácanie? Nemožnosť sa pohnúť z miesta?
Hypotékami sa stávame akurát tak vazalmi bánk. Nie svojimi pánmi....
Aankaa
30.11.12,14:49
Pujčil jsem si milión, měl jsem dárku kamión.
Neplatil jsem splátky, vzali si ho zpátky.
Nezbyl ani dáreček, vzali mi i domeček.
Neplatil jsem daně, vzali mi i saně.
Nevím si už rady, sob mi chcípnul hlady.
V lese mám teď pelíšek.
Seru na Vás!

Ježíšek
Anik
30.11.12,14:55
Možností je viac:
- alebo pani zo SLSP poskytovala úvery /a v slabej chvíli si sypala popol na hlavu :mad:/
- alebo Anik robí exekútorku /žeby :D...?/
- alebo je to len nesprávne zoštylizované... ;)

robím prieskumy verejnej mienky a milá pani zo SLSP mala byť mojim v podstate nenahraditeľným respondentom - na základe kritérii, ktoré som pre tento výskum mala.

K tej rozprávke o Červenej čiapočke treba prirátať nejaký ten čas neplatenia prechádzanie cez 1 vymáhačskú spoločnosť a exekútorov ku druhému a dlh 10.000 je bohužiaľ realita, teraz neviem či už nie je dokonca aj vyšší, lebo zhruba od mája s tým človekom nekomunikujem nakoľko, keď mu prišiel DB a preplatok dane boli sme dohodnutý, že pôjdeme niečo zaplatiť nestalo sa tak. Takže žiadna rozprávočka, ale krutá realita.
vulxy
30.11.12,15:02
k úverom - možno by stálo za to zriadiť napríklad nejaký blog a začať tam zhromažďovať také povedzme kritické, prípadne zo života články o čom vlastne tie úvery sú. Pekne to prepočítať so všetkým, s rôznymi poisteniami, či to fakt stojí za to.

mmch, ja v poslednej dobe dosť uvažujem, či to často propagované - radšej platť hypotéku ako drahý nájom je naozaj to najlepšie riešenie. Mladá rodina je v podnájme, zdá sa, že platia veľa. Tak sa na radu všetkých rozhodnú pre hypotéku. Aj keď našponujú splátky na uktimum, moc veľký byt si nedovolia. Ale je ich. Ale zrazu príde napríklad kríza a zamestnanie nie je až tak isté. Alebo žiadne. Ak som v podnájme, tak nie je až tak veľký problém napríklad sa presťahovať. V čase najväčších problémov aj k babke, svokre, rodičom.... kamkoľvek, kde to bude lacnejšie. Ale keď je hypotéka, tak začína byť problém - veď to je naše, predsa z toho nepôjdeme. Nejako bude. Ano, aj je. Aj banka dá byt na exekúciu. A čo potom? Konkurz na fyzickú osobu? Doživotné splácanie? Nemožnosť sa pohnúť z miesta?
Hypotékami sa stávame akurát tak vazalmi bánk. Nie svojimi pánmi....
presne toto sme rozoberaly s bratrancom vcera .....on je australacan uz tam zije nejakych 20rokov a na moju otazku co si uz nekupil vlastny byt sa na mna dival jak na k...a ,nechapal o com hovorim....ze vraj naco by mu bol ...oni tam naproti cely zivot travia v podnajmoch a ked sa im niekde zunuje tak sa prestahuju zo dna na den....u nas to je trosku opacne
comodo
30.11.12,15:06
Prihodim svoj nazor. V rodinach kde nemate male deti a mate pocit, ze inak Vam nic nechyba , dohodnite sa , ze darceky nebudu. A tym si darujete POKOJ v predvianocnom stresovom blazninci. Viem , ze pre niekoho je to neprijatelne , ale da sa to.
Dáša_
30.11.12,15:08
Prihodim svoj nazor. V rodinach kde nemate male deti a mate pocit, ze inak Vam nic nechyba , dohodnite sa , ze darceky nebudu. A tym si darujete POKOJ v predvianocnom stresovom blazninci. Viem , ze pre niekoho je to neprijatelne , ale da sa to.

Alebo dat cenový strop - 20€ na osobu. Alebo len 5 - o to bude zabavnejsie tie darceky vyberat :)
Mária Mojžišová
30.11.12,16:10
-alebo odhadcu nehnuteľností pre banku
Mária Mojžišová
30.11.12,16:12
-alebo asi nie
taiko
30.11.12,16:37
presne toto sme rozoberaly s bratrancom vcera .....on je australacan uz tam zije nejakych 20rokov a na moju otazku co si uz nekupil vlastny byt sa na mna dival jak na k...a ,nechapal o com hovorim....ze vraj naco by mu bol ...oni tam naproti cely zivot travia v podnajmoch a ked sa im niekde zunuje tak sa prestahuju zo dna na den....u nas to je trosku opacne
Som na tom podobne, zijem v NL, prijem mam aj na NL nadstandardny, ale veru taky bohaty nie som, aby som si hypoteku bral. Nikto ma nepresvecil ze sa to oplati viac ako najom a ta sloboda je na nezaplatenie. Nikomu nic nedlzim, nikto ma nebude nahanat a gazdujem s tym co mam. Ako sa na vychode hovori "šedzim na takej garadiči, na jaku mam" :D
vulxy
30.11.12,19:49
Som na tom podobne, zijem v NL, prijem mam aj na NL nadstandardny, ale veru taky bohaty nie som, aby som si hypoteku bral. Nikto ma nepresvecil ze sa to oplati viac ako najom a ta sloboda je na nezaplatenie. Nikomu nic nedlzim, nikto ma nebude nahanat a gazdujem s tym co mam. Ako sa na vychode hovori "šedzim na takej garadiči, na jaku mam" :D
no a uplne ma dorazil argumentom .....co by sa stalo kebyze-akoze teraz ideme domov z krcmy(tam sme boly)a hori mi byt.....som hovoril sak zacal by som riesit nejakych hasicov...zachranovat co sa da popr.ludi ratovat a pod....no a on nato ze v australii by zacaly riesit ci este krcma nahodou medzitym nezavrela....vsetko ostatne je starost inych....nuz aj tak sa da:)
misoft
30.11.12,23:49
Ale napríklad o tom, či si s deťmi pravidelne zahráš karty, človeče.... Alebo si spolu prečítate knižku...
Dobrý nápad -musím prekutrať skrine - niekde som založil Monopoly, prípadne Stávka a dostihy - dobrá zábava na dlhé večery (najmä ak v hre "ošklbeš" svojho potomka :D).
kukučka
01.12.12,01:08
mimotemy Dostihy, Carcasone a máme novú: Brainbox - Svet (http://www.deskovehry.com/s-pribehem/396/recenze-svet-v-kostce-a-s-nim-i-vedomosti), vrelo odporúčam.
Dám to aj do témy darčeky
220870
01.12.12,04:24
Videli ste už tento zázrak?Pod taký len nasra...http://www.sme.sk/c/6622811/bruselsky-stromcek-je-ohavny-v-kazdej-farbe.html
Dáša_
01.12.12,04:46
Pri tých hypotékach eštee jedna "maličkosť" - bsm a rozvody. Koľko problémov je práve s týmto. A s riešením zvyčajne nie je spokojná ani jedna strana...
arizona
01.12.12,05:14
Uvery, ci hypoteky nie su zase zla vec. Vela ludom neraz pomozu. Snad nie je rodiny,ktory by nikdy ziaden uver nevyuzila.

Ale je totalna hlupost brat uvery napr. na vianocne darceky. Na vianoce sa obdaruvava zvacsa blizsia rodina,takze poznaju aj svoje financne moznosti.

Co je to teda za blizka rodina, ktora ocakava drahe dary napr.od starych rodicov,ktori maju z dochodku ledva na potraviny a lieky ? :mee:
Darceky sa maju kupovat pre potesenie,nie aby niekoho blizkeho zruinovali...
korela
01.12.12,06:18
Spomína si niekto ešte na "včeličky"?
Dáša_
01.12.12,06:34
Spomína si niekto ešte na "včeličky"?

neviem, či je to rovnaký princíp, ale keď som nastúpila do práce, mali tak vymyslený taký systém, že vždy na výplatu davalo povedzme 10 ľudí bokom 100Kčs a tie vždy dostal jeden človek. T.j. jeden si ten ktorý mesiac ävedel presne dopredu kedy) vedel naplánovať väščí nákup.
buchač
01.12.12,06:38
Spomína si niekto ešte na "včeličky"?

....ajajááááááj ......

V skrini mám v krabičkách naukladané...
Pár ich je aj v zásobníkoch ...9 mm...:---
bjuty smis
01.12.12,08:08
Som na tom podobne, zijem v NL, prijem mam aj na NL nadstandardny, ale veru taky bohaty nie som, aby som si hypoteku bral. Nikto ma nepresvecil ze sa to oplati viac ako najom a ta sloboda je na nezaplatenie. Nikomu nic nedlzim, nikto ma nebude nahanat a gazdujem s tym co mam. Ako sa na vychode hovori "šedzim na takej garadiči, na jaku mam" :D

neviem, aký je v nl dôchodok a výška podnájmov, takže predpokladám, že sa to dá...

ale my, čo žijeme na slovensku, vieme, že sa to nedá...
u nás ( Senec) sa 3 byt prenajíma za cca 500.-€, mám hypo 70 ooo na 22 rokov a splácam 401 mesačne.....
ak sa náhodou dožijem dôchodku, ten je momentálne cca 380.- a už teraz na to štát nemá a soc. poistovňa sa len zadlžuje....populista fico vykradol aj druhý pilier, čo bude za 30 r.ked bude viac dôchodcov ako pracujúcich ho , ani jeho zlodejskú kohortu nezaujíma, oni na dôchodok nebudú odkázaní.

to by sa mi ako oplatilo radšej platit podnájom 500.- ??a v dôchodku byť po mostom??
no presvedčete ma niekto...
korela
01.12.12,09:30
Svokor pracoval v banke ešte za Slovenského štátu, ešte aj pri mene peňazí, celý život pôsobil v prostredí financií, hovorieval, že pôžičky sa oplatia brať, nikdy sa nepreplatia vďaka inflácii.
Ktovie, aké boli úrokové sadzby.
korela
01.12.12,12:11
neviem, či je to rovnaký princíp, ale keď som nastúpila do práce, mali tak vymyslený taký systém, že vždy na výplatu davalo povedzme 10 ľudí bokom 100Kčs a tie vždy dostal jeden človek. T.j. jeden si ten ktorý mesiac ävedel presne dopredu kedy) vedel naplánovať väščí nákup.
Hej, ja som to už nezažila, ale bola to výborná vec. Ľudia v skupinke si buď vylosovali mesiac v roku alebo sa iba dohodli na mesiacoch. "Pôžička" bez úrokov. Okrem toho sa udržiavala kolegialita.
Nebolo by od veci, oprášiť tento systém. Bol obľúbený.
misoft
01.12.12,13:32
Ďuri - oni mysleli "včeličky" na lóve - nie tie "ligotavé", plynom poháňané.
taiko
01.12.12,14:35
neviem, aký je v nl dôchodok a výška podnájmov, takže predpokladám, že sa to dá...

ale my, čo žijeme na slovensku, vieme, že sa to nedá...
u nás ( Senec) sa 3 byt prenajíma za cca 500.-€, mám hypo 70 ooo na 22 rokov a splácam 401 mesačne.....
ak sa náhodou dožijem dôchodku, ten je momentálne cca 380.- a už teraz na to štát nemá a soc. poistovňa sa len zadlžuje....populista fico vykradol aj druhý pilier, čo bude za 30 r.ked bude viac dôchodcov ako pracujúcich ho , ani jeho zlodejskú kohortu nezaujíma, oni na dôchodok nebudú odkázaní.

to by sa mi ako oplatilo radšej platit podnájom 500.- ??a v dôchodku byť po mostom??
no presvedčete ma niekto...
Fuuha, tak to asi fakt nepomozeme zovseobecnovat. Ja platim v NL 707 EUE za 127m2 dom a v tom je veskera udrzba, kontroly kotlov a zariadeni v dome, maolvanie dveri, opravy atd. Hypoteka je tiez zhruba rovnaka ako najom ( tu sa uroky z hypoteky odpocitavaju z dane z prijmu) a dochodok zo vsetkych pilierov by mal tvorit zhruba 70% posledneho prijmu. Nejde vsak len o tie peniaze, ide aj o pocit slobody. Ked ma vyhodia z roboty, idem do ineho mesta a hotovo. Ked sa budem vracat na SK, nemusim cakat 12 mesiacov kym by sa moj dom predal. V sucastnosti je taka situacia, kamarat, co kupil dom pred 11 rokmi tu v NL, ho ma problem predat a to uz znizil cenu tak, ze pomaly na nom dostane menej nez za neho dal a to do domu uz hodne investoval. Ale fakt sa to asi neda aplikovat vseobecne. Situacia je vsade ina, takze mas pravdu, ze sa neda generalizovat. Ale napriek tomu si dom kupovat nejdem :-). Za dom v ktorom byvam, by som najmom za 30 rokov zaplatil tolko kolko ten dom stoji dnes. Hypotekou by som ho preplatil o 80%. Samozrejme bude ten dom mat o 30 rokov mozno vacsiu hodnotu, ale kto vie. Zatial to tak po 10 rokoch nevyzera. A okrem toho to bude vtedy 50 dom. Takze bohvie ako to cele je. Je v tom vela faktorov. Preto hovorim, ze ma nikto doteraz dosledne nepresvedcil o spravnosti hypoteky.
Len neviem, ci s hypotekami nie sme mimo temy :-). Bolo by mozno dobre zalozit novu temu, rad by som o tom diskutoval.
buchač
01.12.12,15:10
Som na tom podobne, zijem v NL, prijem mam aj na NL nadstandardny, ...
...
Ako sa na vychode hovori "šedzim na takej garadiči, na jaku mam" :D
...respektíve slovami klasika...
Sedím na konári a je mi dobre .
Lepšie je byť zdravý a bohatý ako chorý a chudobný .

neviem, aký je v nl dôchodok a výška podnájmov, takže predpokladám, že sa to dá...

Fuuha, tak to asi fakt nepomozeme zovseobecnovat. Ja platim v NL 707 EUE za 127m2 dom....
taiko

...ale IBA výdavky si spomenul , no ten nadštandartný príjem nie ...
Lenže keď sa bavíme o jednej strane mince , je dobré pozrieť sa aj na tú druhú .

Príkladne moja neter platí v Dubline cca 1600 € za dom a minimálna mzda na hodinu je tých 8,65 € ...

Na Slovensku je mesačná 337,7 € ...ale až od budúceho roka...

