bubkoch
30.11.12,18:53
kontrolujete si pravidelne kolko posiela Socialna poistovna vasej DSS-ke ?
uz sa mi v minulosti stalo ze SP zabudla poslat jeden mesiac a zistil som to po pol roku ...samozrejme ze sa ospravedlnili a doplatili ...

dnes som zistil ze za 9. a 10. mesiac poslala SP do mojej DSS velmi nizku sumu ...
pocitanim som zistil ze je to cca suma, ktora zodpoveda vyske vypocitanej len zo 4% odvodu zamestnanca ... odvod vo vyske zodpovedajucej 14% odvodu zamestnavatela chyba ...

takze idem reklamovat opat ...
stava sa to casto ? pravidelne ? okrada SP sporitelov a caka kto si to vsimne ?
veronikasad
30.11.12,18:49
http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&ved=0CDwQFjAC&url=http%3A%2F%2Fwww.socpoist.sk%2Faktuality-zmeny-podla-novely-zakona-o-socialnom-poisteni-k-1-9-2012%2F48411s54082c&ei=gA25UJTiEqmE4gS6-4CgAw&usg=AFQjCNGXrtPu0B1nBRdkS75mHgComnSE5Q&sig2=wYa8BoE8BV_GmYDXyUaP-A&cad=rja

Zmeny v platení poistného do II. piliera od 1. septembra 2012

Odvodové zaťaženie sa nemení, mení sa iba suma, ktorú Sociálna poisťovňa bude zasielať dôchodkovým správcovským spoločnostiam do II. piliera.
Od 1. septembra 2012 sa v dôsledku novely zákona o sociálnom poistení a novely zákona o starobnom dôchodkovom sporení menia sadzby poistného na starobné poistenie a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie, ak ide o sporiteľa v II. pilieri.
Sadzba poistného na starobné poistenie bude pre zamestnávateľa za zamestnanca, ktorý je sporiteľ v II. pilieri 10 % (za obdobie do 31. augusta 2012 je 5 %) z vymeriavacieho základu. Pre samostatne zárobkovo činnú osobu, dobrovoľne dôchodkovo poistenú osobu, ktoré sú sporiteľmi v II. pilieri, pre štát za poistencov štátu, ktorí sú sporitelia v II. pilieri a pre Sociálnu poisťovňu za poberateľov úrazovej renty, ktorí sú sporitelia v II. pilieri, bude sadzba poistného na starobné poistenie 14 % (za obdobie do 31. augusta 2012 je 9 %) z vymeriavacieho základu.
Sadzba pre príspevky na starobné dôchodkové sporenie bude pre zamestnávateľa za zamestnanca, ktorý je sporiteľ v II. pilieri, pre povinne dôchodkovo poistenú samostatne zárobkovo činnú osobu, dobrovoľne dôchodkovo poistenú osobu, ktoré sú sporiteľmi v II. pilieri, pre štát za poistencov štátu a pre Sociálnu poisťovňu za poberateľov úrazovej renty 4 % z vymeriavacieho základu.
Do 31. augusta 2012 bola sadzba príspevkov pre zamestnávateľa, samostatne zárobkovo činnú osobu povinne dôchodkovo poistenú podľa osobitného predpisu zúčastnenú na starobnom dôchodkovom sporení, dobrovoľne dôchodkovo poistenú osobu podľa osobitného predpisu zúčastnenú na starobnom dôchodkovom sporení, štát a Sociálnu poisťovňu 9 % z vymeriavacieho základu.
Druhý dôchodkový pilier v Sociálnej poisťovni – vstup a výstup poistenca (http://www.socpoist.sk/druhy-dochodkovy-pilier-v-socialnej-poistovni-/54084s)

PS : Nedá sa mi to inak priložiť, neviem či sa ti podarí otvoriť celý odkaz zo stránky SP
bubkoch
30.11.12,19:09
do pekla, som ja ale debil, na toto som zabudol ...
ta vsetko jasne ... sedi to ... kurňa, neprijemne vidiet o kolko bubakov ma vlastne fico kazdy mesiac bude okradat ... :mad:
michblah
21.01.13,19:19
ešte že si si to priznal, nie si ty náhodou učiteľ??