bublikatka
02.12.12,23:25
Prajem pekný deň, chcem sa opýtať na darovaciu zmluvu a náležitosti, ktoré by mala mať...
mesiac dozadu zomrel dedo a až na základe katastra sme zistili, že otca "vydedil", nakoľko stihol v jari previesť svoju polovicu domu na dcéru, daroval jej ju darovacou zmluvou... keď rodičia boli u sestry tak ostala prekvapená, že to vôbec vedia, ono doteraz mala všetko, tak prečo nie aj naďalej? ;-)
na otázku k darovacej zmluve však ostala rozpačitá a tvrdí, že nevie kde ju má, takže ju rodičia ani nevideli, nahliadli len do prvej (prvá zmluva bola v roku 2009) a vraj si tam nevšimli žiadne podpisy... sestra im klame dosť dlho, neudáva ani koľko peňazí po dedovi ostalo, ani koľko im dával, nič... takže celkom reálne uvažujú, či tá zmluva je ok... ale je registrovaná na katastri, tak by asi mal byť, však?
chceme vedieť, či tam musia byť podpisy, či je povinná im ju ukázať, ak nie, či si ju môžu pozrieť u notára kde sa spísala a či sa darovacia zmluva domu týka všetkého majetku, lebo dedo závet nenechal, či má otec vôbec ešte na niečo nárok (okrem 1/4 domu po babke, tú sa hádam dohodnú nejako vyplatiť, aj keď to bude tiež beh na dlhé trate...)
vopred ďakujem
bublikatka
03.12.12,18:47
dakujem za odpoved
k tomu daru - sestra otca neopatrovala, do konca bol samostatny a otec tam chodil pravidelne, dokonca sa na dome narobil viac ako sestra a jej manzel... na pohreb mal dedo odlozene peniaze, cize z jej to neslo... skor mal odlozene aj viac, pretoze kedysi mal aj vkladnu knizku a zrazu o nej nikto nehovori...
nemam teda stale odpovede na moje otazky...
bublikatka
03.12.12,18:47
chcela som povedat, ze sestra neopatrovala jej otca, teda deda...
buchač
03.12.12,18:59
Jeden a či druhý príspevok čítam , hlavou krútim .....

Zasa jedna časť , už neviem ktorej série na pokračovanie , nekonečného seriálu ..........
Dallas s Džej Árom šuviks proti poniektorým to dielom o ľudských vlastnostiach ...hlavne negatívnych ...
ivka70
03.12.12,19:03
Nuz, nepotesim ta, ale ak je prepis na katastri, tak zmluva muslea byt po formalnej stranke v poriadku, inak by kataster nepreviedol cast domu z otca na dceru.
A kedze nikto z vas (ani ty ani tvoj otec) nie ste v tejto darovacej zmluve zainteresovani, nie je ani povinna vam tu zmluvu ukazat.

Komu patri ta druha polovica domu?
Ta bola predmetom dedicstva po matke?
bublikatka
03.12.12,22:34
Nuz, nepotesim ta, ale ak je prepis na katastri, tak zmluva muslea byt po formalnej stranke v poriadku, inak by kataster nepreviedol cast domu z otca na dceru.
A kedze nikto z vas (ani ty ani tvoj otec) nie ste v tejto darovacej zmluve zainteresovani, nie je ani povinna vam tu zmluvu ukazat.

Komu patri ta druha polovica domu?
Ta bola predmetom dedicstva po matke?

aj ja mam ten pocit a vravim im to, ze ak je v katastri, musi byt ok, to by si ziaden notar nevzal na triko... len ich zarazilo, ze im nechcu nic povedat ci ukazat...
prva polovica domu bola po babke, ta umrela 18 rokov dozadu a ta sa delila medzi obe deti, cize dedo ma teraz 1/4 domu...
preto hladame na co vlastne narok ma...
bublikatka
03.12.12,22:35
Jeden a či druhý príspevok čítam , hlavou krútim .....

Zasa jedna časť , už neviem ktorej série na pokračovanie , nekonečného seriálu ..........
Dallas s Džej Árom šuviks proti poniektorým to dielom o ľudských vlastnostiach ...hlavne negatívnych ...
no bohuzial, clovek si rodinu nevyberie...
ja som sa takto vydala a z otcovej strany to bolo brane ako normalne... co dodat...
arizona
04.12.12,05:18
aj ja mam ten pocit a vravim im to, ze ak je v katastri, musi byt ok, to by si ziaden notar nevzal na triko... len ich zarazilo, ze im nechcu nic povedat ci ukazat...
prva polovica domu bola po babke, ta umrela 18 rokov dozadu a ta sa delila medzi obe deti, cize dedo ma teraz 1/4 domu...
preto hladame na co vlastne narok ma...
Zial,ak sa dedo rozhodol svoj majetok niekomu za zivota darovat,nezmozete nic.
Jedina nadej by bola dokazat, ze dedo bol dusevne chory a nevedel vlastne co robi, ze bol oklamany...
Ale to sa dokazuje tazko, museli by o tom byt lekarske zaznamy,svedkovia a pod.

Otec ma narok iba na ciastku domu,ktory zdedil po matke.
bublikatka
04.12.12,20:07
Zial,ak sa dedo rozhodol svoj majetok niekomu za zivota darovat,nezmozete nic.
Jedina nadej by bola dokazat, ze dedo bol dusevne chory a nevedel vlastne co robi, ze bol oklamany...
Ale to sa dokazuje tazko, museli by o tom byt lekarske zaznamy,svedkovia a pod.

Otec ma narok iba na ciastku domu,ktory zdedil po matke.
dakujem krasne...
rodicia sa nechystaju to nejako napadnut, bolo to dedovo rozhodnutie, tak ok... len sme chceli mat jasno ci nam ju musia ukazat alebo nie... ale uz viem, ze nemusia...
no hadam sa aspon rozumne dohodnu na tej stvrtine ;-)