Takže to zovšeobecňovanie je fakt o ničom .......či ???
lujza.j
01.12.12,15:58
im tam už asi *ebe....
lujza.j
01.12.12,16:00
Spomína si niekto ešte na "včeličky"?
u nás v robote ešte fičia:)
lujza.j
01.12.12,16:01
buchi...zase len o tom čo do búchačky...:-D
vulxy
01.12.12,16:16
neviem, či je to rovnaký princíp, ale keď som nastúpila do práce, mali tak vymyslený taký systém, že vždy na výplatu davalo povedzme 10 ľudí bokom 100Kčs a tie vždy dostal jeden človek. T.j. jeden si ten ktorý mesiac ävedel presne dopredu kedy) vedel naplánovať väščí nákup.
no a o tom sa bavime.....klasicky splatkovy system:) mesiac haway a potom splacat 9 mesiacov....presne tento produkt ponuka quatro .....staci obciansky preukaz:D
bjuty smis
01.12.12,18:41
Hej, ja som to už nezažila, ale bola to výborná vec. Ľudia v skupinke si buď vylosovali mesiac v roku alebo sa iba dohodli na mesiacoch. "Pôžička" bez úrokov. Okrem toho sa udržiavala kolegialita.
Nebolo by od veci, oprášiť tento systém. Bol obľúbený.

korela, máš pravdu, pôžička bola bez úrokov...

tak isto, ak aj vklad............ 9 mesačný...

ale určite to utužilo kolektív........ aj pomohlo....
Luna
01.12.12,20:00
Nikedy za totáča to vo firmách často fungovalo. Volali sme to včela.
taiko
01.12.12,20:38
...respektíve slovami klasika...
Sedím na konári a je mi dobre .
Lepšie je byť zdravý a bohatý ako chorý a chudobný .


taiko

...ale IBA výdavky si spomenul , no ten nadštandartný príjem nie ...
Lenže keď sa bavíme o jednej strane mince , je dobré pozrieť sa aj na tú druhú .

Príkladne moja neter platí v Dubline cca 1600 € za dom a minimálna mzda na hodinu je tých 8,65 € ...

Na Slovensku je mesačná 337,7 € ...ale až od budúceho roka...

Takže to zovšeobecňovanie je fakt o ničom .......či ???
Buchac, povytahoval si z kontextu vsetko co sa dalo, tak skusim objasnit.
1. Zmienkou o prijme som ilustroval, ze hypoteka mi pripada draha aj ked na nu v pohode mam.
2. Najom som spomenul ako reakciu na prispevok o najme na Slovensku a hypoteke na Slovensku. Bavili sme sa vyhodnosti najmu a hypoteky.
3. Nevidim dovod, aby som uvadzal svoje prijmy, to sa medzi gentlemanmi nerobi, suhlasis?

Mea kulpa. Zmienkou o hyptekach sme odbocili od temy, ktorou je vyzva, aby si ludia nebrali uver na vianocne darceky.
taiko
01.12.12,20:50
korela, máš pravdu, pôžička bola bez úrokov...

tak isto, ak aj vklad............ 9 mesačný...

ale určite to utužilo kolektív........ aj pomohlo....
Aky je rozdiel medzi vcelickou a tym ked si kazdy mesiac poslem 25EUR na ucet, z ktoreho sa neda vybrat? Ci tam islo o to, ze Ti kolektiv nahradil sebakontrolu?
Napr. viem ze priemerne potrebujem na Vianoce 300EUR, tak si 30 Novembra zalozim rocny terminovany vklada a kazdy mesiac naň poslem 25EUR. Potom si terminovany vklad kazdy rok v Novembri vyberiem a nakupujem na Vianoce.
buchač
01.12.12,20:57
mimotemy

Buchac, povytahoval si z kontextu vsetko co sa dalo, tak skusim objasnit.
1. Zmienkou o prijme som ilustroval, ze hypoteka mi pripada draha aj ked na nu v pohode mam.
2. Najom som spomenul ako reakciu na prispevok o najme na Slovensku a hypoteke na Slovensku. Bavili sme sa vyhodnosti najmu a hypoteky.
3. Nevidim dovod, aby som uvadzal svoje prijmy, to sa medzi gentlemanmi nerobi, suhlasis?

Mea kulpa. Zmienkou o hyptekach sme odbocili od temy, ktorou je vyzva, aby si ludia nebrali uver na vianocne darceky.

Neťahal som nič ...to bola predsa iba len a len otázka , na ktorú som ani odpoveď priamu nečakal ...
Nuž prišla na rad tá diplomacia ...

Či sme , alebo aj nie tí gentlemani , to je už iná otázka ...:cool:
Ale príjem považujem za vysoko impertinentnú oblasť na debatu , pre poniektoré uši nevhodnú ....:)






....a ozaj , koľko že to zarábaš ??? ;):rolleyes::---:D
wagner
01.12.12,21:02
Všetkým, ktorých sa to týka.

Máme tu predvianočný čas a televízie nás opäť bombardujú nápadmi, ako si pokaziť nasledujúcich pár mesiacov, v horšom prípade aj rokov.
Chcem vás preto, drahí spoluobčania, poprosiť, aby ste si nebrali úvery na vianočné darčeky. Síce sebe aj svojej rodine možno kúpite pár príjemných chvíľ, ale bude ich napzaj len pár a budú draho zaplatené. Ani tá jedlička zadarmo k požičaným peniazom stres zo splátok nezmierni. V januári budete mať zase hlavu v smútku a zato tých pár príjemných chvíľ nestojí. Verte mi, vaša rodina to pochopí a na suseda sa môžete vykašlať.

Súhlasím s Tebou - ja by som si nikdy nezobrala úver na nákup darčekov. Len túto žiadosť by som ešte doplnila - neberte si úver na žiadne darčeky, dovolenky, rodičia na to, aby ste zaplatili svatbu detí a pod. Moja bývalá kolegyňa nemala peniaze na svatbu svojej dcéry a to ešte za bývalého režimu. Zobrala dosť vysoký úver, samozrejme dcéra sa odsťahovala a mama musela sama splácať úver na jej zábavu. Viem, že to splácala asi desať rokov, ani do dôchodku nemohla odísť pokiaľ úver nesplatí. Mala som spolužiaka, ktorý si bral každý rok úver na letnú dovolenku. Ani nestihol splatiť a už bral ďalší úver. Až úraz v bani ho zastavil a viac úver ani nedostal. A ani na dovolenke nebol.
jozka56
01.12.12,21:10
Úvery nie sú moja osobná parketa, a na darčeky už naozaj nie. mimotemyVybavovala som úver na naše spoločenstvo, ktorý bol veľmi nutný, ale v banke nechápali, že ten úver chcem iba na 9 rokov, presadila som ho:D
Indeed
02.12.12,11:49
Úver nie je zlá vec a prečerpanie účtu tobož nie...

predstavte si situaciu,že týždeň pred výplatou vám došli financie a žiť treba ďalej

ČO urobíte , pojdete pýtať od susedov, známych , rodiny,že "prosím Ťa požičaj mi 200 eur,

na druhý mesiac Ti ich vrátim ?"

Veľmi dlho by ste museli chodiť, a prosíkať až by ste natrafili na nejakého úžerníka...

nie je jednoduchšie na svojom účte "isť do mínusu " napr. 200 euro ???

Banka Vás nezatracuje, neťuká si na čelo ani si nemyslí o Vašej osobe nepekné veci
ani Vás nepojde ohovárať pred susedmi,že neviete výjsť z peniazmi...

ja to vidím takto...

Teda može sa zadlžiť kto chce , ale len do výšky jedného mesačného platu, aby sa tie požičky nevymkli spod kontroly...
taiko
02.12.12,12:15
Úver nie je zlá vec a prečerpanie účtu tobož nie...
predstavte si situaciu,že týždeň pred výplatou vám došli financie a žiť treba ďalej
ČO urobíte , pojdete pýtať od susedov, známych , rodiny,že "prosím Ťa požičaj mi 200 eur,
na druhý mesiac Ti ich vrátim ?"
Veľmi dlho by ste museli chodiť, a prosíkať až by ste natrafili na nejakého úžerníka...
nie je jednoduchšie na svojom účte "isť do mínusu " napr. 200 euro ???
Banka Vás nezatracuje, neťuká si na čelo ani si nemyslí o Vašej osobe nepekné veci
ani Vás nepojde ohovárať pred susedmi,že neviete výjsť z peniazmi...
ja to vidím takto...
Teda može sa zadlžiť kto chce , ale len do výšky jedného mesačného platu, aby sa tie požičky nevymkli spod kontroly...
A nerobis Ty nahodou v nejakej banke, ci pozickarni? :)
Skusim, to ci si povedal, trosku otocit. Co keby sa dotycny clovek snazil do situacie, ktoru si popisal, vobec nedostat? Co keby si dopredu kazdy mesiac stanovil, kolko ide minut? Ked niekto tyzden ped vyplatou nema peniaze, tak ma tragicky nedostatok vedomosti o financnom planovani. Niektori budu namietat, ze aj sedliacky rozum tu postaci a aj s tym sa da suhlasit. Ide o to, ze ked viem dopredu, ze mesacny prijem v rodine bude 800EUR, tak si predsa nemozem naplanovat, ze miniem viac.
Ja problem vidim v tom, ze nas nik neucil, ako sa s financiami naraba. Nikto nam nevravel, ze sa mame pozriet spatne, kolko mesacne miname na jednotlive vydavky a podla toho stanovit dopredu plan vydajov na buduci mesiac. A ked mi vyjde ze mam naplanovane vydat viac, nez prijmem, tak nieco s mojimi vydavkami nie je v poriadku a musim ich prisposobit svojim prijmom. Ani ja som to nevedel. Do momentu ked zacala zarabat aj moja zena a ja som zistil, ze zrazu miname aj jej plat, ale ziadne velke zvysenie svojej zivotnej urovne som nepobadal. To uvedomenie, mi ukazalo ze sa spravam nejako absurdne a donutilo ma to "pozriet na ptacka ponekud podrobneji".
Akonahle som zacal planovat, zrazu bolo aj na sporenie, zrazu sa zmensili vydaje, zahrabal som financnu jamu a zacal robit financnu kopu.

Velmi dobrou pomockou ako to robit, je software, ktoreho meno je naozaj priznacne. Ved ked financie planuju firmy a pracuju s budgetom, tak preco nie aj rodina? Co sa zakladneho ponatia financii tyka, tak sa rodina az tak velmi od firmy nelisi. A ten software? http://www.youneedabudget.com/. Je jeden z mnohych. Je jedno ako budeme planovat. Dolezite je, ze planovat budeme.
Sam som zil na dlh a viem o com hovorim. Ale povedal som si ze to je cesta do pekla. A je jedno kolko clovek zaraba, planovat sa da vzdy.
buchač
02.12.12,15:17
A je jedno kolko clovek zaraba, planovat sa da vzdy.

Júúúúúúúj , taiko .....aby si nepovedal , že z kontextu vyberám vety , nuž len k tejto sa vyjadrím ....

Hentá veta je blud ........ použill by som aj výraz somarina , či Ludolfovo číslo...

Respektíve , plánovať sa síce aj dá , ibaže ten výsledok je o ničom .




...a skús porozmýšľať , na čo myslím , narážam ?
taiko
02.12.12,15:30
Júúúúúúúj , taiko .....aby si nepovedal , že z kontextu vyberám vety , nuž len k tejto sa vyjadrím ....

Hentá veta je blud ........ použill by som aj výraz somarina , či Ludolfovo číslo...

Respektíve , plánovať sa síce aj dá , ibaže ten výsledok je o ničom .

...a skús porozmýšľať , na čo myslím , narážam ?
Jediny pripad, kedy sa mozno neda planovat by mohol byt, ked Ti Tvoje prijmy nestacia ani na zakladne vydavky. Lenze ak nemas na zakladne vydavky, ako Ti vystacia peniaze na uroky? Tento pripad si mal na mysli? Ak nie, napis presne co myslis, podiskutujeme.:)
kukučka
02.12.12,15:51
Ty ešte nepoznáš búchača? Dnes si asi zase zobral pol modrej tabletky a podrýpuje. ;) :D
buchač
02.12.12,15:54
Jediny pripad, kedy sa mozno neda planovat by mohol byt, ked Ti Tvoje prijmy nestacia ani na zakladne vydavky. Lenze ak nemas na zakladne vydavky, ako Ti vystacia peniaze na uroky? Tento pripad si mal na mysli? Ak nie, napis presne co myslis, podiskutujeme.:)
Toto som myslel ...


Môžeš si stanoviť , koľko len chceš ...nikdy však nevieš a nemôžeš ovplyvniť nepredvídané okolnosti a skutočnosti spojené s financiami ...
Jeden mesiac máš a ďaľší už nie , nakoľko došlo k niečomu v zamestnaní , v rodine ...
A už sa vezieš v kolotoči , do ktorého si sa dostal nie vlastnou vinou ...

Príklad :
Máš predpokladaný príjem , nastavíš všetky tie nutné výdavky ( nájom , poistky , hypo ....) na určitú hranicu , zvyšok ide na bežnú spotrebu a keď sa zadarí , nuž odložíš .
Spomínaš manželku , ktorá začala zarábať a začali ste aj jej plat míňať .
Nuž ale , teraz si vezmi opak mince .
Keď zarábaš , si roky nastavený na určitú úroveň , že fasa ....a zrazu utrum ...vtedy absurdity a pozeranie na ptáčka ide bokom a uvedomíš si , že máš problém ...a kua big problem ...
buchač
02.12.12,15:57
Ty ešte nepoznáš búchača? Dnes si asi zase zobral pol modrej tabletky a podrýpuje. ;) :D
Myslíš ???
Si si istá ?
Naozaj ?
Si presvedčená o tom ?
Takto ma poznáš ?

...nuž , na všetky otázky by som dal to NIE ...




....niekedy by ani celé balenie nepomohlo , keď čítam poniektoré veci......
Že žabykláč vyskakuje a otvára sa v kešeni a ten nepotrebuje žiadnu polku modrej ......
taiko
02.12.12,16:06
Toto som myslel ...


Môžeš si stanoviť , koľko len chceš ...nikdy však nevieš a nemôžeš ovplyvniť nepredvídané okolnosti a skutočnosti spojené s financiami ...
Jeden mesiac máš a ďaľší už nie , nakoľko došlo k niečomu v zamestnaní , v rodine ...
A už sa vezieš v kolotoči , do ktorého si sa dostal nie vlastnou vinou ...

