domka1212
03.12.12,08:48
Dobry den prosim vas velmi pekne o radu,
dna 13.8.2012 som nastupila na MD ktora este trva cca do aprila, domov mi vsak prisiel papier od zamestnavatela ze moje pracovne miesto bolo zrusene a ze ak by som sa chcela momentalne vratit moj pracovny pomer bude ukonceny vypovedou. Mohol mi zamestnavatel nieco taketo poslat je to v sulade zo zakonom? nemal by mi zamestnavatel ponuknut ine pracovne miesto? naco mam narok v pripade ukoncenia pracovneho pomeru? resp co mozem ziadat od zamestnavatela?
dakujem velmi pekne za odpoved.
veronikasad
03.12.12,07:52
Pokial nebola úplne zrušená prevádzka v ktorej si pracovala, počas MD a RD sa na teba vzťahuje zákaz výpovede. Výpoveď ti zamestnávatel nemôže doručiť. Nepodpisuj skončenie prac.pomeru dohodou, lebo počas RD nebudeš poistená v nezamestnanosti a nevznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti po skončení RD.
Xanti
03.12.12,07:55
Tweety ona nedostala výpoved, len upozornenie, že ak sa vráti tak tú výpoved dostane. Si myslím, že je to seriozne konanie od zamestnávateľa. Lebo nebude žiadať o skorší nástup do zamestnania.
Tweety
03.12.12,07:56
joj zle som to prečítala, také neviem, aký význam majú také upozornie, zas len bububu na zamestnancov
Tweety
03.12.12,07:58
Dobry den prosim vas velmi pekne o radu,
dna 13.8.2012 som nastupila na MD ktora este trva cca do aprila, domov mi vsak prisiel papier od zamestnavatela ze moje pracovne miesto bolo zrusene a ze ak by som sa chcela momentalne vratit moj pracovny pomer bude ukonceny vypovedou. Mohol mi zamestnavatel nieco taketo poslat je to v sulade zo zakonom? nemal by mi zamestnavatel ponuknut ine pracovne miesto? naco mam narok v pripade ukoncenia pracovneho pomeru? resp co mozem ziadat od zamestnavatela?
dakujem velmi pekne za odpoved.
Ak sa do práce nechystáš, a si na na MD nestresuj sa. Neskúšaj podpisovať žiadnu dohodu o skončení PP, ani dávať výpoveď. Si v OD pred výpoveľou od zamestnáv., ak by si niečo také aj podpísala, nebudeš mať nárok na nič. (dohoda, dvýpoveď z tvojej strany)