7Ingrid7
23.09.04,13:39
Ahojte,

viete mi poradit, ako vypocitat zamestnancom, ktori pracuju na zaklade smenovych kalendarov, narok na dovolenku?

Okruh problemov:
- nastupi v priebehu roka
- mzdarka vzdy nevie smenovy kalendar na cely rok dopredu
- smeny su nepravidelne /napr. 6 hod., 12 hod., volno, volno, 7,5 hod., 9 hod., volno, volno atd.../
- pri zmene smenoveho kalendara v priebehu kal. roka
- cast roka pracoval na zaklade zakladneho 5 - dnoveho 8 hod./den a cast podla smenoveho kalendara
Dadena
23.09.04,12:19
Treba si pozrieť presne zákonník práce, ale nevidím dôvod prečo by odpracované hodiny mali dopad na nárok dovolenky. Napríklad, ak Vám zamestnanec nastúpi k 01. 07. a podľa zápočtového listu (odpracovaných rokov) má nárok na 25 dní (ak nemáte vo Vašich interných predpisoch určený vyšší nárok), tak sa mu vypočíta pomerná čiastka, a to 25 : 12 (počet mesiacov v roku) = 2,08 x 6 (počet mesiacov od nástupu do konca roka) = 12,48. Čiže za predpokladu, že bude pracovať do konaca roka má daný zamestnanec nárok na 12,5 dňa dovolenky.
Veva
23.09.04,12:46
Ingrid, viem vy chcete ak má smenu 6hod, a potom 12hod. a má čerpanie RD koľko hodín mu dať na RD áno? Nárok na RD sa mu nekráti to je jasné ,ale oni majú dodržaný 40 hod.týždenne ? Tak potom ak v týždni má 4 dni ,ktoré vždy odpracuje x hodín : počtom dní je hodnota na jeden deň a RD toľko hodín asi len takto . ,lebo ak by sme dali RD hodín toľko koľko má na prípadnú smenu tak by som si vybrala vždy tak kde mám prácu najdlhšie či nie?
Magma
23.09.04,19:42
A čo majú napísané v pracovnej zmluve? Tam predsa musí byť uvedený pracovný úväzok.
7Ingrid7
30.09.04,13:32
Dakujem za odpovede :)

Napriklad jedna firma ma denny uvazok 10,716 hod.

A jedna smena pracuje nasledovne:

- dva dni 10,716 h. a dva dni volno a takto sa im to strieda cely rok

V tejto firme maju zakladny tyzdenny uvazok 37,5 hod.