Príklad :
Máš predpokladaný príjem , nastavíš všetky tie nutné výdavky ( nájom , poistky , hypo ....) na určitú hranicu , zvyšok ide na bežnú spotrebu a keď sa zadarí , nuž odložíš .
Spomínaš manželku , ktorá začala zarábať a začali ste aj jej plat míňať .
Nuž ale , teraz si vezmi opak mince .
Keď zarábaš , si roky nastavený na určitú úroveň , že fasa ....a zrazu utrum ...vtedy absurdity a pozeranie na ptáčka ide bokom a uvedomíš si , že máš problém ...a kua big problem ...
To beriem. V tom mas pravdu. Ked uz mas "rainy days", tak je to s planovanim tazke. Ja som ale skor myslel, ze sa treba snazit ovplyvnit veci, ktore ovplyvnit vies a pokusit sa vyhnut sa moznym buducim problemom. Prave pre pripad ktory si popisal je dobre nemat ziadny uver. Ty sa v pripade potreby uskromnit vies, ked sa dostanes do problemov, ale Tvoj veritel sa uskromnit nechce.
Ako som povedal, mas pravdu, ked uz v problemoch si, financne planovanie je tazke. Moze ale velmi vyznamne pomoct, aby si sa do problemov nedostal.
kukučka
02.12.12,16:06
zlezaradilmimotemy

A nepísal si to niekedy sám o sebe, či sa mýlim?
/A nepísal si to niekedy sám o sebe a či....?/:D
taiko
02.12.12,16:07
Ty ešte nepoznáš búchača? Dnes si asi zase zobral pol modrej tabletky a podrýpuje. ;) :D
Ja sa snazim primarne vidiet v ludoch to dobre :)
buchač
02.12.12,16:09
zlezaradilmimotemy

A nepísal si to niekedy sám o sebe, či sa mýlim?
/A nepísal si to niekedy sám o sebe a či....?/:D
mimotemy ...iba ak " v kaviarni "...

Inde som písal , že keď sa jedná o zdravie a love , tak srandičky idú bokom ..........či ???? :cool:
lapejko
02.12.12,16:09
robí prieskumy verejnej mienky - prezradím, že za pár eur...
taiko
02.12.12,16:12
"Zastavte sa po peniaze v Prima banke. 2000EUR LEN za 30EUR mesacne, Take jednoduche."
Za taketo reklamy by som zatvaral:mad:
kukučka
02.12.12,16:12
Či čo?
naposledy kazím tému
SamuelSK
02.12.12,19:06
Ja Vas vyzyvam na neposielanie Vianocnych a novorocnych SMS !!

Na co to je dobre? 90% su aj tak plagia.. A len na tom bohatnu operatori, ktori na nas ryzuju ako svine v zite..
bjuty smis
02.12.12,19:34
Aky je rozdiel medzi vcelickou a tym ked si kazdy mesiac poslem 25EUR na ucet, z ktoreho sa neda vybrat? Ci tam islo o to, ze Ti kolektiv nahradil sebakontrolu?
Napr. viem ze priemerne potrebujem na Vianoce 300EUR, tak si 30 Novembra zalozim rocny terminovany vklada a kazdy mesiac naň poslem 25EUR. Potom si terminovany vklad kazdy rok v Novembri vyberiem a nakupujem na Vianoce.

a kto ti v tom bráni ?
evidentne máš sebakontrolu, tak to sprav..
ale včielka bola o inom.....aj bez úrokov...a ja som to dokonca nezažil, len od rodičov som počul...
kukučka
02.12.12,20:57
Bola aktuálna v dobe, keď si ľudia verili, ale hlavne sa všetko platilo v hotovosti. Nebolo zvykom behať zakaždým do sporiteľne vkladať a vyberať. Aj výplatu sme dostávali na ruku, bolo jednoduché dať hneď stovku kolegyni, ktorá to vyzbierala, zapísala a odovzdala tomu, čo bol na rade.
Niekde sa skladali aj po viac stovák. Žiadne bankové poplatky. :D
taiko
02.12.12,21:02
Bola aktuálna v dobe, keď si ľudia verili, ale hlavne sa všetko platilo v hotovosti. Nebolo zvykom behať zakaždým do sporiteľne vkladať a vyberať. Aj výplatu sme dostávali na ruku, bolo jednoduché dať hneď stovku kolegyni, ktorá to vyzbierala, zapísala a odovzdala tomu, čo bol na rade.
Niekde sa skladali aj po viaac stovák. Žiadne bankové poplatky. :D
Nikdy som o tom nepocul. Muselo to byt zaujimave. Hmmm, bolo by fajn, keby si ludia opat zacali a mohli navzajom verit. Ale napad to vo svojej podstate nie je zly, dnes by si dal podobne takto terminovany vklad vyuzivat, len by nas fesaci z bank nesmeli stale presviedcat, ze "splacat, je lepsie ako sporit".
lujza.j
02.12.12,21:04
Bola aktuálna v dobe, keď si ľudia verili, ale hlavne sa všetko platilo v hotovosti. Nebolo zvykom behať zakaždým do sporiteľne vkladať a vyberať. Aj výplatu sme dostávali na ruku, bolo jednoduché dať hneď stovku kolegyni, ktorá to vyzbierala, zapísala a odovzdala tomu, čo bol na rade.
Niekde sa skladali aj po viaac stovák. Žiadne bankové poplatky. :D
ja by som sa aj teraz zapojila u nás v robote, ale je ich už veľa....skladajú sa po 50e....
taiko
02.12.12,21:08
ja by som sa aj teraz zapojila u nás v robote, ale je ich už veľa....skladajú sa po 50e....
Ved cim viac ludi tym lepsie, nie? Aspon viac nasetris, respektivne menej minies.
lujza.j
02.12.12,21:12
Ved cim viac ludi tym lepsie, nie? Aspon viac nasetris, respektivne menej minies.
to ano, ale potom sa dlho čaká kedy bereš;), myslím že berú 600e, takže ich je asi 12, takže to vide raz ra rok....to sa dá....
kukučka
02.12.12,21:19
Urob druhú skupinu a berte častejšie.
taiko
02.12.12,21:21
to ano, ale potom sa dlho čaká kedy bereš;), myslím že berú 600e, takže ich je asi 12, takže to vide raz ra rok....to sa dá....
:) cim dlhsie cakas, tym viac beries. Vsetko ma svoje pre a proti. Davas, davas, uz aj si zvyknes, ani Ti nechyba a zrazu velka kopa v penazenke :D
lujza.j
02.12.12,21:22
Urob druhú skupinu a berte častejšie.
to nie je už také jednoduché;)...ale skúsim to navrhnúť či by ešte niekto nemal záujem....
vulxy
02.12.12,21:46
sme to prevadzkovaly v robote ,asi 3 krat sme to otocily po20€x10ludi ale ma to nebavylo.....nie som na peniaze ,neviem sa z nich tesit...ci ich mam alebo nie citim sa rovnako .....mizerne:D
kukučka
02.12.12,22:05
:) cim dlhsie cakas, tym viac beries. Vsetko ma svoje pre a proti. Davas, davas, uz aj si zvyknes, ani Ti nechyba a zrazu velka kopa v penazenke :D

A prvý? Veľká radosť, hneď minie a potom platí a platí...:mee: Jasné, užíva novú vec a bez úrokov, ale aj tak. :D
marjankaj
02.12.12,22:14
ja by som sa aj teraz zapojila u nás v robote, ale je ich už veľa....skladajú sa po 50e....
Veď na to ani netreba ľudí. Kúp si prasiatko a každý mesiac tam vhoď 50€ alebo aj 200€. A v decembri urob zabíjačku.:D A vystačíš si aj sama.:---

A toto zase chlap hneď pochopí.:---:D:rolleyes:
Indeed
03.12.12,06:21
"Zastavte sa po peniaze v Prima banke. 2000EUR LEN za 30EUR mesacne, Take jednoduche."
Za taketo reklamy by som zatvaral:mad:

Cez týždeň nepozerám televizne vysielanie a tak mi pri pisaní mojho predošlého prispevku v tejto téme tak trochu unikla pointa...

Včera som mal možnosť zhliadnut tieto spominané reklamy na spotrebné uvery aj od erste-slsp a tiež od tatar-banky,

sledoval som tieto reklamy pozorne no ani z jednej ani z druhej pre mňa nevyplynula informácia :

"zoberte si uver aby ste mali na vianočné darčeky" ako to tu prezentuje zakladateľ témy a aj iní prispievatelia

Jednoducho erste ponuka klasicku reklamu na spotrebný uver a do reklamy vsunuli trochu vianočnej atmosfery,

a v reklame od TB sa doslovne hovorí : zabezpečte si bohatšie Vianoce s našim spotrebnym uverom

Teda ANALYZUJTE čo vidite a čo počujete , NEDEDUKUJTE !
buchač
03.12.12,06:49
Cez týždeň nepozerám televizne vysielanie a tak mi pri pisaní mojho predošlého prispevku v tejto téme tak trochu unikla pointa...
Včera som mal možnosť zhliadnut tieto spominané reklamy na spotrebné uvery aj od erste-slsp a tiež od tatar-banky,
sledoval som tieto reklamy pozorne no ani z jednej ani z druhej pre mňa nevyplynula informácia :
"zoberte si uver aby ste mali na vianočné darčeky" ako to tu prezentuje zakladateľ témy a aj iní prispievatelia
Jednoducho erste ponuka klasicku reklamu na spotrebný uver a do reklamy vsunuli trochu vianočnej atmosfery,
a v reklame od TB sa doslovne hovorí : zabezpečte si bohatšie Vianoce s našim spotrebnym uverom
Teda ANALYZUJTE čo vidite a čo počujete , NEDEDUKUJTE !

Nuž ja som vydedukoval analyzovaním dedukcií , že analýzou reklamy TB mi vyšla dedukcia oboch viet iba len to , že obe vety sú v podstate tie isté , čo do významu ...:---

Mojimi ďaľšími analýzami ( videl a počul som ) reklám na mediálnom trhu mi vyšla dedukcia , že všetky banky proste odrbávajú a fertig ...:rolleyes:
pepsikova
03.12.12,07:10
Cez týždeň nepozerám televizne vysielanie a tak mi pri pisaní mojho predošlého prispevku v tejto téme tak trochu unikla pointa...

Včera som mal možnosť zhliadnut tieto spominané reklamy na spotrebné uvery aj od erste-slsp a tiež od tatar-banky,

sledoval som tieto reklamy pozorne no ani z jednej ani z druhej pre mňa nevyplynula informácia :

"zoberte si uver aby ste mali na vianočné darčeky" ako to tu prezentuje zakladateľ témy a aj iní prispievatelia

Jednoducho erste ponuka klasicku reklamu na spotrebný uver a do reklamy vsunuli trochu vianočnej atmosfery,

a v reklame od TB sa doslovne hovorí : zabezpečte si bohatšie Vianoce s našim spotrebnym uverom

Teda ANALYZUJTE čo vidite a čo počujete , NEDEDUKUJTE !..

..jasné!..my, čo častejšie, ako iba v nedeľu, kukneme do telky, máme prehľad asi taký, že úvery, pôžičky a kadejaké finančné produkty sa síce vysielajú po celý rok, ale v predvianočných mesiacoch oveľa častejšie a , ,ako som už kdesi spomínala, už aj v reklame rozprávok...takže o tom to asi je...hlavne veľmi často, najlepšie furt, nech si národ vtlčie do hlavy, že nemusí šetriť-ale môže hýriť hlavne pod stromčekom,za požičané!..veď je to také jednoduché-nemáš-požičiame ti-hneď!...
..analýzy sú namieste, pokiaľ je prehľad...(a dedukcie vyplývajú z analýz...zabezpečte si bohatšie vianoce s ich spotrebným úverom...či?..
Peggynka
03.12.12,07:21
V dnešnej dobe treba byť fakt otrlý.Tiež som sa takejto predavačky opýtala,či si myslí,že som nesvojprávna.A na túto tému sme sa ráno bavili so synom.Väčšiu hlúposť ako je pôžička na vianočné darčeky a dovolenky som zatiaľ nevidela.A reklama nemenovanej banky:pôžička 2000 € tu a teraz-len 30 € mesačne ? Uvedomujú si tí ľudia,že to budú splácať 7 (!!!) rokov ? Asi by sa mala dôkladne vyučovať finančná gramotnosť národa už v ZŠ,lebo bude pribúdať tragédií v rodinách.
Indeed
03.12.12,07:38
V dnešnej dobe treba byť fakt otrlý.Tiež som sa takejto predavačky opýtala,či si myslí,že som nesvojprávna.A na túto tému sme sa ráno bavili so synom.Väčšiu hlúposť ako je pôžička na vianočné darčeky a dovolenky som zatiaľ nevidela.A reklama nemenovanej banky:pôžička 2000 € tu a teraz-len 30 € mesačne ? Uvedomujú si tí ľudia,že to budú splácať 7 (!!!) rokov ? Asi by sa mala dôkladne vyučovať finančná gramotnosť národa už v ZŠ,lebo bude pribúdať tragédií v rodinách.

Práve konzumne sledovanie TV-vysielania sposobuje hlupnutie národa,

ak by ľudia viacej čítali museli by viacej analyzovať a tým pádom by boli bystrejší a nikto by nepristal na to- splácať
2000 eur 7 rokov, lebo je to konina...

Prečo by sa nedalo 2000 eur splatiť za 1 rok alebo za 18 mesiacov ???
pepsikova
03.12.12,07:40
..dodám ešte perličku..vybehla som fčul len tak, pre rožky...pri obchode sa ma pani opýtala na adresu mojej známej, presne, kde býva...ukázala som jej,lebo som si pomyslela, marodi a tak kontrola zo socpoist.... a potom volám mojej známej, že ju hľadá nejaká pani...no a odpadla som, ona tá pani bola baba providenťáčka a moji známi si idú od nej požičať..eblo ma skoro, lebo, """ale nie, ved je to len asi 20€ mesačne, to zvládneme!!!"""...ukludnila som ju tak, že provident vyberá týždenne,čo teda opomenula moja známa a aj jej manžel...výsledok neviem, hovor sa skončil,babaprovidenťáčka zvonila na dvere...jednoduché, nie?...
pepsikova
03.12.12,07:44
Práve konzumne sledovanie TV-vysielania sposobuje hlupnutie národa,

ak by ľudia viacej čítali museli by viacej analyzovať a tým pádom by boli bystrejší a nikto by nepristal na to- splácať
2000 eur 7 rokov, lebo je to konina...

Prečo by sa nedalo 2000 eur splatiť za 1 rok alebo za 18 mesiacov ???..

