pizzanoel
02.12.12,19:09
Ahojte,

cez víkend v sobotu sa chystáme ist do Viedne na vianočné trhy...konkrétne na trhy pri radnici a potom by sme chceli absolvovat aj schonbrun. Viem ze okolo radnici je podzemné parkoviško len je aj dost drahe a kedze ideme cez vikend tak na internete sa pisalo ze cez vikend je parkovanie zdarma... vedeli by ste mi prosim poradiT kde sa da zaparkovat bezplatne blizko radnici pripadne schonbrunnu?

ďakujem
buchač
02.12.12,18:16
pizzanoel
02.12.12,18:35
lujza.j
02.12.12,18:47
pizzanoel
02.12.12,19:24
Prosim vás ak niekto má vlastnú skusenost parkovat v tejto oblasti tak ako som popisala budem velmi rada ak mi poradí.... linky mi prosim neradte kedze som uz dost googlovala a vela prispekov som si prečitala. Konkretnu odpoved ktora by mi pomohla som nenasla....ak tam niekto casto chodite budem rada ak mi poradite z vlastnej skusenosti...
lujza.j
02.12.12,19:44
Prosim vás ak niekto má vlastnú skusenost parkovat v tejto oblasti tak ako som popisala budem velmi rada ak mi poradí.... linky mi prosim neradte kedze som uz dost googlovala a vela prispekov som si prečitala. Konkretnu odpoved ktora by mi pomohla som nenasla....ak tam niekto casto chodite budem rada ak mi poradite z vlastnej skusenosti...
prepáč, ale myslím, že si nečítala a jednoducho tu čakáš kým ti to tu niekto "na tanieri" dá...tak čakaj :D ja som našla aj ked nepotrebujem.... v prechádzajúcom linku, ale treba hladať.....
pizzanoel
03.12.12,16:09
prepáč, ale myslím, že si nečítala a jednoducho tu čakáš kým ti to tu niekto "na tanieri" dá...tak čakaj :D ja som našla aj ked nepotrebujem.... v prechádzajúcom linku, ale treba hladať.....

jak som pisala ja som uz googlovala a precitala som si vsetky prispevky o parkovaní vo viedni... na moju otazku ci sa da pri radnici parkovat cez vikend a zadarmo a kde, nepovazujem za odpoved linky typu da sa parkovat pri okraji viedni za tri eur....je tam velke platene parkovisko v podzemných garazach...., potom sa na v tyh linkach opisuje parkovanie pri marihilfestrase.... ani jedna odpoved tam nebola na moju konkrétnu otazku...

tou veto ,, ja som našla aj ked nepotrebujem" si to vystihla tzn ze si to vobec nenasla a myslis si ze tych par odpovedi co si tam videla zodpovedaju danej otazke....

Davat linky ako ,, radu" povazujem za ,, radu nad zlato"! ved do googlu to vie napisat snad kazdy... ale tato stranka je nato aby sme dostali odpoved na svoju otazku a spravili nejaku diskusiu ale nie v style no hladaj ....ved to sem potom taku temu nemusim ani pridavat a mozem rovno goolgovat ....a mozno za 5 hodin to najdem alebo nenajdem...
Ja tu pisem preto aby mi dal radu niekto kto to pozná a bol tam a vie mi v tom aj poradit...
Excise Duty
03.12.12,16:31
Na vianočné trhy do Viedne chodí pomaly už pol Európy a pred radnicou to vyzerá ako v natrieskanom rychlíku. Zaparkovať autom vo Viedni v sobotu v centre mesta je sci-fi. Najlepšie je ísť vlakom alebo parkovať ďalej od centra a použiť meststkú dopravu.
buchač
03.12.12,16:36
... na moju otazku ci sa da pri radnici parkovat cez vikend a zadarmo a kde, nepovazujem za odpoved

...sorry ...ale zadarmo sa pomaly ani v Hornej - Dolnej nedá zaparkovať a nieto ešte vo Viedni..........:rolleyes:
pizzanoel
03.12.12,16:42
...sorry ...ale zadarmo sa pomaly ani v Hornej - Dolnej nedá zaparkovať a nieto ešte vo Viedni..........:rolleyes:

:) no tak to mas pravdu, ale snad cez vikend sa tam da parkovat grátis.... :)
jazzy
04.12.12,10:46
Na vianočných trhoch vo Viedni sme boli pred pár rokmi s tromi deťmi. Tlačenica, milión ľudí, boli sme radi, keď sme sa odtiaľ dostali a nestratili ani jednu ratolesť. Človek si vôbec nevychutná tú atmosféru a výzdobu. Viedeň milujem, ale vianočné trhy nikdy viac!!!!
pizzanoel
04.12.12,18:16
Na vianočných trhoch vo Viedni sme boli pred pár rokmi s tromi deťmi. Tlačenica, milión ľudí, boli sme radi, keď sme sa odtiaľ dostali a nestratili ani jednu ratolesť. Človek si vôbec nevychutná tú atmosféru a výzdobu. Viedeň milujem, ale vianočné trhy nikdy viac!!!!

tak s troma deťmi to musela byť makačka... :rolleyes: to by som asi nešla...
jazzy
06.12.12,12:56
Ja už ani bez detí.......:)
ninka24
06.12.12,13:15
my sme minuly rok parkovali pri DONAU centre - je tam velke bezplatne parkovisko
pizzanoel
07.12.12,17:59
tak zajtra sa tam chystam ... :) dufam ze niekde zaparkujem a pevne verim ze to bude bez pokuty...:)
branislavp
07.12.12,18:38
Šťastlivo a pekné zážitky z krásnej vianočnej Viedne.
pizzanoel
07.12.12,18:56
Šťastlivo a pekné zážitky z krásnej vianočnej Viedne.

