Zuzana2
01.02.06,08:47
Ahojte, veľmi by som prosila o radu.
Vediem manželovi JÚ. Mňa zamestnáva na DVP. Ako sa účtujú tieto mzdy? Doteraz sme to robili tak, že sme to zaúčtovali pri výplate:
- ČM – mzdy – VOZD,
- Daň – mzdy – VOZD,
- Poistné – poistné – VOZD.

Teraz som na pochybách. Mali sme vždy k 1. nasledujúceho mesiaca zaúčtovať mzdy ako záväzok voči zamestnancovi a keď sú mzdy aj odvody vyplatené, tak ako úhradu záväzku? Už som z toho načisto domotaná.
Veľmi pekne vopred ďakujem za rady.
Zuzana
Zita5
01.02.06,07:49
Ahojte, veľmi by som prosila o radu.
Vediem manželovi JÚ. Mňa zamestnáva na DVP. Ako sa účtujú tieto mzdy? Doteraz sme to robili tak, že sme to zaúčtovali pri výplate:
- ČM – mzdy – VOZD,
- Daň – mzdy – VOZD,
- Poistné – poistné – VOZD.

Teraz som na pochybách. Mali sme vždy k 1. nasledujúceho mesiaca zaúčtovať mzdy ako záväzok voči zamestnancovi a keď sú mzdy aj odvody vyplatené, tak ako úhradu záväzku? Už som z toho načisto domotaná.
Veľmi pekne vopred ďakujem za rady.
Zuzana

Na základe výplatnej listiny musíš mzdy a príslušné odvody zapísať do knihy záväzkov . Pri ich úhrade a účtovaní , odpíšeš zo záväzkov . Tým sa Ti vynulujú .
Zita5
01.02.06,07:51
Doteraz sme to robili tak, že sme to zaúčtovali pri výplate:
- ČM – mzdy – VOZD,
- Daň – mzdy – VOZD,
- Poistné – poistné – VOZD.


Zuzana[/quote]



Účtovanie úhrad máš správne .
Zuzana2
01.02.06,07:59
A keď sme to doteraz - za tri roky nerobili ako úhradu záväzkov, ale tak, ako som napísala, čo s tým?
Zita5
01.02.06,08:04
A keď sme to doteraz - za tri roky nerobili ako úhradu záväzkov, ale tak, ako som napísala, čo s tým?

No čo už , myslím že to nebude nič strašné . Ale teraz už daj na to pozor . Ak účtuješ v JÚ do výdavkov si to uplatnila pri úhrade , čiže ZD sa tým nemení že to nebolo zapísané v záväzkoch . Možu Ti to vytknúť, ale čo už s tým spravíš . Dôležité je aby si to zapisovala už od teraz , ako si sa to dozvedela .
Zuzana2
01.02.06,08:13
Zita5, veľmi pekne ďakujem a prajem príjemný deň.
Zuzana