..no, relatívne by sa dalo, splátkami po 100€ a vyššie..záleží na solventnosti rodiny...ibaže žiadna banka ti neponúkne produkt, na ktorom zarobí len krátkodobo..neviem, aký máš ty prehľad o úveroch, ale , ak ti je ponúknutý úver na 5 rokov a ty povieš, že chceš ho splatiť za tri roky, výkonnosť ponúkateľa klesne rapídne-už nie si pre nich zaujímavý...respektíve, bude ťa prehovárať, že toto 5-ročné je výhodnejšie...pre teba- lebo splátky sú nižšie...výhodu pre banku ti nevysvetlí anyzanyč!..ale priemerne inteligentný človák si vypočíta, že čím dlhšie on spláca, tým viac dáva banke...ak, ofšem, vie, že najprrv spláca tri roky (+- ) úroky, a až potom dlh..
srska
03.12.12,07:48
V dnešnej dobe treba byť fakt otrlý.Tiež som sa takejto predavačky opýtala,či si myslí,že som nesvojprávna.A na túto tému sme sa ráno bavili so synom.Väčšiu hlúposť ako je pôžička na vianočné darčeky a dovolenky som zatiaľ nevidela.A reklama nemenovanej banky:pôžička 2000 € tu a teraz-len 30 € mesačne ? Uvedomujú si tí ľudia,že to budú splácať 7 (!!!) rokov ? Asi by sa mala dôkladne vyučovať finančná gramotnosť národa už v ZŠ,lebo bude pribúdať tragédií v rodinách.problém je aj v tom, že tie podmienky splácania úveru sú počas tv reklamy na obrazovke max. 3 sekundy a ani na 42" obrazovke to nie je poriadne vidno
srska
03.12.12,07:57
..

..no, relatívne by sa dalo, splátkami po 100€ a vyššie..záleží na solventnosti rodiny...ibaže žiadna banka ti neponúkne produkt, na ktorom zarobí len krátkodobo..neviem, aký máš ty prehľad o úveroch, ale , ak ti je ponúknutý úver na 5 rokov a ty povieš, že chceš ho splatiť za tri roky, výkonnosť ponúkateľa klesne rapídne-už nie si pre nich zaujímavý...respektíve, bude ťa prehovárať, že toto 5-ročné je výhodnejšie...pre teba- lebo splátky sú nižšie...výhodu pre banku ti nevysvetlí anyzanyč!..ale priemerne inteligentný človák si vypočíta, že čím dlhšie on spláca, tým viac dáva banke...ak, ofšem, vie, že najprrv spláca tri roky (+- ) úroky, a až potom dlh..ďalší odrb je pri predčasnom keši časti hypo úveru. ak má človek voľné love, môže po napr. po 5 ročnom fixe splatiť časť istiny z hypo úveru. banke dám keš , zníži sa mi istina a oni ludry mi znížia výšku splátky na ďalšie obdobie.
Peggynka
03.12.12,07:59
Veď na tých 30 € mesačne chytajú negramotných a nikto si neuvedomí,že to je sedem rokov splácania.
Téma je to dobrá,len keby sa dostala do všetkých domácnosti...Tí,ktorým je určená, tu určite nie sú.
srska
03.12.12,08:01
Veď na tých 30 € mesačne chytajú negramotných a nikto si neuvedomí,že to je sedem rokov splácania.
Téma je to dobrá,len keby sa dostala do všetkých domácnosti...Tí,ktorým je určená, tu určite nie sú.a po novom roku začnú plakať a prosiť štát aby im pomohol.
srska
03.12.12,08:03
aj gramotných
taiko
03.12.12,08:18
Cez týždeň nepozerám televizne vysielanie a tak mi pri pisaní mojho predošlého prispevku v tejto téme tak trochu unikla pointa...
Včera som mal možnosť zhliadnut tieto spominané reklamy na spotrebné uvery aj od erste-slsp a tiež od tatar-banky,
sledoval som tieto reklamy pozorne no ani z jednej ani z druhej pre mňa nevyplynula informácia :
"zoberte si uver aby ste mali na vianočné darčeky" ako to tu prezentuje zakladateľ témy a aj iní prispievatelia
Jednoducho erste ponuka klasicku reklamu na spotrebný uver a do reklamy vsunuli trochu vianočnej atmosfery,
a v reklame od TB sa doslovne hovorí : zabezpečte si bohatšie Vianoce s našim spotrebnym uverom
Teda ANALYZUJTE čo vidite a čo počujete , NEDEDUKUJTE !
mimotemyhmm, no neviem, ak by som Ta mal chytit za slovo, tak by som povedal, ze deducia je sucastou analyzy :)
Anik
03.12.12,08:19
v názve témy je napísané- na vianočné darčeky- ja osobne nie som za úvery, ak ten človek doteraz nemal voľnú finančnú hotovosť, ktorou by ten úver chcel pokrývať. Ak nemal doteraz určite nebude mať ani na splátku a všetci núkajú len za 30,- eur za 20,- eur veď to je len 1, 2 eurá na deň.
Tesco club card- necháte kontakt-finančné služby Vám tiež zavolajú výhodné 51 dňové bezúročné obdobie atď.- no nevyži to.
A potom tí ktorí sa kamarátia trochu viac s číslami nech strážia rodinu pokiaľ sa dá. Takže ja osobne som veľmi tvrdo proti úverom- vychádzam zo svojej situácie -ja SZČo manžel inv. dôchodca. Môj príjem neistý a manželov slabý. Ak sú ľudia, ktorí majú dostatočnú istotu a príjem a veria v to, že si to môžu dovoliť tým držím palce nech to zvládnu a nie som proti.
taiko
03.12.12,08:24
v názve témy je napísané- na vianočné darčeky- ja osobne nie som za úvery, ak ten človek doteraz nemal voľnú finančnú hotovosť, ktorou by ten úver chcel pokrývať. Ak nemal doteraz určite nebude mať ani na splátku a všetci núkajú len za 30,- eur za 20,- eur veď to je len 1, 2 eurá na deň.
Tesco club card- necháte kontakt-finančné služby Vám tiež zavolajú výhodné 51 dňové bezúročné obdobie atď.- no nevyži to.
A potom tí ktorí sa kamarátia trochu viac s číslami nech strážia rodinu pokiaľ sa dá. Takže ja osobne som veľmi tvrdo proti úverom- vychádzam zo svojej situácie -ja SZČo manžel inv. dôchodca. Môj príjem neistý a manželov slabý. Ak sú ľudia, ktorí majú dostatočnú istotu a príjem a veria v to, že si to môžu dovoliť tým držím palce nech to zvládnu a nie som proti.
Svata pravda. Podla mna jediny dobry uver je ten, pomocou ktoreho vies zveladit svoje imanie o sumu, ktora je vacsia ako naklady na uver samotny.
lujza.j
03.12.12,08:49
Veď na to ani netreba ľudí. Kúp si prasiatko a každý mesiac tam vhoď 50€ alebo aj 200€. A v decembri urob zabíjačku.:D A vystačíš si aj sama.:---

A toto zase chlap hneď pochopí.:---:D:rolleyes:

Neuveris...ale som to pochopila:-D....kedze prasiatko je moc na dosah...uz druhy rok mam setriaci ucet....popri bežnom,takže vlastne ja mam taku malu včelku...:-P...:-D
ale zistovala som ako je to s tou včelkou robote...je plny stav 12ks,ale kolegyňa by isla aj do druhej, tak uvidim...
pepsikova
03.12.12,08:56
ďalší odrb je pri predčasnom keši časti hypo úveru. ak má človek voľné love, môže po napr. po 5 ročnom fixe splatiť časť istiny z hypo úveru. banke dám keš , zníži sa mi istina a oni ludry mi znížia výšku splátky na ďalšie obdobie...

..ale s tým ty nemušíš súhlasiť a môžeš ďalej splácať dohodnutú sumu..nepodpisoval si predsa zníženie splátky s bankou...banka ti len prepočtom znížila splátku zostatku úveru na dobu viazanosti úveru..lebo normálne by si sa mal potešiť, aha!- splácam po menej!!!...ale dĺžka času banke aj tak vynesie keš od teba...(príkladne povedano)
srska
03.12.12,09:03
..

..ale s tým ty nemušíš súhlasiť a môžeš ďalej splácať dohodnutú sumu..nepodpisoval si predsa zníženie splátky s bankou...banka ti len prepočtom znížila splátku zostatku úveru na dobu viazanosti úveru..lebo normálne by si sa mal potešiť, aha!- splácam po menej!!!...ale dĺžka času banke aj tak vynesie keš od teba...(príkladne povedano)ani som nesúhlasil. vložil som keš, urobil nový fix z nižším úrokom a výšku splátky som tiež nechal pôvodnú => ešte kratšia doba splácania
Indeed
03.12.12,09:03
Ja pod dedukciou rozumiem pretláčanie svojich osobných názorov,bez ohľadu na tému o ČOM sa diskutuje
gilda
03.12.12,12:06
"Ani za korunu nekúpim, ak to v dome nie je treba." - Statky-zmätky, J.G.Tajovský.
vulxy
03.12.12,12:24
zaloz si vlastnu jednoosobovu fcielku....ta radost ked kazdy mesiac budes vylosovana :)
Ľubomír
03.12.12,12:25
jasné, nekupujme čo chceme, ale čo potrebujeme a máme po problémoch
gilda
03.12.12,12:33
nuž v rámci hesla "TO musím mať" TO nefunguje
pepsikova
03.12.12,13:09
..."no nekúp to!..za ty prachy!!"...:-)
pepsikova
03.12.12,13:17
mimotemy..úplne mimo témy, prosím,a viem, že pred vianocami je to ťažko...ale môžete pomôcť?..

Dočasná opatera Zbyňov (https://www.facebook.com/dozbynov?ref=stream)


Priatelia, isto ste si všimli že sme posledné týždne hľadali nejaký koterec alebo prístrešok na darovanie alebo za sym. cenu. Žiaľ nepodarilo sa nám žiaden zohnať a kedže zima sa blíži, začali sme volať aj na inzeráty. Dnes sa nám podarilo násť nový veľký koterec, ktorý by mohol slúžiť aj viacerým psíkom. Máme iba jeden problém a to finančný. Koterec stojí 250 e, čo je síce za koterec takých rozmerov /2 x 3m/ naozaj dobrá cena ale toľko žial na účte momentálne nemáme. Ak by nám niekto vedel na koterec prispieť, budeme naozaj veľmi vďační, každé jedno euro pomôže. Vopred veľmi pekne ďakujeme. Číslo účtu: 0423809485/0900 do poznámky prosím napísať "koterec"

koterčok je v psej duši-teda, obrázok..
PATWIST
03.12.12,13:50
Tak, najmä nie u nebankovkách, úžernici sú to :mad:
Oliwa
03.12.12,15:07
Pepsi, nezablúdila si trošku?
deane7
03.12.12,15:22
Moje deti nikdy netrpeli tým že by nedostali darčeky. Ale nie na vianoce, vždy vtedy keď sa to hodilo. Napr. keď sa začala sezóna na zimnom štadióne tak dostali korčule a nemuseli čakať do vianoc ako ich spolužiaci. (jeden príklad z mnohých) Na darčeky neberiem úver, naposledy som vzal televízor v akci keď sa dalo bez navýšenia splatiť do 4 mesiacov, celkom som to mal naplánované dobre, no nejako som si nevšimol že som na tú poslednú splátku prešvihol termín. Tak som to už potom splácal celých 10 mesiacov, no to bola suma ktorá ma nejak netrápila. Inak vždy kupujem to, na čo mám.
buchač
03.12.12,15:45
mimotemy

Cez týždeň nepozerám televizne vysielanie a tak mi pri pisaní mojho predošlého prispevku v tejto téme tak trochu unikla pointa...
...
Teda ANALYZUJTE čo vidite a čo počujete , NEDEDUKUJTE !

...nuž tak poviem vzhľadom na toto

ndeed 6 Hours Ago #27746
Ja pod dedukciou rozumiem pretláčanie svojich osobných názorov,bez ohľadu na tému o ČOM sa diskutuje
Tebe tak trochu viacej uniká ...a nie iba v tejto téme ...:rolleyes:

Zanalyzoval som a vydedukoval , že Ty bratu , máš v poniektorých výrazoch aj hokej, nakoľko :

Logická analýza jazyka je rozklad celku jazyka pomocou pojmovoterminologického aparátu logiky najmä pomocou logickosyntaktických a logickosémantických kategórií, na tieto jazykové útvary alebo výrazy: výroky, názvy, mená, funktory, operátory, pravda, nepravda, pravdepodobnosť, zmysel.


Dedukcia alebo odvodzovanie je proces postupných transformácií výrazov pomocou odvodzovacích pravidiel. Každé jednotlivé použitie odvodzovacieho pravidla na dané výrazy (sekvencie) sa nazýva krokom dedukcie.
Dedukcia je myšlienková operácia, ktorá z jednej alebo viacerých premís vyvodzuje výrok, ktorý je ich logickým dôsledkom.
Dedukcia je usudzovanie, odvodzovanie zvláštneho, menej všeobecného zo všeobecného.


...nikde sa nespomína a ani význam nedáva to pretláčanie osobných názorov...
SamuelSK
03.12.12,15:59
No mam chut si zaplatit za reklamny spot, typu:

Poziciam Vam 1000 EUR LEN ZA 5 EUR mesacne !!!

(tj, splacat sa nebude 200 mesiacov, co je 15 rokov, ale naveky, lebo tych 5 EUR nepokryje ani urok samotny.."

Staci chytit 100 ludi a mam o rentu postarane :D A keby nieco, exekutorov mame dost..

Skoda len, ze na toto nemam zaludok.. Asi preto, ze uz nemam " Príspevky: 666" - tak "dobre" to vyzeralo :D

EDIT: Alebo znizim svoj risk o 1/2, tj poziciam 100 EUR za 50 CENTOV mesacne..
misoft
03.12.12,16:13
"odrbávajú a fertig ..."....veľmi správna analýza!
misoft
03.12.12,16:15
Lebo by prerobili na "úrokoch" - čím dlhšie, tým lepšie, viacej nahrabú.
misoft
03.12.12,16:18
GPS-ko má vybité :D
misoft
03.12.12,16:20
"Požičiam z koláča dieru - mesačné splátky - 1 koláč po dobu 52 týždňov".
pepsikova
03.12.12,16:23
..nie, nezablúdila...keby som tolko mala, nedám sem...ale nemám, tak musím prosiť takto...aspoň takto...prepáč, Oliw...a tai to iste pochopí..
pepsikova
03.12.12,16:23
..teda, nedám sem tento príspevok- malo byť...
Mária Mojžišová
03.12.12,16:44
:D
pepsikova
03.12.12,16:46
No mam chut si zaplatit za reklamny spot, typu:

Poziciam Vam 1000 EUR LEN ZA 5 EUR mesacne !!!