Ďakujem :)
Manual
08.12.12,11:20
Daj vedieť kde si parkovala, my tam pôjdeme asi vo štvrtok budúci týždeň :)
pizzanoel
09.12.12,11:29
Takže už som z výletu späť :) poviem vám že viedeň je fakt krasna ale co tam bolo naroda ze neskutocne. Bolo tam vela slovakov, madarov, cechov a dokonca aj talianov... :) pred kazdym stankom bolia riadna tlacenica a ked sme si chceli nieco dobreho dat tak sme si museli vystat radu... velmi dobre mali zemiakove placky ešte dnes sa mi o nich sníva :) S parkovanim tam nie je ziadny problem . Parkovala som priamo pri radnici asi 4 metre od vianocnych trhov cez víkend je tam parkovanie v kurzplatz zonach zdarma...plati sa len od pondelka do piatku okolo 2 eur/hod.. je tam vela zachytnych sukromnych parkovisk avsak tie stali 4 eur/hod co sa mi da dost kedze v bars akej ulicke sa dalo bez problemov zaparkovat...pri prirodvedeckom muzeu som viedela aj cedulu ze parking 1,79 eur/hod a to nie je az tak daleko od radnica aspon sa mi zdalo :)
tiez sme sa boli pozriet na schooonbrunn aj tam bolo vela ludi same autobusy, vela turistov ale inak krasne vysvietene :) radost sa pozerat az na tu tlacenicu...tam som parkovala v ulicke za druhou krizovatkou bolo to takych 800 metrov od zamku... trocha sme sa presli ale tiez sme parkovali gratis. Je tam aj obrovske zachytne parkovisko ale neviem co sa tam plati..nevidela som tom tam nikde napisane tak som to radsej zaparkovala v ulicke...vsetci sa hrnuli nato velke parkovisko ale v uličkach bolo viacero volnych miest na parkovanie... Inak bolo pekne premrzli sme presli sme sa, pofotili. pokupili a sli domov...:) ešte že existuje navigacia inak by sme tam boli asi do vianoc :)
branislavp
09.12.12,17:52
pizzanoel, a to akože ste premrzli, to horúce punče nedokázali vyhriať?
pizzanoel
09.12.12,18:42
pizzanoel, a to akože ste premrzli, to horúce punče nedokázali vyhriať?

no bola tam riadna zima dali sme si punč ja teda kedze som bola sofer tak to bol kinder punč :) na chvilu ma to aj zohraialo , potom ma aj ta placka trochu obohatila ale kosa tam bolia riadna.. potom punči sme urgent potrebovali na wc na ktore cakalo strasne vela ludi, tak nakoniec sme si sadli do jednej reštauracie, no a tam sme sa trochu rozmrazilli... no večer v schonnbrune si nas zima zase nasla... :)
osky
10.12.12,03:52
Vo Viedni vseobecne plati:
vikendy a sviatky je parkovanie zdarma,dokonca i v centre,kde by ste normalne ani nemohli parkovat.....

my sme v sobotu cestovali do Viedne a na dialnici isli desiatky madarskych a talianskych autobuov-to som este nezazila,vazne.asi vyuzili to ze bol i mariansky sviatok,ale ja osobne by som kazdemu odporucala navstivit trhy cez tyzden.
cez vikend je to o zivot,presne ako sa tu uz pisalo-tlacenka,strach o penazenku,vsade rady a hluk.......a ak potrebujete zachod,katastrofa.....
cez tyzden je ovela pokojnejsia atmoska,da sa to vychutnat a aj cosi pokukat.
ja chodim skoro denne nasavat atmosku :-)
Kupit asi nekupite nic,lebo ceny su zavratne,ale to je pre turistov,takze treba na tom zarobit.

ale taky punc alebo uz daco pod zub clovek ozelie,vsak treba cosi aj zazit....
v cene za punc mate aj salku,ktoru si mozete nechat,ak ju vratite,vratia vam i peniaze za salku-tusim 2 eura.

pre tych ktori nevedia,obdobou tychto trhov su kazdorocne aj velkonocne trhy,ale nie su na vsetkych miestach,v Schönbrune su vzdy.

viedenske trhy maju uplne iny nadych ako v Bratislave.su svetovo zname,nadherne ale mne uz pripadaju take komercne,trochu umele....
v Bratislave je to take tradicnejsie,vonia to domovinou a je tam aj ovela väcsi vyber vsakovakych dobrot,to vo viedni dostanete len dake hranolky,alebo parky,placky,ci daco sladke.....
Manual
10.12.12,06:59
Vo Viedni vseobecne plati:
vikendy a sviatky je parkovanie zdarma,dokonca i v centre,kde by ste normalne ani nemohli parkovat.....


viedenske trhy maju uplne iny nadych ako v Bratislave.su svetovo zname,nadherne ale mne uz pripadaju take komercne,trochu umele....
v Bratislave je to take tradicnejsie,vonia to domovinou a je tam aj ovela väcsi vyber vsakovakych dobrot,to vo viedni dostanete len dake hranolky,alebo parky,placky,ci daco sladke.....
Všetko je už dávno len o peniazoch, nie o advente, spomalní sa v tejto uponáhľanej dobe, zamyslení sa...