liduska
02.12.12,14:53
Pri otváraní súboru sa mi zobrazí tabuľka " Možnosti pre ASCII filter" Znaková sada, východzí jazyk,písmo. Čo tam správne doplniť , lebo sa mi zobrazuje len čistá stránka.
excellentSK
02.12.12,22:43
Pravdepodobne sa jedná o OpenOffice súbor, je to tak?

Ak áno, tak riešenie pre korektné otvorenie asi už nie je (ale rád by som bol optimista), pretože táto hláška väčšinou indikuje poškodenie súboru. Ako sa mohol súbor poškodiť? Pri práci so súborom v OpenOffice trvá uloženie/otvorenie súboru na disk a vyprázdnenie buffera trocha dlhšie než zvyčajne a ak sa počas tejto akcie(uloženie/otvorenie) vypne počítač, tak dôjde k poškodeniu súboru. Alebo ak sa súbor ukladá na disk USB, užívateľ v programe zvolí "uložiť" a následne rýchlo vytiahne USB disk, tak takisto môže dojsť k poškodeniu súboru.

Riešením by bolo prehľadať dočasné súbory, ktoré si počítač uchováva. Problém je ten, že pri každom reštarte počítača sa dočasné súbory zmažú. A keďže od vášho príspevku už ubehol deň, tak predpokladám, že ste reštartovali počítač.
marions
28.03.13,05:34
Dobrý deň, prosím o radu.
Keď si z aplikácie E-dane uložím DP alebo výkazy na plochu po vypísaní už sa nedá v nich pracovať, opravovať? Ďakujem.
srska
28.03.13,06:01
Dobrý deň, prosím o radu.
Keď si z aplikácie E-dane uložím DP alebo výkazy na plochu po vypísaní už sa nedá v nich pracovať, opravovať? Ďakujem.fdf súbory?
marions
28.03.13,06:06
pdf súbor je to
srska
28.03.13,06:46
pdf súbor je toz edane sú výstupné súbory: xml, fdf a pdf. xml načítaš v e dane a ak si dáš uložiť cez edane dp do fdf súboru a uložíš ich niekde v pc do zložky - uložia sa 2 súbory. jeden je fdf a druhý pdf. ak si otvoríš z tej dvojice ten pdf súbor, otvorí sa ti tlačivo, ktoré nie je editovateľné. musíš otvoriť fdf súbor (tzv. formulárový súbor) a dáta z neho sa ti načítajú do pdf súboru - môžeš iba vytlačiť.

ak chceš meniť hodnoty v dp alebo iných dokumentoch, musíš: ak nemáš uložený xml súbor znovu zadať hodnoty cez edane alebo ak máš uložený xml súbor - treba ho načítať do edane, upraviť a znovu uložiť, prípadne znovu vygenerovať cez edane nový fdf súbor