gufy
03.12.12,09:21
Pekne pozdravujem.

Začiatkom roku sa hovorilo o možnom znovuzavedení dane z darovania a dedičstva nehnuteľnosti. Je treba ponáhľať dať si tieto veci do poriadku? Nevie niekto ako to pokračuje, v akom je to štádiu?

Ďakujem.
draik
03.12.12,14:35
Doteraz nebolo nič také navrhnuté ani schválené.
buchač
03.12.12,16:09
Pekne pozdravujem.

Začiatkom roku sa hovorilo o možnom znovuzavedení dane z darovania a dedičstva nehnuteľnosti. Je treba ponáhľať dať si tieto veci do poriadku? Nevie niekto ako to pokračuje, v akom je to štádiu?
Ďakujem.

Doteraz nebolo nič také navrhnuté ani schválené.

...záleží od štádia zdravotného stavu poslancov SMERU ....hlavne toho ich " ŽOLÍKA " ...

http://www.strana-sas.sk/znovuzavedenie-dane-z-dedicstva-a-darovania/909
gufy
03.12.12,21:47
Žolíka? Takto som ho ešte nazvať nepočul..

Ďakujem za info.
Dusan11
06.02.13,14:01
Dobrý deň.

Aký je stav dnes prosím? Otec chce darovať rodinný dom synovi.
Bude platiť niaku daň?

Ďakujem.
Mila123
06.02.13,14:07
Dobrý deň.

Aký je stav dnes prosím? Otec chce darovať rodinný dom synovi.
Bude platiť niaku daň?

Ďakujem.
ani jeden a ani druhým ak myslíš na daň z príjmu......
Dusan11
06.02.13,16:11
ani jeden a ani druhým ak myslíš na daň z príjmu......

Myslel som daň z darovania.
Je to dar teda peniaze sa neplatia a teda nie je z toho žiadny príjem tak nie je žiadna daňová povinnosť.
Mila123
06.02.13,16:12
Myslel som daň z darovania.
Je to dar teda peniaze sa neplatia a teda nie je z toho žiadny príjem tak nie je žiadna daňová povinnosť.
tá už dávno nie je....je zrušená
inak o nepeňažnom príjme si určite už počul, nie?????
Kvaka
06.02.13,16:12
Myslel som daň z darovania.
Je to dar teda peniaze sa neplatia a teda nie je z toho žiadny príjem tak nie je žiadna daňová povinnosť.Daň z darovania je stále zrušená.
Dusan11
06.02.13,16:37
O nepeňažnom príjme som nepočul.
To som potreboval vedieť či je daň z darovania zrušená alebo nie, lebo som počul že sa má znova zaviesť.

Ďakujem.
Mila123
06.02.13,16:54
O nepeňažnom príjme som nepočul.
To som potreboval vedieť či je daň z darovania zrušená alebo nie, lebo som počul že sa má znova zaviesť.

Ďakujem.
tak si to skús nájsť , keď chceš platiť, nik ti nebráni....na 1000% tvrdím a nie som sama, že daň z darovania na SK neexistuje......
misoft
06.02.13,17:10
....zatiaľ. Avšak - pokiaľ je tam hore z Boží vůle a vůle stáda ovcí financministr Kazisvětžimír - je celkom možné, že aj to sa stane realitou.