(tj, splacat sa nebude 200 mesiacov, co je 15 rokov, ale naveky, lebo tych 5 EUR nepokryje ani urok samotny.."

Staci chytit 100 ludi a mam o rentu postarane :D A keby nieco, exekutorov mame dost..

Skoda len, ze na toto nemam zaludok.. Asi preto, ze uz nemam " Príspevky: 666" - tak "dobre" to vyzeralo :D

EDIT: Alebo znizim svoj risk o 1/2, tj poziciam 100 EUR za 50 CENTOV mesacne..

...Samko, bol by si sám proti sebe,ak by si požičiaval na také malé splátky...jedna splátka ti nepokryje ani náklady na papier...a kde je reklama, tlačiareň, komunikácia,tvoje účty...bola by to dosť slabota, ak počítaš s tým, žeby si vyžil...

..veď tu neriešime nič svetoborné, len finančnú neinformovanosť slovače...a tvoje príspevky ti akože niečo urobili, keď to "tak dobre vyzeralo?"...
pepsikova
03.12.12,16:47
..a sľúb, že výnos dáš menšine...a uvidíš, kolko budeš mať záujemcov:-)
Indeed
04.12.12,07:17
odvodzovanie menej všeobecneho zahrńa AJ osobné názory,takže vlastne si ma podporil
taiko
04.12.12,14:55
ta toto je komedia. Pozickaren, varuje pre pozickami, alebo "zlodej krici, chytte zodeja !!!" :D
http://www.xpozicky.sk/blog/31/vianocna-pozicka-na-vianocne-darceky/
taiko
04.12.12,15:01
eeej kua, este treba agitovat, veru treba.
Pozrite ako sa banky z nasej negramotnosti vytesuju
http://banky.sk/38435-sk/pred-vianocami-je-zvyseny-zaujem-o-uvery.php
kajo0407
04.12.12,15:26
ja peniaze nemam na darčeky namam pracu aj ked velmi rad by som potešil rodinu
pepsikova
04.12.12,15:30
eeej kua, este treba agitovat, veru treba.
Pozrite ako sa banky z nasej negramotnosti vytesuju
http://banky.sk/38435-sk/pred-vianocami-je-zvyseny-zaujem-o-uvery.php



..posúvam do pozornosti!...je to krásne urobená štatistika toho, čoho sú slováci schopní pred vianocami...dlhy, dlžoby, dlžôbky, úveríky...príde marec a máme tu nové témy-ako to prežiť, aby mi exekútor nezhabal aj zubnú kefku...(nie mne-len orientačne:(
deane7
04.12.12,15:31
Na mne nezbohatnú.
gilda
04.12.12,15:32
Kto chce kam, pomôžme mu tam.
pepsikova
04.12.12,15:33
ja peniaze nemam na darčeky namam pracu aj ked velmi rad by som potešil rodinu..

..kajo a trápi ťa to, že nemáš na darčeky?..určite hej, ale tvoja rodina pozná situáciu a určite nie ste jediná rodina...ale ste spolu, máte kde bývať a máte svoj stôl, za ktorý si všetci sadnete..a možno nebudete mať kaviár a francúzske šampanské, ale ver mi, pocit lásky a bezpečia ti to všetko vynahradí...
vulxy
04.12.12,15:40
nechapem co mate proti poziciavajucim....mojim snom je mat doma agentku Provident-u....
1-stale ma u seba dost penazi
2-vecne je vyskerena ....ergo... nikdy ju neboli hlava
....tak taka je zena mojich snov:D
Oliwa
04.12.12,15:43
nechapem co mate proti poziciavajucim....mojim snom je mat doma agentku Provident-u....
1-stale ma u seba dost penazi
2-vecne je vyskerena ....ergo... nikdy ju neboli hlava
....tak taka je zena mojich snov:D
Len či požičia aj Tebe... :D
taiko
04.12.12,15:44
no len ti co su tam. potom skodia aj nam ostatnym
taiko
04.12.12,15:45
ja peniaze nemam na darčeky namam pracu aj ked velmi rad by som potešil rodinu
a nevieme Ti s tou pracou nejako pomoct? Vies, mozno tu pozna niekto nejakeho Laciho, ktoreho krstna robila s Ferim a jeho svagor prave potrebuje ludi na stavbu v Nemecku
lujza.j
04.12.12,15:47
nechapem co mate proti poziciavajucim....mojim snom je mat doma agentku Provident-u....
1-stale ma u seba dost penazi
2-vecne je vyskerena ....ergo... nikdy ju neboli hlava
....tak taka je zena mojich snov:D
daj si inzerát, alebo studenú sprchu:D:--- mna dnes bolela hlávka....a čo:---
vulxy
04.12.12,15:48
Len či požičia aj Tebe... :D
sak jej pohrozim ze bude vymenena......za Kazimira:D
taiko
04.12.12,15:49
Len či požičia aj Tebe... :D
No predpokladam, ze pocita s tym, ze jemu da :D. Ci aj ty si to tak myslel(a), len si sa to hanbil(a) povedat? :D
taiko
04.12.12,15:51
hmm, sa obavam, ze toto Kajo uz pocul 1000x.
Dáša_
04.12.12,15:55
ja peniaze nemam na darčeky namam pracu aj ked velmi rad by som potešil rodinu

Kedysi dávno moja známa dala na vianoce manželovi šekovú knižku - boli tam rôzne veci, ktoré sú zadarmo. Tak sme sa minuly rok inšpirovali a junior dostal tiež neičo také. Vyberám:
- dnes môžem ísť spať kedy chcem, nikto ma nebude posielať do postele
- tatino si so mnou celú sobotu vystrihujem modely
- dnes večer hráme spoločenské hry podľa môjho výberu
- obed podľa môjho výberu
- niekto mi pomôže upratať detskú izbu
- nemusím si umyť zuby pred spaním :)
- žiadna výčitka ani komentár za zlú známku/poznámku

Pre manžela, či manželku sa dá vymyslieť oveľa osobnejšie - napríklad okamžitý koniec hádky bez pripomienok :)
Dalo by sa vymyslieť aj pre rodičov, priateľov....
taiko
04.12.12,15:58
Kedysi dávno moja známa dala na vianoce manželovi šekovú knižku - boli tam rôzne veci, ktoré sú zadarmo. Tak sme sa minuly rok inšpirovali a junior dostal tiež neičo také. Vyberám:
- dnes môžem ísť spať kedy chcem, nikto ma nebude posielať do postele
- tatino si so mnou celú sobotu vystrihujem modely
- dnes večer hráme spoločenské hry podľa môjho výberu
- obed podľa môjho výberu
- niekto mi pomôže upratať detskú izbu
- nemusím si umyť zuby pred spaním :)
- žiadna výčitka ani komentár za zlú známku/poznámku

Pre manžela, či manželku sa dá vymyslieť oveľa osobnejšie - napríklad okamžitý koniec hádky bez pripomienok :)
Dalo by sa vymyslieť aj pre rodičov, priateľov....
Nie som si isty ci toto nahodou nie je zase fantasticky prispevok :)
vulxy
04.12.12,16:10
to je dokaz toho ze niesi Provident-acka :)
deane7
04.12.12,16:22
No predpokladam, ze pocita s tym, ze jemu da :D. Ci aj ty si to tak myslel(a), len si sa to hanbil(a) povedat? :D
Tomu dala, tomu dala - až sa z myšky (alebo z misky?) ***** stala.
pepsikova
04.12.12,16:31
..možno jemu dá...no, dá len tak..
pepsikova
04.12.12,16:33
..úplne fantastický nápad, vlastná výroba,dobré nápady a je darček pre celú rodinu...myslím, že aj mojim hadom niečo podobné vyrobím...a podelím im aj domáce práce-nejako, šikovne..waw!..
Dáša_
05.12.12,05:38
nie celkom o vianočných úveroch, ale predsa len http://gabor.blog.sme.sk/c/315167/Prosim-neponukajte-mi-uz-kreditku.html
expeeert
05.12.12,05:53
Kedysi dávno moja známa dala na vianoce manželovi šekovú knižku - boli tam rôzne veci, ktoré sú zadarmo. Tak sme sa minuly rok inšpirovali a junior dostal tiež neičo také. Vyberám:
- dnes môžem ísť spať kedy chcem, nikto ma nebude posielať do postele
- tatino si so mnou celú sobotu vystrihujem modely
- dnes večer hráme spoločenské hry podľa môjho výberu
- obed podľa môjho výberu
- niekto mi pomôže upratať detskú izbu
- nemusím si umyť zuby pred spaním :)
- žiadna výčitka ani komentár za zlú známku/poznámku

Pre manžela, či manželku sa dá vymyslieť oveľa osobnejšie - napríklad okamžitý koniec hádky bez pripomienok :)
Dalo by sa vymyslieť aj pre rodičov, priateľov....

Momentálne fičia pôžičky, takže mu treba dať na výber - nech si vyberie jednu položku a tú potom bude musieť vrátiť aj s ťažkými úrokmi, napríklad - 1x - môže ísť spať kedy chce, ale za to 7x umývať riad.
Treba ho naučiť, že čo si požičia, to bude potom ťažko splácať :)
arizona
05.12.12,06:14
Vcera mi dosla SMS od firmy Triangel /ani som nevedela,ze este existuju/ , vraj ponukaju vyhodne nakupy na splatky na vianocne darceky.
A ze nabytok privezu zdarma.:eek: To akoze aj nabytky sa kupuju ako vianocne darceky? :rolleyes::eek::confused:
taiko
05.12.12,06:53
akoze myslis, ze za odmenu mozu vyniest kos a umyt riady? :-)
taiko
05.12.12,06:57
Vcera mi dosla SMS od firmy Triangel /ani som nevedela,ze este existuju/ , vraj ponukaju vyhodne nakupy na splatky na vianocne darceky.
A ze nabytok privezu zdarma.:eek: To akoze aj nabytky sa kupuju ako vianocne darceky? :rolleyes::eek::confused:
Vselijaky nezbednici Ti ako Vianocny darcek ponuknu aj jadrovy reaktor. Nevadi, ze Ti to netreba, hlavne aby to bolo na splatky. A daju Ti k tomu aj jednu palivovu tyc gratis (to gratis nezabudnu zdoraznit)
Indeed
05.12.12,09:01
nie celkom o vianočných úveroch, ale predsa len http://gabor.blog.sme.sk/c/315167/Prosim-neponukajte-mi-uz-kreditku.html

Autor písal tento článok tendenčným sposobom, a je zaujatý.

Kreditka može vypomocť v núdzových situaciach vtedy je jej použitie správné a vtedy je to veĺká pomoc.

pomoc je tiež to,že banka po mne nepožaduje vypalníckym sposobom vrátiť do toho a toho dátumu dlžnú sumu ,
ako to bez hanby robia napr.zdravotné poisťovne...

Ja mam 2 kreditky a používam ich , jedna ma limit 6500 euro a na druhej je limit 3800 euro a aj tie limity su odvodené od toho,že tieto kreditky premysleným sposobom POUŽÍVAM
pravda ,nikdy ma nenapadlo vybrať z kreditky viac ako 1/10 limitu, na to je treba tiež sebaovládanie.
SamuelSK
06.12.12,15:50
mam dalsiu vyzvu - NEKUPUJTE ZVIERATA NA VIANOCE !!!
vulxy
06.12.12,15:53
a ja mam dalsiu........NEKUPUJTE SI VIANOCE........
Tweety
06.12.12,15:56
a ja mam dalsiu........NEKUPUJTE SI VIANOCE........:confused::confused::confused::conf used:
Vianoce netreba kupovať, už stáročia chodia na minútu presne a bez toho, aby sme si ich museli kúpiť. Vianoce sú posolstvom pre ľudí. Prídu ku každému , či je chudobný alebo nebodaj bohatý.
SamuelSK
06.12.12,16:03
Indeed, kreditka je najlepsia vtedy, ak im banka/karta dovoli presunut uverovy limit na terminovany ucet/sporiaci.
napr mas limit 5000, toto do posledneho centu na 1 mesiac presunies na 2,5% (tj cistych 2%) sporiaci ucet.
vyplatis a urobis znovu..
takto to funguje v USA/UK a na zapade, u nas nie.
maju tam bezurocne obdobie aj na 1 rok (a viac, mavali, neviem ako teraz).
u nas nie, cize je kreditka riadne zbytocna, kedze okrada obchodnika o 2-4% zisku..
(napr zubar mi da zlavu 3% ak zaplatim cashm povedal ze tolko by dal na kartu)
paradoxne, cennik musel prisposobit tymto +3% ;)
a predstav si, ze 100% obchodnikov co ma terminal urobi to iste, ale 1% z nich dava zlavu na cash..

preto nemam rad karty, debetky, ci kreditky...

ked uz nudzovka, tak cash pod vankusom, lebo nudzovka nebude ak padne banka, bude EMP (zo slnka napr, nepojde elektrina atd) alebo podobne haluze.. teda podla mna je to tak lepsie :) ale jasne ze kazdemu vyhovuje nieco ine..

ale kreditka je extremne nebezpecna vec, horsia ako mat cash v penazenke ktoru mam len tak v hip-hop nohaviciach (tj, niekto mi to lahko vytiahne), lebo kreditky sa extremne lahko kradnu (peniaze z nich, bezkontaktne, ocami, atd), lenze toto ti uz banka nepovie..

mat na to zaludok, do par mesiacov zabezpecim pravnukov, kradezou kreditiek, navod si najde kazdy kto sa vie spravne opytat uja Google ;) .. no proste mat na to zaludok.. a mnoho ludi ma ;)
korela
06.12.12,16:14
Pre mňa nie sú Vianoce finančnou ani stresovou záťažou už desiatky rokov. Darčeky kupujem postupne v priebehu roka.
Okrem toho sa nazbiera viac darčekov, akoby som ich nakupovala na poslednú chvíľu.
Dáša_
06.12.12,16:51
Pre mňa nie sú Vianoce finančnou ani stresovou záťažou už desiatky rokov. Darčeky kupujem postupne v priebehu roka.
Okrem toho sa nazbiera viac darčekov, akoby som ich nakupovala na poslednú chvíľu.

no, ja som tak jeden rok urobila a tú super knihu hladam dodnes :) Ale samozrejme, je to celkom užitočný zvyk
arizona
06.12.12,17:05
Pre mňa nie sú Vianoce finančnou ani stresovou záťažou už desiatky rokov. Darčeky kupujem postupne v priebehu roka.
Okrem toho sa nazbiera viac darčekov, akoby som ich nakupovala na poslednú chvíľu.
Tiez som tak par krat urobila,ale uz nie...

