bui
26.02.06,14:40
Chcela by som sa poradit s poradakmi, ktori uctuju v Omege. Od 6.2.2006 sme sa stali dobrovolnymi platcami DPH, viete mi prosim poradit co vsetko a kde mam v Omege nastavit? Nepokazi sa mi tym ze nieco nastavim to co som uctovala v januari? Napr. januarove faktury?
ajacik
26.02.06,13:45
nastavíš si vnútorný termín 6.2.06 a opraviš si: Nastavenie - Firemne iniciály - doplníš IČ DPH. spätne sa ti to ničoho nedotkne.
Reina
26.02.06,13:54
no ešte by som doplnila, treba si aj nastaviť v Firma - Režim účtovania, že ste platiteľom DPH. /potom treba firmu zatvoriť a otvoriť, aby sa to správne nastavilo/ Všetko, čo ti príde od 06.02.06 už budeš účtovať už ako s DPH. Ak by ti niečo prišlo ešte z obdobia, keď si platcom nebol, tak vtedy to pôjde ešte stále s V - voľným základom.:D
ajacik
26.02.06,13:58
dik za doplnenie :)
sara-ke
27.02.06,06:39
Dobry den,

mam takuto otazku uctujem v Omege a potrebovala by som poradit co mam robit: sme platcami dph, a teraz sme zacali podnikat aj v zdravotnictve (to nepodliha dph) ale patri to pod nasu firmu co teraz ako to mozem uctovat v omege tak aby to bolo spravne?
dakujem
LubenaK
27.02.06,09:41
Keď budeš účtovať náklady, tak musíš dávať pozor, aký Typ sumy si vyberieš, aby Omega správne zapísala údaje do Priznania na DPH.