emge
29.11.12,21:22
Dobrý večer,
chcem sa spýtať, či ste počuli o tom, že od r. 2014 musí mať správa SVB nejaký certifikát? Dnes som o tom počula na zhromaždení, tak som zvedavá, o čom to má vlastne byť.
zknihy
29.11.12,20:51
Už sa robia školenia / aj dávajú osvedčenia.

Že ten a ten by to teoreticky mal vedieť robiť.

A či bude dobrovoľné / reklamné / zo zákona - - toto je jeho výpovedná hodnota v praxi.
sito
29.11.12,20:52
Až po zmene zákona! Pohrobkovia družstiev, bytových sa za odborníkov pokladajú. Ak aj niekto vedie SVB výborne, ale bez certifikátu, nie je odborník. Zasa peniažky od vlastníkov bytov, ktorí sú schopní si spravovať dom, bytový sami, bez správcov, prípadne mandantov.
emge
29.11.12,21:02
Ja len kvôli tomu, že chceme ušetriť, aby sme mali na odvody. Rozhodli sme sa vypovedať mandátnu zmluvu na účtovné práce a právne poradenstvo, že si to budeme robiť sami a práve jeden člen SVB podotkol, že to nemá dlhú budúcnosť a spomenul ten certifikát. Je to spoplatnené?
sito
29.11.12,22:01
To školenie a vydanie certifikátu, isto!

Predseda SVB by mal byť ako - tak znalý zákona o správe bytov, teda 182/1993. Ale ten sa bude musieť zmeniť. Vraj má byť samostatný zákon k správcom a samostatný k správe domov. A potom aj trocha sa vyznať vo faktúrach, účtovníctve a aj v ľudoch. Nie je to med lízať.

Ako to bude pri správe domu,správcom, čo zástupca vlastníkov? Uvidíme? Možno salaše a ovce budú, ešte viac.

Štátna kasa je deravá, kde však do nej vziať?

Že by Gréci?
Halli
30.11.12,08:39
Až po zmene zákona! Pohrobkovia družstiev, bytových sa za odborníkov pokladajú. Ak aj niekto vedie SVB výborne, ale bez certifikátu, nie je odborník. Zasa peniažky od vlastníkov bytov, ktorí sú schopní si spravovať dom, bytový sami, bez správcov, prípadne mandantov.

Nie pohrobkovia, ale súčasní konatelia družstiev a dodavateľov tepla si odušu robia certifikáty...samozrejme za peniaze družstva, alebo firmy. Keby niečo nech to majú, zíde sa zadarmo, nie?....... Ja som si ho zaplatila sama!
zknihy
30.11.12,10:25
Ja len kvôli tomu, že chceme ušetriť, aby sme mali na odvody. Rozhodli sme sa vypovedať mandátnu zmluvu na účtovné práce a právne poradenstvo, že si to budeme robiť sami a práve jeden člen SVB podotkol, že to nemá dlhú budúcnosť a spomenul ten certifikát. Je to spoplatnené?

rozhadzovači :D
zknihy
30.11.12,10:27
Nie pohrobkovi, ale súčasní konatelia družstiev a dodavateľov tepla si ododšu robia certifikáty...samozrejme za peniaze družstva, alebo firmy. Keby niečo nech to majú, zíde sa zadarmo, nie?....... Ja som si ho zaplatila sama!

A je ti to na niečo ?

Vari si sa tam len niečo nenaučila :D (alebo naučila ??? )
sito
30.11.12,16:50
A je ti to na niečo ?

Vari si sa tam len niečo nenaučila :D (alebo naučila ??? )


Ako z knihy! Ešteže, že sa poznáte. Niečo sa môžeme naučiť, prípadne si vziať ponaučenie. Bahno dokáže zachovať minulosť, nie prežiť v bahne, je možné, to?
emge
30.11.12,19:30
To sme mali v cene (myslím to právne poradenstvo) -dopĺňam, zabudla som citovať príspevok od zknihy. A čo to stálo? Len či sa to oplatí alebo sa tomu prestanem venovať a budem "polievať kytičky".
Halli
01.12.12,06:10
A je ti to na niečo ?

Vari si sa tam len niečo nenaučila :D (alebo naučila ??? )

Nie, overila som si, že mám na to dostatočnú prax a dlhoročné skúsenosti. Bola to ale zaujímavá skúsenosť a predstav si, že som to brala vážne a zodpovedne a naučila som sa aj inému pohľadu na túto prácu...ako zknihy ;)
verkaz
01.12.12,07:32
Čo ešte na nás nevymyslia?
Tie školenia sú zaujímavé ale nič nové som sa nedozvedela. Len som si vymenila skúsenosti s druhými predsedami.
Takmerstarec
01.12.12,13:27
To Vas kde zhromazdili? Kolko Vas to stalo? Ako dlho to trvalo? Vdaka za odpovede.
Halli
06.12.12,08:02
ja na STU BA, katedra technologie stavieb...