vivien
26.02.06,16:47
Prosím o radu.
Na účte v banke mám peniaze, ktore vyberiem na nákup tovaru. T.z. musím urobiť výdaj z bankového učtu a prijem do pokladnice. Co uvediem ?režia, prijem vydaj neovplyvnujuci zaklad dane, alebo.....
A ešte by som poprosil.
Súkromné auto používam na podnikanie. Dan zaplatena.Knihu jazd mam urobenú za r.2005 v inom programe nie Alfa. Mozem to zauctovat jednorazovo napr. k 31.12.2005. Naklady 60000Sk - výdaj z pokladnice a čo dalej....
Ďakujem
Manual
26.02.06,16:01
Prosím o radu.
Na účte v banke mám peniaze, ktore vyberiem na nákup tovaru. T.z. musím urobiť výdaj z bankového učtu a prijem do pokladnice. Co uvediem ?režia, prijem vydaj neovplyvnujuci zaklad dane, alebo.....
A ešte by som poprosil.
Súkromné auto používam na podnikanie. Dan zaplatena.Knihu jazd mam urobenú za r.2005 v inom programe nie Alfa. Mozem to zauctovat jednorazovo napr. k 31.12.2005. Naklady 60000Sk - výdaj z pokladnice a čo dalej....
Ďakujem
Prevod z BU do pokladne ide cez priebežné položky
Náklady na používanie súkr. auta je možné aj na konci roka jednorázovo /čo už/ a ak nemáš v pokladni dosť korún tak to daj cez ID výdaj ovpl. daň ako nepeňažnú operáciu.
Zita5
26.02.06,17:43
Prosím o radu.
Na účte v banke mám peniaze, ktore vyberiem na nákup tovaru. T.z. musím urobiť výdaj z bankového učtu a prijem do pokladnice. Co uvediem ?režia, prijem vydaj neovplyvnujuci zaklad dane, alebo.....

Príjem do pokladne oproti výdaj priebežná položka .Ak príde výpis z BÚ tak účtuj výdaj banka príjem priebežná položka .


A ešte by som poprosil.
Súkromné auto používam na podnikanie. Dan zaplatena.Knihu jazd mam urobenú za r.2005 v inom programe nie Alfa. Mozem to zauctovat jednorazovo napr. k 31.12.2005. Naklady 60000Sk - výdaj z pokladnice a čo dalej....
Ďakujem

Auto máš vložené do firmy ?
vivien
26.02.06,18:09
Auto je sukromne. Cestna dan je zaplatena, to znamena učtujem 6,20 + benzin.
Manual
26.02.06,18:17
Auto je sukromne. Cestna dan je zaplatena, to znamena učtujem 6,20 + benzin.
Tak je to OK