Rasto Krajnak
30.11.12,18:23
zdravim
chcem sa opytat ci je mozna nahrada skody zo zakonnej poistky ked zena nacuvala na parkovisku do auta s ochrannym ramom na terenne auta lebo jej nezosnimal cuvaci senzor tak vysoky ram a rozbil brzdove svetlo a poskodil 5-te dvere

nespisala ani zaznam tak ako postupovat dakujem
arizona
30.11.12,18:16
Povinné zmluvné poistenie kryje
všetky škody, ktoré spôsobíte prevádzkou motorového vozidla iným osobám
. Ide o škody na zdraví, živote a majetku.

viac http://www.finance.sk/spravy/finance/31762-ake-skody-kryje-povinne-zmluvne-poistenie-a-do-akej-vysky-/
misomiso
30.11.12,18:53
No pockaj, ktore auto chces vlastne hradit? Pochopil som to tak, ze zena nacuvala a ze zena si rozbila, a nie ze rozbila to druhe, ktore malo ram.
xtriadax
30.11.12,19:00
tiež som to tak pochopil že ona buchla a ešte chce nahradiť škodu. Či ako:confused:
buchač
30.11.12,19:02
tiež som to tak pochopil že ona buchla a ešte chce nahradiť škodu. Či ako:confused:

...už len o to ide , že komu/od koho chce nahradiť TÚ škodu ...;)
xtriadax
30.11.12,19:06
:D no ale na slovensku je všetko možné a uhradia jeho žene škodu ktorú ona spôsobila :D:D
misomiso
30.11.12,19:09
Treba zalovat vyrobcu senzora. Prilozit zvukovy zaznam z auta a kopiu vodicaku manzelky.
arizona
30.11.12,19:12
:D no ale na slovensku je všetko možné a uhradia jeho žene škodu ktorú ona spôsobila :D:D
Ved ona nebola na vine,to sposobil nefungujuci senzor :---
xtriadax
30.11.12,19:15
Ved ona nebola na vine,to sposobil nefungujuci senzor :---

a na takú škodu slúži zákonná poistka? :---
arizona
30.11.12,19:20
a na takú škodu slúži zákonná poistka? :---
jasne, ze nie.:) Ja som sa len zastala chuderky soferky,lebo ona za buracku nemoze :---


Na co sluzi ZP som pridala v predoslom linku ;)
misomiso
30.11.12,19:30
jasne, ze nie.:) Ja som sa len zastala chuderky soferky,lebo ona za buracku nemoze :---


Samozrejme. V manuali ku kazdemu autu je predsa napisane, ze ak je auto vyvabene senzorom, neodporuca sa pri cuvani pozerat sa dozadu. Mohlo by to poskodit cuvaci senzor.