Po case som zabudla co som kupila, potom som v nasledujucom roku nachadzala poschovavane darceky :D
Alebo som nevydrzala a darceky som darovala uz pocas roka.
Takze teraz radsej na poslednu chvilu.:)
Nekupujem drahe dary, skor nejake prakticke malickosti, takze nie je problem.
bjuty smis
06.12.12,17:26
samuel sk...
mohol by si mi vysvetlit túto tvoje fintu ? to ako za mesiac dostaneš 2% čisté ???

napr mas limit 5000, toto do posledneho centu na 1 mesiac presunies na 2,5% (tj cistych 2%) sporiaci ucet.
vyplatis a urobis znovu..
takto to funguje v USA/UK a na zapade, u nas nie.
SamuelSK
06.12.12,18:38
Teoreticky, som "verny" klient Banky..
A ponukne mi Kreditku s limitom 5000 Eur..
Tak v niektorych (ale asi nie SVK) spolocnostiach ide bezplatne tuto sumu (alebo jej cast) previest na akykolvek ucet (doslova premenit na hotovost)
A to poslem napr na mBank/zuno/postovu banku - sporiace ucty.
Po istom case tj par dni pred koncom bezurocneho obdobia Kreditky (tj 45-54 u nas vacsinou?) vyplatim Kreditku v plnej vyske a obdobie sa "zresetuje", ale za tento cas 45-54 dni som urocil tych 5000 Eur na tom sporiacom, cize tam mi nabiehali uroky.. za 45 dni to bude teda 1.02^(45/365) = 0,2444% cize cca 12,22Eur zadarmo..

Doslova si poziciam pozicane peniaze aby som ich pozical ;)

Alebo, vola sa to stoozing. :)
Indeed
08.12.12,08:11
, samozrejme viem o tom , preto kreditku pri platení nespúšťam z očí, a tiež NIKDY neplatím kreditkou cez internet
Indeed
08.12.12,08:17
Samuel , veĺmi dobrý nápad, nečítal si Kiyosakiho ?

ja si tiež myslím,že ked mam napr.100 eur , tak tieto peniaze mi pomožu získať vec ktorá normalne stoji 1000 eur

taký taiko by povedal,že ked má 100 eur,tak si može kupiť len vec za max 80 eur ,lebo 20 musí odložiť

obmedzujúce zmýšľanie, čo povieš ?
buchač
08.12.12,08:34
Samuel , veĺmi dobrý nápad, nečítal si Kiyosakiho ?
ja si tiež myslím,že ked mam napr.100 eur , tak tieto peniaze mi pomožu získať vec ktorá normalne stoji 1000 eur
taký taiko by povedal,že ked má 100 eur,tak si može kupiť len vec za max 80 eur ,lebo 20 musí odložiť
obmedzujúce zmýšľanie, čo povieš ?
Ja síce nie , nepovažujem za nutné sa obmedzovať.......

Šak prečítaj ...

Hoci sú knihy Roberta Kiyosakiho veľmi populárne a známe takmer na celom svete, mnoho ľudí sa k nim stavia skepticky. Kritici Kiyosakymu vyčítajú, že jeho diela sú často veľmi zjednodušené a málo konkrétne. Väčšinou totiž namiesto toho, aby ukazovali konkrétnu cestu za bohatstvom iba prostredníctvom krátkych príbehov a príkladov ukazujú, čo všetko sa dá dosiahnuť ak je človek otvorený voči novým príležitostiam. Ako však sám Kiyosaki priznal, množstvo z týchto príbehov je vymyslených, prípadne upravených tak, aby čitateľ lepšie pochopil pointu. Dokonca aj samotná postava bohatého otca – otca jeho kamaráta Michaela – od ktorého sa Kiyosaki v mladosti učil ako narábať s peniazmi je zrejme vymyslená. Ani on ani Michael sa totiž nikdy na verejnosti neobjavili. Okrem toho sa dá povedať, že Kiyosaki má zopár kľúčových zásad, ktoré dookola opakuje v každej knihe, a tak namiesto čítania všetkých 18 titulov si stačí prečítať tak 2 – 3.

Kiyosakimu sa tiež často vyčíta, že knihu píše diletantsky bez patričnej odbornosti a znalosti toho o čom píše. Typickým príkladom je kúpa nového Porsche, ktoré si podľa Kiyosakiho môžete smelo uplatniť ako daňovo uznateľný náklad. V praxi by ste ale niečo takého pred kontrolou z daňového úradu uplatňovali veľmi ťažko. Zaujímavé je aj to, že Kiyosaki odporúča pri obchodovaní akcií používať insider trading (obchodovanie na základe utajených informácií získaných priamo od zamestnancov danej spoločnosti), ktorý je nelegálny prakticky na celom svete.

Typickou Kiyosakiho črtou je neustále zatracovanie zamestnania ako zdroju príjmu. Tvrdí, že zamestnanci sú ako škrečky v koliesku – neustále bežia a pritom sa nikdy nikam nepohnú. Podľa neho je to preto, že sú buď hlúpi alebo neschopní. Do tejto kategórie ale zaraďuje aj všetkých manažérov, ktorí v Amerike často zarábajú lepšie než menší podnikatelia. Zaujímavé je aj to, že sám Kiyosaki bol dlhé roky zamestnancom a svoje podnikanie vykonával popri zamestnaní.

Posledným a asi najvážnejším argumentom proti Kiyosakiho dielam je, že píše o niečom, čo nikdy nedosiahol. Vo svojich knihách totiž sľubuje návod na to, ako sa stať bohatým. Hoci sa rád prezentuje ako úspešný businessman, pravda je taká, že Kiyosaki zbohatol až vďaka organizovaniu seminárov typu „ako sa stať bohatým“ a písaniu kníh s rovnakou tematikou. Jeho predchádzajúce podniky vždy nakoniec skončili bankrotom. Na túto kritiku odpovedá autor konštatovaním, že spoznať neúspech je veľmi dôležité kvoli tomu, aby sa v budúcnosti neopakoval.

Napriek tomu treba Kiyosakimu jedno uznať – má jedinečný marketing. Idea určitých pravidiel, ktoré si bohatí odovzdávajú z jednej generácie na druhú a vďaka ktorým stále bohatnú pôsobí neodolateľne. Avšak, diela Kiyosakiho nie sú ani tak úplne na zahodenie. Ponúkajú totiž alternatívny pohľad na financie a prinútia nás zamyslieť sa nad otázkami, ktoré nás doteraz nenapadli. Keďže je Kiyosaki veľmi schopný motivačný rečník, dokáže prečítanie jeho knihy človeka povzbudiť, dodať mu „pozitívnu energiu“ potrebnú na ďalšie snaženie a naštartovať ho. Lenže, k jeho knihám je vždy treba pristupovať s rezervou, a zásadne sa po ich prečítaní nevrhať do „zaručených podnikov“, ktoré Kiyosaki v knihe popisuje. Je treba si spraviť vlastné závery a odpovedať si na otázky položené v knihe sám.






Takže ??????
Indeed
08.12.12,08:35
takže je to len názor, tvrdenie proti inemu tvrdeniu....
taiko
08.12.12,09:13
Samuel , veĺmi dobrý nápad, nečítal si Kiyosakiho ?
ja si tiež myslím,že ked mam napr.100 eur , tak tieto peniaze mi pomožu získať vec ktorá normalne stoji 1000 eur
taký taiko by povedal,že ked má 100 eur,tak si može kupiť len vec za max 80 eur ,lebo 20 musí odložiť
obmedzujúce zmýšľanie, čo povieš ?
Priatelu, a to si ako na toto prisiel, ze by som ja toto povedal? Nesmies vsetko miesat dohromady a vyberat veci z kontextu. :) Ved som aj tu niekde napisal, ze jediny dobry uver je ten, pomocou ktoreho, si mozes rozmnozit svoje imanie. ( prispevok 115 v teme "Výzva - Neberte si úver na vianočné darčeky" )
buchač
08.12.12,09:16
Dovolím si ale tvrdiť , že ten názor je aj správny ... realita a dôkazy nepustia...
SamuelSK
11.12.12,00:42
Toho autora som este necital, o tomto mi len povedal jeden kamos, ten je z CR ale nevenoval sa tomu tiez (neviem ake tam maju podmienky), to len tak medzi recou sa ma spytal, ake mame tu podmienky, no (asi tiez) biedne (tj. prilis kratke bezurocne obdobie)..

Inac zaujimave buchač, preco by mi neuznali porsche ako naklad? Ved to je diskriminacia.. Nemozu mi prikazat kupovat len (napr.) Skoda vozidla. Skor by mi mali dat danovu ulavu, ze som si kupil benzinoveho zruta :D Alebo to bola len metafora, hmm.. pretoze ak by neuznali, mohol by som danovo napadnut kohokolvek, kto si kupil vozidlo s vacsim ako najmensim motorom a vybavou vyssou ako ta najnizsia.. ved vozidlo sluzi aj na reprezentaciu firmy, cize si mozem do dani hodit aj bugati veyron, nie? :D
dalsia vec je, ze do danovych nakladov by som chcel dat aj MYDLO a SAMPON, teda z 50%, alebo z 40/168, a ak by mi toto neuznali, tak by som prisiel po veeeelmi dlhom case a veeeelmi intenzivnom treninugu (buchač, "ked to neboli, tak nezijem" ze je to pravda? :) ) na danovy vysluch a potom by som sa ich spytal, co si o tom myslia, pretoze aj mydlo a sampon je absolutna nutnost na reprezentaciu podnikatela (a tym padom musi byt minimalne ciastocne danovo uznatelna).

tak isto ako dovolenka hoci aj na tahiti, ved dusevna pohoda taktiez patri k biznisu, inak pridem na vysluch tak nervozny, ze ich budu boliet bubienky este par tyzdnov.. (ved cim exotickejsia dovolenka, tym lepsia navratnost investicie "dusevna pohoda" a ked nie, tak sa investor sekol, tak isto ako s tym posrche napr..)

logika nepusti :D

inac mna fascinuje preco si ludia kupuju porsche (alebo bmw x6) na firmu, "len aby neplatili dane" ved ked si vezmem, ze namiesto 19000EUR , OK po novom o 21% viac, cize 23000 EUR dani si kupim 100 000 EURove vozidlo, aby som nezaplatil 23 000 EUR dan, tak miniem 100 a nie 23, ci o com to je? cize defacto si kupili auto s 23% zlavou (plus minus), a to je fakt len o tej 19%, resp po novom 23% zlave?
buchač
11.12.12,05:51
Inac zaujimave buchač,
...teraz mám hľadať , na čo narážaš ??? :eek:
Nuž , nemienim ....
Ferdosondo
11.12.12,05:58
Včera v TN ukazovali o koľko % viac si spotrebných úverov si ľudia pobrali za mesiac oktober 2012 oproti vlaňajšiemu roku s predpokladom, že pred vianocami sa objem úverov ešte zvýši. No, nezober to, keď ťa masírujú v každej reklame a pri každej návšteve banky.
Skrátka ľudia sú nepoučiteľní a na ľudskej hlúposti sa najlepšie zarába.
bjuty smis
11.12.12,07:31
netreba hned hovoriť o hlúposti....ako som písal vyššie, normálný úver, za normálny úrok, prše normálneho človeka je normálna a nebojím sa o napísať, napriek velkej vačšine príspevkov - správna vec...keby nebolo úverov, žili by sme ešte stovky rokov pozadu.....
taiko
11.12.12,07:48
netreba hned hovoriť o hlúposti....ako som písal vyššie, normálný úver, za normálny úrok, prše normálneho človeka je normálna a nebojím sa o napísať, napriek velkej vačšine príspevkov - správna vec...keby nebolo úverov, žili by sme ešte stovky rokov pozadu.....
Este raz to skusim predniest. Jediny dobry uver je ten, ktory Ti prinesie zhodnotenie tvojho imania, t.j. vec na ktoru si vzal uver Ti zarobi viac, nez su naklady na tento uver. Take uvery si myslel, ci?
Lebo ak nazyvas spravnym uverom uver na spotrebu, tak to si dovolim velmi vyrazne nesuhlasit.
bjuty smis
11.12.12,08:36
nie nemyslel jediný...ale hlavne ten..

samozrejme, ak vrávíme o ludskom pokroku tak ten...

ale nepodceňuje oj ostatné veci..život je o inom..
keby si bol na tom finančne akurát na nule, pred vianocami by sa ti pokazila práčka, t&k by si manželke vysvetloval tieto tvoje teorie a poslal by si je na potok s nošou prádla, nech si vyseká dieru v lade ??

keby mi decká domas otravovali, že strašne túžia po niečom na vianoce, akurát by som na to finančne nemal( hovorím o dareku pre deti cca 100-150.-€, nie o aute pre rozmaznanú manželku za 25 000.-, aby bol jasné)

no tak keby som na to nemal, decká by po tom túžili, vedel by som ich pozitívne motivovať - napr. dobré vysvedčenie, krásne uprataný dom pred vianocami a pod.

mna by to stálo pri t 100 -200 .- úvera spátka napr. 10 -15 .- mesačne, tak by som im to samozrejme kúpil....leb ten pocit a štastie mojích detí mi je určite prednejší, ako tvoj výrazný nesúhlas....
preto aj chápem mnohých , prečo sa zadlžujú....


ako som písal, problém je, ked z tej rovnice vypadne normálny....a nie v úveroch...
taiko
11.12.12,09:00
nie nemyslel jediný...ale hlavne ten..

samozrejme, ak vrávíme o ludskom pokroku tak ten...

ale nepodceňuje oj ostatné veci..život je o inom..
keby si bol na tom finančne akurát na nule, pred vianocami by sa ti pokazila práčka, t&k by si manželke vysvetloval tieto tvoje teorie a poslal by si je na potok s nošou prádla, nech si vyseká dieru v lade ??

keby mi decká domas otravovali, že strašne túžia po niečom na vianoce, akurát by som na to finančne nemal( hovorím o dareku pre deti cca 100-150.-€, nie o aute pre rozmaznanú manželku za 25 000.-, aby bol jasné)

no tak keby som na to nemal, decká by po tom túžili, vedel by som ich pozitívne motivovať - napr. dobré vysvedčenie, krásne uprataný dom pred vianocami a pod.

mna by to stálo pri t 100 -200 .- úvera spátka napr. 10 -15 .- mesačne, tak by som im to samozrejme kúpil....leb ten pocit a štastie mojích detí mi je určite prednejší, ako tvoj výrazný nesúhlas....
preto aj chápem mnohých , prečo sa zadlžujú....


ako som písal, problém je, ked z tej rovnice vypadne normálny....a nie v úveroch...
Bohuzial, stale musim nesuhlasit s Tvojimi dovodmi. Tiez som zil na dlh pred 10rokmi. Odkedy sa mi podarilo zahrabat jamu, tak ani chlp.
Co sa tej pracky tyka, radsej na "emergency" pripady pouzivam nasetrene, ako pozicane. Kazdy, opakujem kazdy clovek moze setrit zo svojho prijmu. Ked si povies, ze musis usetrit, aby si mal vankus, ktory Ti pomoze nebrat uver, tak usetris. Ked len aj 7-10% z prijmu, ale usetris. Je jasne, ked sa Ti pokazia dve-tri vacsie veci, tak to nevykryjes, ale to su vynimky.
Byt financne na nule znamena zle planovanie. Nechcem posobit, ako macher, ale sam som tym presiel, poucil som sa a teraz som ako niektori abstinujuci fajciari, co neznasaju tych, co stale fajcia.:D Niezeby som nemal rad ludi, co su zadlzeni, ja nemam rad dlhy ako take. Proste pre mna dlh nikdy viac, za ziadnu cenu. Radsej sa poucim, radsje, sa uskromni, radsej vyuzijem software, ktory mi pomoze managovat moje peniaze ( napr. www.youneedabudget.com ), len prebohja ziadne "zle" dlhy. :D Proste ja nezaspim pod vacsou perinou, nez na aku mam.

