1236Lenca
30.11.12,11:27
Dobrý deň prajem,
sme hotel a prišlo nám oznámenie od firmy SKYLINK, že je nutné uhradiť servisný poplatok. Kedže karty využívame a chceme využívať naďalej, tak sme servisný poplatok uhradili. Doposiaľ nám neprišla faktúra, preto som tam dnes zavolala. Odpoveď, ktorú mi pani dala ma úplne zarazila. Vraj faktúry ani iný daňový doklad nevydávajú. Teraz mi nemáme tieto platby ako zaúčtovať. Prosím Vás o radu. Je to v poriadku, že doklady nevydávajú???
lubko6394
30.11.12,11:56
Je to v poriadku - z jediného dôvodu: Karta je určená pre fyzické osoby - nepodnikateľov, majú to vo VOP a potvrdzuje sa to pri registrácii. A FO nedpodnikateľ si nemá ako odpočítať DPH, takže takýto doklad nepotrebuje a ani oň nežiada. Ak teda kartu používate na podnikateľský účel tak porušujete podmienky registrácie a VOP.
borisje
29.12.12,19:19
Dobry den lubko6394 ja som zivnostnik a to znamena ze ked niekomu nieco predam a nieje platca DPH tak mu nemusim vystavit danovy doklad ? Ja niesom ekonom ale technik ale toto sa mi nejak nezda ? Skor to vyzera na nejaky danovy podvod ako na to ze je to VOP alebo co :) Ja som zatial predajca skylink a povedali mi to iste ako pise 1236Lenca . No co len platme ved zahranicne spolocnosti si tu mozu robit co chcu a nas idu zodrat . A radca lubko6394 pred par rokmi bolo mozne registrovat kartu aj na spolicnosti a podnikatelov .
day
29.12.12,19:32
To ma zaujima, moze niekto sro zakazat kupu, registraciu?
Stanislav 1975
29.12.12,19:36
To ma zaujima, moze niekto sro zakazat kupu, registraciu?
Ale skylink je celkovo pochybná firmička...
borisje
29.12.12,20:09
Na karte kym ju nerozbalite nieje napisane len pre nepodnikatelov a day dnes sa uz da registrovat len na sukromnikov a nie sro pred 2 rokmi ano a vcera som riesil spolocenstvo vlastnikov bytov a im ani neprislo ze maju platit poplatok ja som im ho uhradil ale teraz nevedia ako ho zuctuju
lubko6394
30.12.12,06:47
Dobry den lubko6394 ja som zivnostnik a to znamena ze ked niekomu nieco predam a nieje platca DPH tak mu nemusim vystavit danovy doklad ? Ja niesom ekonom ale technik ale toto sa mi nejak nezda ? Skor to vyzera na nejaky danovy podvod ako na to ze je to VOP alebo co :) Ja som zatial predajca skylink a povedali mi to iste ako pise 1236Lenca . No co len platme ved zahranicne spolocnosti si tu mozu robit co chcu a nas idu zodrat . A radca lubko6394 pred par rokmi bolo mozne registrovat kartu aj na spolicnosti a podnikatelov .

Daňáci na to kašlú. Dal som podnet a odpoveď je v príspevku č.333 tuto: http://www.porada.sk/t195118-p34-a-je-to-tu-poplatky-zavadza-aj-skylink.html#post2165855