Lubomir1
02.12.12,22:34
Chcem si k notebooku zaobstarať bezdrôtový internet (Internet do notebooku O2 Fér) pre prípad, ak nebudem doma.
Zo zvedavosti som si nainštaloval program ShaPlus, ktorý zobrazuje prenesené dáta, a ktorý mi zobrazuje príjem dát, aj keď nemám spustený prehliadač. Predpokladám, že to bude nejaký automatický Update (Windows 7, antivír, možno Chrome alebo niečo iné, o čom neviem).

Dá sa niekde sledovať alebo zakázať automatický Update, aby mi pri pripojení na mobilný internet zbytočne neťahalo - nemíňalo dáta? (Windows, antivír som už zakázal.)
Mobilný internet budem používať len na surfovanie.
Braňo
03.12.12,12:43
no tak keď si zakázal aktualizáciu windowsu a antivíru tak to osobne neodporúčam....
sthruska
03.12.12,13:11
Pre Winsows to môže kľudne nechať vypnuté. Nie pre antivír. Bez aktualizácii je skoro bezcenný.
kergulaan
03.12.12,15:58
No ja ho chapem tak, ze chce zakazat aktualizaciu OS a AV + inych programov iba ked je na mobilnom inete. Ked sa pripoji doma kablikom tak si to vsetko stiahne, ci?
MMCH - ja sa dost pohybujem vselikde a ked nechcem mat katastrofu na ucte mob, tiez mam zakazane aktualizacie OS a AV - vyhodi mi ze su mozne, ale ich nepovolim ked idem cez mob inet. Ked som na WiFi alebo kably tak to povolim a vsetko je v klude.
Ked nemas 1-2 dni aktualizovany OS alebo AV tak to nie je ziadna katastrofa.
Lubomir1
03.12.12,16:06
No ja ho chapem tak, ze chce zakazat aktualizaciu OS a AV + inych programov iba ked je na mobilnom inete.

Hej, o to mi ide. V mobilnom internete je predplatený určitý objem dát, a nechcem, aby sa zbytočne míňal na aktualizácie. Notebook si potom môžem aktualizovať doma, kde nemám žiadne obmedzenie dát.

A preto ma zaujíma, či vo Windows 7 je niekde zoznam programov, ktoré sa automaticky aktualizujú bez môjho povolenia. Chcem automatické aktualizácie vypnúť.
misoft
03.12.12,16:42
Windows Update - Zmeniť nastavenie - a v zozname (rolovacom) nastaviť Nikdy nevyhľadávať.......
kergulaan
03.12.12,18:35
A preto ma zaujíma, či vo Windows 7 je niekde zoznam programov, ktoré sa automaticky aktualizujú bez môjho povolenia. Chcem automatické aktualizácie vypnúť.

Mozno by bolo lepsie napisat ake mas tam nainstalovane programy a hlavne, co sa ti spusta po starte. Ponevadz, ked nespustis program, tak sa ti ani neprihlasi a ani nebude hladat aktualizacie.
Co ti bezi, zistis v Spravcovy uloh - a tam mas ake mas spustene aplikacie a aj procesy.
Aj ked spustis prehliadac napr FF aj ten sa pozrie na aktualizacie a musis si ho nastavit aby ich stahoval iba po tvojom povoleni. Aj email klient sa pozrie po svojich aktualizaciach, aj Flash player sa pozrie po aktualizaciach aj prehravac hudby sa pozrie po aktualizaciach.
Takze, kazdy z programov musis pozriet - najskor je to v NASTAVENIach a tam si navolit, ako sa maju aktualizovat. Ziaden jeden program, ktory by tuto otazku riesil nie je.
kergulaan
03.12.12,18:43
Napr vo FireFoxe je to v Nastroje - Moznosti - aktualizacie
vid obrazok
Fero11
04.12.12,06:16
Panove XP (SP2) s vypnutymi aktualizaciami. Starucky KPF (firewall) a NOD (raz za den aktualizujuci (stiahne par KB)) su zlate veci. Ja tuto konstalaciu len tak lahko nepustim :)
Zapnem PC berie mi 150 MB pamati, CPU na 0% (samozrejme ak zapnem nejake aplikacie, tak sa to zvysi (napr. FF berie cca 90-100MB)).
Ak som skusal Win7, po cistej instalacii bere asi 400-500MB ak zapnem dalsie bezne aplikacie, tak cca 1GB. A pri tom to neustale aktualizovalo, restartovalo, cakal som pri zapnuti PC 20 min. kym sa PC zas nerestartoval, taky patch, onaky patch atd .... proste katastrofa. HDD permanentne nieco zapisuje, alebo maze, alebo co ja viem co furt robi .... on sa jednoducho nezastavi. Po par dnoch pouzivania som sa vratil k XP
Vie mi niekto napisat nejake vyhody Win 7 oproti XP ?
sthruska
04.12.12,07:29
Je pestrofarebný ako papagáj.
Ak nepoužívaš nový hadware, tak žiadne.
mecky
04.12.12,13:54
Vie mi niekto napisat nejake vyhody Win 7 oproti XP ?
ono to zalezi dost od hardware, na 1GB ram sa win7 da pouzivat vcelku normalne, s 2GB je to ale lepsie
win7 ma trosku iny pristup k praci s pametou, zerie o nieco viac, ale dokaze ju aj lepsie manazovat a v pripade potreby rychlejsie uvolnit
aktualizacie trvaju dlho aj pri xp (povedal by som ze este dlhsie), toto nieje argument
zapisi na HDD su v prvych dnoch pouzivania sedmiciek naozaj castejsie, to ale robi indexacia a ucenie sa prefetch, po par dnoch to ustane (pripadne sa to da odstavit hned na zaciatku)
ja by som to povedal asi tak, ze nieje ziadny dovod nevymenit XP (samozrejme za podmienok, ze nemas nejaky nekomaptibilny soft a pc splna nejake tie poziadvky na vykon, tych 10rokov rozdielu tam je citit )

skor ma zaraza ze ludia este stale myslia ze obycajne nastaveny firewall, (alebo firewall vseobecne za urcitych podmienok) a antivirus ich ochrania pred dierami v neaktualizovanom systeme :D
kergulaan
04.12.12,16:16
Cital som tvoj prispevok 3x a stale som tam nenasiel odpoved na tebov ciotovanu otazku. Tiz skus este raz.
Fero11
05.12.12,05:41
OK, tak ako kergulaan som nenasiel vyhody Win7, ja ti ich mozem napisat hned niekolko (ale na XP :) )
A aj ta posledna veta je tiez dobra. Mohol by si napisat aky pouzivas firewall a antivyr a co si vsetko nastavoval vo firewalle ?? Ja si firewall nikdy nenastavujem, resp. nastavujem si ho pocas chodu, ked sa snazia prichadzat, resp. odchadzat pakety a vtedy si pravidlo ulozim, alebo vyhodim (vo firewalle nevidim nic ine co by trebalo nastavovat).