No a hracky detom, by som na uver nekupil ani nahodou. Tam su dve zle veci v jednom, uver+ "zly priklad".
Ale ako hovoris, kazdy sme nejaky, takze ja tiez nikoho neodsudzujem. Kazdy je sam sebe strojvodcom. Len sa snazim aby nestastnikov s dlhami, aky som bol aj ja, bolo co najmenej. A co i len jedneho clovka presvedcim, ze na dlh sa zit nema, tak ma goal splneny.:)
Indeed
11.12.12,09:06
samozrejme, človek má určité svoje a rodinné potreby,ktoré treba naplňať aj za cenu splacania vyšších urokov
Indeed
11.12.12,09:16
taiko samozrejme máš pravdu,ale bez dlhov sa žije nespokojnejšie ale aj chudobnejšie

a je tu ešte jeden fakt

peniaze stratili svoju hodnotu niekedy pred cca 42 rokmi,ked bol zrušený tzv.zlatý štandard a od toho času začala nenormálna inflácia a dufraudácia hodnoty všetkych peňazí všetkých mien na celom svete

teda dovod kupiť si niečo na dlh či požičku uver alebo lizing je ten,že za 5 rokov peniaze stratia možno 1/3 zo svojej realnej hodnoty
a teda mam to skoro to isté či počkám 5 rokov a našetrím si na to auto, alebo ho teraz zoberiem na lízing a splatím ho za 3 roky
dokonca si myslím,že možnosť č.2 je pre mňa vyhodnejšia,pretože sa budem na tom aute voziť už TERAZ
a nie ešte 5 rokov sa voziť na starej rachotine,do ktorej treba strkať peniaze na opravy a vymeny dielov alebo
sa obmedziť cestovaním autobusom,vlakom,resp.MHD či taxíkom

teda asi na to myslel "bjuty sms" ,že normálne uvery posuvajú ľudí dopredu,
samozrejme u toho kto si berie uver musí byť aj záväzok,že ten uver splatí a miera zodpovednosti k tomu rozhodnutiu
Indeed
11.12.12,09:19
Včera v TN ukazovali o koľko % viac si spotrebných úverov si ľudia pobrali za mesiac oktober 2012 oproti vlaňajšiemu roku s predpokladom, že pred vianocami sa objem úverov ešte zvýši. No, nezober to, keď ťa masírujú v každej reklame a pri každej návšteve banky.
Skrátka ľudia sú nepoučiteľní a na ľudskej hlúposti sa najlepšie zarába.

Doporučujem si prečítať knihu o míňaní, sporení a investovaní ,ktorú napisal George Classon a volá sa

NAJBOHATŠÍ ČLOVEK V BABYLONE
taiko
11.12.12,09:34
taiko samozrejme máš pravdu,ale bez dlhov sa žije nespokojnejšie ale aj chudobnejšie

a je tu ešte jeden fakt

peniaze stratili svoju hodnotu niekedy pred cca 42 rokmi,ked bol zrušený tzv.zlatý štandard a od toho času začala nenormálna inflácia a dufraudácia hodnoty všetkych peňazí všetkých mien na celom svete

teda dovod kupiť si niečo na dlh či požičku uver alebo lizing je ten,že za 5 rokov peniaze stratia možno 1/3 zo svojej realnej hodnoty
a teda mam to skoro to isté či počkám 5 rokov a našetrím si na to auto, alebo ho teraz zoberiem na lízing a splatím ho za 3 roky
dokonca si myslím,že možnosť č.2 je pre mňa vyhodnejšia,pretože sa budem na tom aute voziť už TERAZ
a nie ešte 5 rokov sa voziť na starej rachotine,do ktorej treba strkať peniaze na opravy a vymeny dielov alebo
sa obmedziť cestovaním autobusom,vlakom,resp.MHD či taxíkom

teda asi na to myslel "bjuty sms" ,že normálne uvery posuvajú ľudí dopredu,
samozrejme u toho kto si berie uver musí byť aj záväzok,že ten uver splatí a miera zodpovednosti k tomu rozhodnutiu
No ja neviem,
tu som nasiel prehlad inflacie ns Slovensku:
http://ako-investovat.sk/index.php/inflacia-na-slovensku

Podla to co vidim, tak od roku 2005 sa inflacia pohybovala medzi 1-4.4% a pokial si dobre pamatam, tak spotrebitelske uvery sa pohybovali medzi 10-22%. Je mozne ze sa mylim, lebo som uvery podrobne nesledoval, ale podla toho co myslim ze zatial viem, je urok stale ovela vyssi ako inflacia. Z toho mi stale vyplyva, ze je lepsie setrit, ako splacat. Pozor nehovorim o podnikatelskych uveroch a leasingoch.
Ale mozno by sa mohol aj nejaky odbornik na financie vyjadrit, lebo neviem ci taketo porovnavanie je vobec relevantne.
bjuty smis
11.12.12,13:55
Bohuzial, stale musim nesuhlasit s Tvojimi dovodmi. Tiez som zil na dlh pred 10rokmi. Odkedy sa mi podarilo zahrabat jamu, tak ani chlp.
Co sa tej pracky tyka, radsej na "emergency" pripady pouzivam nasetrene, ako pozicane. Kazdy, opakujem kazdy clovek moze setrit zo svojho prijmu. Ked si povies, ze musis usetrit, aby si mal vankus, ktory Ti pomoze nebrat uver, tak usetris. Ked len aj 7-10% z prijmu, ale usetris. Je jasne, ked sa Ti pokazia dve-tri vacsie veci, tak to nevykryjes, ale to su vynimky.
Byt financne na nule znamena zle planovanie. Nechcem posobit, ako macher, ale sam som tym presiel, poucil som sa a teraz som ako niektori abstinujuci fajciari, co neznasaju tych, co stale fajcia.:D Niezeby som nemal rad ludi, co su zadlzeni, ja nemam rad dlhy ako take. Proste pre mna dlh nikdy viac, za ziadnu cenu. Radsej sa poucim, radsje, sa uskromni, radsej vyuzijem software, ktory mi pomoze managovat moje peniaze ( napr. www.youneedabudget.com (http://www.youneedabudget.com) ), len prebohja ziadne "zle" dlhy. :D Proste ja nezaspim pod vacsou perinou, nez na aku mam.

No a hracky detom, by som na uver nekupil ani nahodou. Tam su dve zle veci v jednom, uver+ "zly priklad".
Ale ako hovoris, kazdy sme nejaky, takze ja tiez nikoho neodsudzujem. Kazdy je sam sebe strojvodcom. Len sa snazim aby nestastnikov s dlhami, aky som bol aj ja, bolo co najmenej. A co i len jedneho clovka presvedcim, ze na dlh sa zit nema, tak ma goal splneny.:)

no to je úplne v poriadku, ja ťa nepresviedčam :)
ale uvedom si, že ty žiješ v holandsku a podla vlastných slov zarábaš nadpriemerne aj na ich pomery....
reč je o trochu inej " cielovej skupine"..
pozri si, kolko obyvatelov slovenska žije pod hranicou chudoby( možno aj, čo je hranica chudoby na slovensku, nie v nl, alebo de...)
priemerna mzda na slovensku je okolo 850.-.....
65% pracujúcich slovákov má menej.....
65% pracujúcich píšem preto, lebo máme takmer 400 000 nezamestnaných...

tieto deti podla teba nemajú nárok na pekné vianoce ?
to by mala matka 5 ročnému decku vysvetlovať, že ježiško nebude, lebo by blo nesprávne zobrať pár desiatok -stovák evri úver, keby jej vychádzala mesačná splátka okolo 10 ???

ty si naozaj myslíš, že táto skupina -teda 65% pracujúcich + cca 400 000 nezamestnaných si je schopná citujem : radsej na "emergency"...teda robiť si úspory na horšie časy ???
túto tvoju perlu :
Byt financne na nule znamena zle planovanie...

by spm ti poradil ísť povedať na najbližší úrad práce na východe, alebo na poštu, ked sa vyplácakú sociálne dávky....aj by si im hned mhol dať skopírovať ten tvoj program na managovanie svojích penazí...

aké 2 veci sú zlé na tých darčekoch pre deti ?
že je úver podla teba zlý aj v takmto prípade som pochopil, ale aký zlý príklad ?

to si ako myslíš, že im mama nepovie, že je to od ježiška, ale že milé deti, toto som vám kúpila na úver z vúb-ečky na 8,6 % úrok ??

alebo kúpa auta -radšej mám 5 rokov chodiť vlakom, autobusom do práce, v zime, v daždi...stratiť denne 2-3 hodiny, aby som si nasporil na auto a neprepltil ho ?? no nie, pre mňa je napr. čas s rodinou, čo takto ušetrím ovela viac, ako 5 % úrok...
kaž
podstatu - čo som chcel povedať, že podla mň život nie je o tom, aby som mal nulový úver, podstatné je aby mal svoje financie pod kontrolou a nežil v strese...

len taký teraz príklad, sused - velmi podobné názory tvojím, on v živote nebude nikomu nič dlžný - kúpik mobil samsung dues za 179 v nay, či kde.....ja som mu ho za 10 min našiel na nete za 130....na splátky z 10 %úrokm za 143...... kto teda ušetril ???

nezhodneme sa, ale to je ok, každý má svoje priority- prajem vela štastia, nech nemáš podobné starosti :))
taiko
11.12.12,14:27
no to je úplne v poriadku, ja ťa nepresviedčam :)
ale uvedom si, že ty žiješ v holandsku a podla vlastných slov zarábaš nadpriemerne aj na ich pomery....
reč je o trochu inej " cielovej skupine"..
.
.
.
nezhodneme sa, ale to je ok, každý má svoje priority- prajem vela štastia, nech nemáš podobné starosti :))
No ale si ma zasypal argumentami :). Ale stale ich nevladzem zobrat na vedomie:
- neplati tu "syty hladnemu neveri". Ano teraz sa mi dari, ale bol som aj vo velkych dlhoch, ze som si musel pred vyplatou na jedlo pozicat od kamarata. Chap ma prosim, mam s uvermi skusenost, preto proti nim brojim.
- s tymi socialkami to bola trosku demagogia. Jasne ze poberatel socialnych davok nema dostatok na zivobytie a uz toboz nie na setrenie, ale ak si taky clovek este berie uver, tak to je podla mna potom nieco zle, lebo iba tlaci gulu pred sebou a ubera si z tych davok urokmi.
- co sa deti tyka mne sa javi, ze zaujem deti o darcek po vianociach s casom exponencialne klesa, kdezto dlh ostava. Nehovor mi, ze ked vies splacat 10 EUR za darceky, tak nevies 10EUR nasetrit. Proste sa jeden rok uskromnis a dalsi uz ides na darceky zo svojho.
- ano ukazovat detom, ze sa da zit na uver, je podla mna zly priklad, ktory vychovava dalsich dlznikov. jasne ze na Vianoce im to nepovies, ale casom (rokmi si to vsimnu), lebo ked vies vziat uver na darceky, tak ho pravdepodobne vezmes aj na ine veci (teraz nemyslim Teba osobne)
- software nie je moj, je to len jeden z mnohych software, co pomahaju. (vyskusaj a daj vediet :) )
- stale si myslim, ze ked potrebujes uver na darceky na Vianoce, tak nemas svoje financie pod kontrolou.
- neviem ake auto si kupoval, ci nove, alebo jazdene, takze sa neviem vyjadrit. (ja som sa pred rokmi tiez kvoli autu zadlzil :), lebo som si "musel" kupovat nove. Teraz paradozne mozem paradne auto vycashovat, ale pekne si pomaly opravujem a udrziavam to stare.
- tomu prikladu o susedovi nerozumiem, dari sa mi aj preto, lebo travim pred kazdym vacsim nakupom hodiny hladanim najlepsej varianty
- podobne starosti som mal a uz som sa ich vdakabohu zbavil a dufam, ze navzdy

Mas pravdu nezhodneme sa, ale v jednom Ti musim dat za pravdu. Existuju samozrejme velmi ojedinele pripady, ked sa neda nic ine robit, len si zobrat uver. Strasne vela ludi si ale podla mna berie uver, lebo sused, lebo Vianoce, lebo dovolenka, lebo lepsi byt, lebo LED televizor, lebo je taky trend, lebo "aj ten si kupil" a to je zle. A o tomto je primarne tato tema.
A uz sa nevadme, lebo sa aj tak neprevadime, toto je zda sa o svetonazore. A aj ja Tebe prajem vsetko dobre pekne Vianoce.
korela
12.12.12,00:50
buchač
12.12.12,06:10
Sa tu priete, chyba je v systéme.

http://www.cas.sk/clanok/238400/nezamestnana-matka-usetrila-z-davok-na-darceky-az-2-tisic-libier.html
http://www.closeronline.co.uk/RealLife/Reallifestories/jobless-mum-splashing-2k-of-my-benefits-on-christmas-gifts.aspx- tu je viac textu
...presne ...:confused:
...už len to chýba , aby si to Fico s Kažimírom prečítali ...ako nápad dobré do budúcej kampane :rolleyes:

Ja som za to , aby sa sociálne dávky zvýšili aspoň o 200 % ....aby si aj tí " nezamestnaní " mohli dopriať bohaté Vianoce ...
Nevraviac už o tom , že zmiznú cigánske osady , lebo si degeši budú môcť dovoliť nájom platiť ...

Nie , nie je už tam žiaden text ...404 - File or directory not found.
The resource you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable.
bjuty smis
12.12.12,06:58
úver (pri takom pomere príjmy výdavky )
úrok

povie, že pekné Vianoce budú mať atmosférou a časom venovaným jeden druhému (a nie že ten čas zabije zháňaním úveru / zháňaním darčekov/ zbytočným upratovaním ) lebo Ježiško je insolventný a nedostal úver.

