Boricko
01.12.12,00:00
Dobrý večer prajem.

Mám taký problém, že pri každom spustení počítača sa mi zobrazí najprv čierna obrazovka a nej je napísane:

"Invalid Boot.ini file"
"Booting from C:/Windows

Predtým som problém nemal, no nedávno mi to začalo takto blbnúť a nechcem aby to malo nejaké horšie následky. Windows XP mám legálny.

Ako môžem prosím Vás tento problém vyriešiť ?

Za každú užitočnú radu ďakujem.
misoft
01.12.12,00:30
Chýba ti spúšťací dávkový súbor. Preto berie "náhradný" z adresára Windows.
Tu som niečo vygôglil:
http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_xp-system/invalid-bootini-file-message-when-starting-windows/1b329eec-ec6e-e011-8dfc-68b599b31bf5
ale najdôležitejšie je, že si ho môžeš vytvoriť sám.

In a single partition installation XP does not even need a c:\boot.ini file to boot - it will complain, but it sill still boot.

You need to create a new c:\boot.ini file. It is just a text file so you can use any text editor such as Notepad or WordPad to create a new file.

Here is an example of a simple c:\boot.ini file you can copy/paste the text to make a new file.:


timeout=5
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

When you get that text entered into your text editor, do a Save As... and save the file as:

c:\boot.ini

Respond in the affirmative if asked to overwrite or replace the existing file.

Then reboot your system.

If the file comes up missing again, we will have to figure out why and fix it.
Strojový preklad:
V jednom oddieli inštaláciu XP ani nemusí c:\boot.ini súbor spustiť - bude sťažovať, ale parapetu stále zaviesť.

Je potrebné vytvoriť nový c:\boot.ini súbor. Je to len textový súbor, takže môžete použiť ľubovoľný textový editor, napríklad Poznámkový blok alebo WordPad vytvoriť nový súbor.

Tu je príklad jednoduché c:\boot.ini súbor, ktorý možno kopírovať / vložiť text, aby nový súbor.:

[B][boot loader]
timeout=5
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
Ak nemáš Professional - nepíšeš.
Keď sa dostanete, že text zadaný do textového editora, vykonajte Save As... a uložte súbor ako:

c:\boot.ini

Reagovať kladne, ak požiadal, aby prepísať alebo nahradiť existujúci súbor.

Potom reštart systému.

Ak súbor pochádza až chýbajúce znova, budeme musieť zistiť, prečo a opraviť ju.
Boricko
01.12.12,08:24
Ak som to dobre pochopil tak si v zložke C:/Windows mám vytvoriť nový textový súbor v ktorom bude napísané:

[boot loader]
timeout=5
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

A potom ho mám "Uložiť ako..." a Boot.ini ?

Nechcem nič pokaziť, tu je verzia môjho XP-čka pre istotu.

http://img89.imageshack.us/img89/3468/winnpa.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/89/winnpa.jpg/)
misoft
01.12.12,13:17
[boot loader]
timeout=5
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect
Miesto červeného dáš to modré.
PotPalo
01.12.12,13:17
Asi tak, ale ulozit nie do windows, ale priamo do c:. Tiez pozor, aby sa to neulozilo ako Boot.ini.txt, co sa tiez stava, tak to potom radsej skontroluj.
misoft
01.12.12,13:18
Správna pripomienka - do KOREŇOVÉHO adresára.
misoft
01.12.12,13:24
Ako PotPalo správne poznamenal - pri voľbe Save as... v okienku vypíšeš boot.ini a v pop-up menu (bude tam ..textové súbory .txt) - vyberieš všetky aby nenúkalo len textový a cieľ bude v C:/
Boricko
01.12.12,20:32
Spravil som presne to čo ste napísali vytvoril ten boot.ini na disk C: a spravilo mi to, že pri spustení PC mi ukázalo

"Invalid Boot.ini" or "Windows could not start" - počítač sa reštartoval.

Teraz mi pri spúštaní PC zobrazuje dva Windowsy:

"Windows Home Edition"
"Windows (default)" - tento nefunguje.

Čo mám spraviť?
misoft
01.12.12,21:23
sthruska
02.12.12,08:11
Skopíruj sem celý obsah svojho súboru boot.ini
misoft
02.12.12,11:18
Tak, tak - porovnáme.