Nojo79
30.11.12,10:59
Dobry den.
Chcel by som vas poprosit o radu v nasledujucej veci.
Pracujem na trvaly pracovny pomer a subezne som v tomto roku zacal aj podnikat na zivnost.
Za zivnost som v roku 2012 neplatil nic Zdravotna poistovna dostava za mna z trvaleho pracovneho pomeru dostatocne vysoku davku aby som ako zivnostnik musel nieco doplacat. Do socialnej poistovne by som za zivnost mal zacat platit buduci rok. A tu je moja otazka.....:
1. Vedel by mi niekto povedat, ci a kolko by som mal do socialnej poistovne platit (samozrejme necakam presne cislo, ale aspon priblizne). Moej udaje su nasledovne:
- na TPP mam hruby prijem okolo 2300 eur
- zo zivnosti budem mat cisty zisk za rok 2012 len asi okolo 1000 eur.
2. Nie je to podobne ako so zdravotnou ( ze uz raz predavky platim z trvaleho pracovneho pomeru a teda za zivnost platit nemusim). Nefungije nahodou socialna poistovna podobne?
3. Ak mi v juny socialna poistovna povie ze mam platit nejaku sumu... musim ju spetne zaplatit aj za januar az maj, alebo platit zacnem az od juna?

Velmi pekne vam dakujem
tn.
uctokrajan
30.11.12,10:04
Platenie so SP nefunguje ako do ZP, V SP sa sleduje max. vzým. zaklad
kn-alka
30.11.12,10:12
Dobry den.
Chcel by som vas poprosit o radu v nasledujucej veci.
Pracujem na trvaly pracovny pomer a subezne som v tomto roku zacal aj podnikat na zivnost.
Za zivnost som v roku 2012 neplatil nic Zdravotna poistovna dostava za mna z trvaleho pracovneho pomeru dostatocne vysoku davku aby som ako zivnostnik musel nieco doplacat. To nie je presne tak, ako si myslíš. Ak budeš mať za rok 2012 kladný hosp.výsledok zo živnosti, budeš musieť ZP doplatiť. Do socialnej poistovne by som za zivnost mal zacat platit buduci rok. A tu je moja otazka.....:
1. Vedel by mi niekto povedat, ci a kolko by som mal do socialnej poistovne platit (samozrejme necakam presne cislo, ale aspon priblizne). Moej udaje su nasledovne:
- na TPP mam hruby prijem okolo 2300 eur - mesačne?
- zo zivnosti budem mat cisty zisk za rok 2012 len asi okolo 1000 eur. - do ZP budeš doplácať 14% = cca 140 €
2. Nie je to podobne ako so zdravotnou ( ze uz raz predavky platim z trvaleho pracovneho pomeru a teda za zivnost platit nemusim). Nefungije nahodou socialna poistovna podobne? - nie
3. Ak mi v juny socialna poistovna povie ze mam platit nejaku sumu... musim ju spetne zaplatit aj za januar az maj, alebo platit zacnem az od juna? - do SP začneš platiť odvody od 01.07.2013, ak tvoj "hrubý" príjem (nie čistý) dosiahne viac ako 4.079,- €

Velmi pekne vam dakujem
tn.

v texte
veronikasad
30.11.12,10:17
Dobry den.
Chcel by som vas poprosit o radu v nasledujucej veci.
Pracujem na trvaly pracovny pomer a subezne som v tomto roku zacal aj podnikat na zivnost.
Za zivnost som v roku 2012 neplatil nic Zdravotna poistovna dostava za mna z trvaleho pracovneho pomeru dostatocne vysoku davku aby som ako zivnostnik musel nieco doplacat. Do socialnej poistovne by som za zivnost mal zacat platit buduci rok. A tu je moja otazka.....:
1. Vedel by mi niekto povedat, ci a kolko by som mal do socialnej poistovne platit (samozrejme necakam presne cislo, ale aspon priblizne). Moej udaje su nasledovne:
- na TPP mam hruby prijem okolo 2300 eur
- zo zivnosti budem mat cisty zisk za rok 2012 len asi okolo 1000 eur.
2. Nie je to podobne ako so zdravotnou ( ze uz raz predavky platim z trvaleho pracovneho pomeru a teda za zivnost platit nemusim). Nefungije nahodou socialna poistovna podobne?
3. Ak mi v juny socialna poistovna povie ze mam platit nejaku sumu... musim ju spetne zaplatit aj za januar az maj, alebo platit zacnem az od juna?

Velmi pekne vam dakujem
tn.
Uveď výšku príjmov=tržieb zo živnosti za rok 2012. Príjem z TPP je mesačný alebo ročný ?