OMB mi vyšiel nad 1 , tak som asi mal (len som si to nikdy nevšimol )

to je stále jedna vec - uver -urok...

držím ti palce, ked to budeš vysvetlovať 16. ročnej pubertálnej dcére....:))
bjuty smis
12.12.12,07:00
už dom povedal k tomu všetko, len opatrne s tou dmagogiou...prečítaj si to ešte raz, to bolo spomenuté s tvojou vetou :Byt financne na nule znamena zle planovanie....
misoft
12.12.12,10:34
za .aspx- odstráň pomlčku, tá tam nemá byť, potom naskočí.
taiko
13.12.12,06:14
ty kokso to je otras, Nie primarne to ze to ma, ale aky ma k tomu pristup.
eluša
15.12.12,17:47
Ja dávam tiež iba drobné darčeky, ale moja rodina cíti v tom môj finančný nedostatok a tak ma chcú podporiť a pri ich návšteve mi "zašívajú" peniaze pod taniere, pod vankúš a pod. Už som im aj tvrdšie povedala, že mi to ubližuje, že viem vystačiť s tým čo mám, aby to viac nerobili.
Darina1234
15.12.12,17:49
Ja dávam tiež iba drobné darčeky, ale moja rodina cíti v tom môj finančný nedostatok a tak ma chcú podporiť a pri ich návšteve mi "zašívajú" peniaze pod taniere, pod vankúš a pod. Už som im aj tvrdšie povedala, že mi to ubližuje, že viem vystačiť s tým čo mám, aby to viac nerobili.
ked davaju z lasky, prijmi,
Laura1
16.12.12,13:32
Zdravím Vás!
Pred rokmi tu bol jeden dobrý príspevok, kde poraďáčka opisovala reťazové pôžičky v rodine. Nahovárali sestru, alebo neter, ktorá pracovala a preto nemala problém si zobrať pôžičku a nakoniec všetko za rodinu musela splácať.
Hľadám ten príspevok ale neviem si ho nájsť /som v podobnej situácii a chcela by som to dať niekomu prečítať .../
Spomenie si na to niekto ?
Indeed
16.12.12,13:35
TU ? v tejto téme ??
Laura1
16.12.12,14:00
Určite nie v tejto téme! Čítala som to na Porade asi pred 2 rokmi./možno aj viac/
taiko
03.12.13,08:08
Nuz rok sa s rokom stretol a opat pocitujem potrebu poprosit vsetkych ludi, aby neblaznili a nekupovali si darceky na uver. Caro Vianoc pominie, darceky zovsedneju a nesplatene uvery budu ludi tazit nadalej.
Takze, radsej menej, ale za svoje, alebo "Menej stastia na dlh, teraz, vacsia pohoda bez dlhov po Vianociach"
misoft
03.12.13,16:50
taiko - celkom dobré rady, ale......... koľko ľudí sa jej bude držať?
Každý je strůjcem štěstí svého........... toľko len poviem.
taiko
03.12.13,18:48
taiko - celkom dobré rady, ale......... koľko ľudí sa jej bude držať?
Každý je strůjcem štěstí svého........... toľko len poviem.
pravda je, kazdy je sam sebe rusnovodicom. Dufam, ze nebudem moc pateticky, ale co i len jedna rodina bude usetrena povianocnych hlav v smutku, tak mala tato rada zmysel. Alebo mozme nehovorit nic a potom po Vianociach a pocas celeho roka radit ako sa zbavit zlych uverov, ako sa chranit pred exekutorom a podobne.
gilda
03.12.13,18:59
.... začína sa Vianočný splátkový festival (a nielen od Quatra) Darmo, festival ... riadne choré.
taiko
03.12.13,19:05
.... začína sa Vianočný splátkový festival (a nielen od Quatra) Darmo, festival ... riadne choré.
no prave, este chcu urobit zo splacania sviatok a zabavu :(
taiko
11.12.14,07:59
Haloooooo, tak ako kazdy rok. Pripominam.
Zvazte dobre, ci par radostnych minut stoji za niekolko mesacnu hlavu v smutku pri (ne)splacani uverov, ktore ste zobrali na "Vesele Vianoce"..
lujza.j
11.12.14,08:10
Tai...ale ked reklama je taka velka a vsade.....to je ako s nebankovkami vsetci varovali,ze riziko...ale reklama bola mohutnaaá...
taiko
11.12.14,08:24
Tai...ale ked reklama je taka velka a vsade.....to je ako s nebankovkami vsetci varovali,ze riziko...ale reklama bola mohutnaaá...
no ved vsak ale ludia hadam nie su ovce, ze kupia vsetko co vidia v reklame. (hmmmmm, asi tomu sam neverim )
Dáša_
11.12.14,08:25
Presne tak, mne trvalo roky pochopiť, že darčeky naozaj nie sú všetko....

Stale mi vŕtalo v hlave, ke´d som niekde čítala, ako faux pas urobila mladá lady Diana, ked pod vianočný stromček nadelila všetkym tuším kašmírové pulovre - že také drahé darčeky sa u nich nenosia. nechápala som, o čom točia :D Dnes už viem, že je to v niečom inom. A nie v povianočnom obchádzaní darčekov, ktoré vlastne nakoniec nikto nepotrebuje, ani nechce.
Soky9
11.12.14,08:45
ja by som tie reklamy zakázal ved je to oblbovanie ludi ludia sa zadlzia len kvoli tomu aby urobili radost detom ci blizkim cely rok to splácaju ak nie viac a na dalsie vianoce znova ved je to bludny kruh
lujza.j
11.12.14,08:48
Tai...u teba bezia tv reklamy na uvery?....tuto je to uz ako natlak hrubeho zrna...kto nezvladne podlahne....
Kindle
11.12.14,10:32
na tomto sa najviac nabalia tí ktorí už su nabalení dost a my bezní ludia len kvoli 3 dňo míname tisíce
taiko
11.12.14,11:07
na tomto sa najviac nabalia tí ktorí už su nabalení dost a my bezní ludia len kvoli 3 dňo míname tisíce
to znelo ako keby boli na vine ti druhi :) Co keby sme my bezni ludia neminali kvoli 3 dnom tisice?
misoft
11.12.14,13:01
Sa tu priete, chyba je v systéme.

http://www.cas.sk/clanok/238400/nezamestnana-matka-usetrila-z-davok-na-darceky-az-2-tisic-libier.html
....
K tomuto - ukážte na Slovensku normálnu rodinu, ktorá na sociálkach dostáva 1600€ - ani mikroskop stačiť nebude.
V štáte, kde dôchodca dostane almužnu a na koniec roka "z milosti" ešte dačo navyše, kde telesne postihnutý musí sám bojovať o to, aby vôbec žil, pretože štát mu povie, že má ísť pracovať.
expeeert
11.12.14,14:52
Tai...ale ked reklama je taka velka a vsade.....to je ako s nebankovkami vsetci varovali,ze riziko...ale reklama bola mohutnaaá...
no ved vsak ale ludia hadam nie su ovce, ze kupia vsetko co vidia v reklame. (hmmmmm, asi tomu sam neverim )

Asi sú podľa počtu reklám. Inak podľa počtu reklám sa dá najlepšie zistiť, komu idú dobre obchody - mobilný operátori, banky, nebankovky, automobilky, supermarkety...
taiko
12.12.14,07:30
Tai...ale ked reklama je taka velka a vsade.....to je ako s nebankovkami vsetci varovali,ze riziko...ale reklama bola mohutnaaá...
no ved vsak ale ludia hadam nie su ovce, ze kupia vsetko co vidia v reklame. (hmmmmm, asi tomu sam neverim )

Asi sú podľa počtu reklám. Inak podľa počtu reklám sa dá najlepšie zistiť, komu idú dobre obchody - mobilný operátori, banky, nebankovky, automobilky, supermarkety...
Este raz, ti vsetci len vyuzivaju neuvedomelost, kratkozrakost a mnohokrat az hlupost ludi. Su to obchodne spolocnosti, nie je ich chyba, ze chcu zarobit, chybou ludi je, ze stale naletia. A mnohokrat aj napriek zlym skusenostiam
Gabi03
12.12.14,08:05
Asi sú podľa počtu reklám. Inak podľa počtu reklám sa dá najlepšie zistiť, komu idú dobre obchody - mobilný operátori, banky, nebankovky, automobilky, supermarkety...

No nepovedala by som, že je to presne tak. Zvyčajne ten reklamuje, ktomu to nejde. (Aj keď mám odhad o cenách reklám.) ;)
Oliwa
12.12.14,08:52
Asi sú podľa počtu reklám. Inak podľa počtu reklám sa dá najlepšie zistiť, komu idú dobre obchody - mobilný operátori, banky, nebankovky, automobilky, supermarkety...

No nepovedala by som, že je to presne tak. Zvyčajne ten reklamuje, ktomu to nejde. (Aj keď mám odhad o cenách reklám.) ;)
Ten komu to nejde, nemá na to, aby si zaplatil TV šoty v hlavnom alebo podvečernom vysielacom čase. Koľkože stojí minúta reklamy v takomto médiu?
Oliwa
12.12.14,09:00
Sa tu priete, chyba je v systéme.

http://www.cas.sk/clanok/238400/nezamestnana-matka-usetrila-z-davok-na-darceky-az-2-tisic-libier.html
....
K tomuto - ukážte na Slovensku normálnu rodinu, ktorá na sociálkach dostáva 1600€ - ani mikroskop stačiť nebude.
V štáte, kde dôchodca dostane almužnu a na koniec roka "z milosti" ešte dačo navyše, kde telesne postihnutý musí sám bojovať o to, aby vôbec žil, pretože štát mu povie, že má ísť pracovať.
Podľa vyjadrenia dlhoročného zamestnanca mobilného operátora /minulý mesiac/ - rómske rodiny s tým nemajú problém. Keď si pri neďalekom pultíku takýto občan vyberal mobil a pozastavili sme sa nad tým, z čoho to bude platiť, chlapík zareagoval: To by ste sa čudovali, aké potvrdenia o sociálnych dávkach nám tu strkajú pod nos, pod tisíc eur nejde ani jeden... A kupujú si spravidla tie najdrahšie...

PS: Misoft, sorry, teraz som si všimla, že si sa pýtal na normálnu rodinu...
Gabi03
12.12.14,09:30
Asi sú podľa počtu reklám. Inak podľa počtu reklám sa dá najlepšie zistiť, komu idú dobre obchody - mobilný operátori, banky, nebankovky, automobilky, supermarkety...

No nepovedala by som, že je to presne tak. Zvyčajne ten reklamuje, ktomu to nejde. (Aj keď mám odhad o cenách reklám.) ;)
Ten komu to nejde, nemá na to, aby si zaplatil TV šoty v hlavnom alebo podvečernom vysielacom čase. Koľkože stojí minúta reklamy v takomto médiu?
A ten komu to ide by načo potreboval reklamu?! :)
taiko
12.12.14,09:38
Asi sú podľa počtu reklám. Inak podľa počtu reklám sa dá najlepšie zistiť, komu idú dobre obchody - mobilný operátori, banky, nebankovky, automobilky, supermarkety...

No nepovedala by som, že je to presne tak. Zvyčajne ten reklamuje, ktomu to nejde. (Aj keď mám odhad o cenách reklám.) ;)
Ten komu to nejde, nemá na to, aby si zaplatil TV šoty v hlavnom alebo podvečernom vysielacom čase. Koľkože stojí minúta reklamy v takomto médiu?
A ten komu to ide by načo potreboval reklamu?! :)
len ci tu nie ste trosku mimo temy......
Oliwa
12.12.14,10:31
Asi sú podľa počtu reklám. Inak podľa počtu reklám sa dá najlepšie zistiť, komu idú dobre obchody - mobilný operátori, banky, nebankovky, automobilky, supermarkety...

No nepovedala by som, že je to presne tak. Zvyčajne ten reklamuje, ktomu to nejde. (Aj keď mám odhad o cenách reklám.) ;)
Ten komu to nejde, nemá na to, aby si zaplatil TV šoty v hlavnom alebo podvečernom vysielacom čase. Koľkože stojí minúta reklamy v takomto médiu?
A ten komu to ide by načo potreboval reklamu?! :)
Načo robia reklamu mobilní operátori? Žeby kvôli tomu, že im nejde biznis? :)
Oliwa
12.12.14,10:39
Asi sú podľa počtu reklám. Inak podľa počtu reklám sa dá najlepšie zistiť, komu idú dobre obchody - mobilný operátori, banky, nebankovky, automobilky, supermarkety...

No nepovedala by som, že je to presne tak. Zvyčajne ten reklamuje, ktomu to nejde. (Aj keď mám odhad o cenách reklám.) ;)
Ten komu to nejde, nemá na to, aby si zaplatil TV šoty v hlavnom alebo podvečernom vysielacom čase. Koľkože stojí minúta reklamy v takomto médiu?
A ten komu to ide by načo potreboval reklamu?! :)
len ci tu nie ste trosku mimo temy......
Myslím, že ani nie ;), veď názov témy, jej zadanie a úvery na vianočné darčeky by určite neboli /v takom množstve/, keby nebolo reklám v TV, či...? To je hlavné médium, ktoré útočí na zrak, sluch a peňaženky beztak zadĺženého obyvateľstva... :( A žiaľ, nie každý má také sebaovládanie a sebadisciplínu, že dokáže odolať...
taiko
12.12.14,10:46
Asi sú podľa počtu reklám. Inak podľa počtu reklám sa dá najlepšie zistiť, komu idú dobre obchody - mobilný operátori, banky, nebankovky, automobilky, supermarkety...

No nepovedala by som, že je to presne tak. Zvyčajne ten reklamuje, ktomu to nejde. (Aj keď mám odhad o cenách reklám.) ;)
Ten komu to nejde, nemá na to, aby si zaplatil TV šoty v hlavnom alebo podvečernom vysielacom čase. Koľkože stojí minúta reklamy v takomto médiu?
A ten komu to ide by načo potreboval reklamu?! :)
len ci tu nie ste trosku mimo temy......
Myslím, že ani nie ;), veď názov témy, jej zadanie a úvery na vianočné darčeky by určite neboli /v takom množstve/, keby nebolo reklám v TV, či...? To je hlavné médium, ktoré útočí na zrak, sluch a peňaženky beztak zadĺženého obyvateľstva... :( A žiaľ, nie každý má také sebaovládanie a sebadisciplínu, že dokáže odolať...
No mas zcasti pravdu, musim uznat, len rozoberat preco niekto robi reklamu je uz ineho sudka podla mna