Henies
03.12.12,10:30
Dobry den mam taky problem ..Od 16.11 do 31.12.2012 robim v tescu ako pokladnička.Za hodinu mám 2.44 čiže necelých 100 euro mesačne.Mám 21 rokov som nezamestnaná nemám žiadny príjem.Mám otázku viem,že viacero ľudí ktorí robia tiež v tescu pri pokladni a majú tú istú dohodu ako mám ja majú ešte jednu dohodu(robia napriklad v kauflande tiež pri pokladni) Ja som tiež chcela aj som volala do kauflandu a pani sa so mnou nerozprávala vôbec prívetivo aj ja chcem mať dve dohody o prac,činnosti.Povedala že najviac môžem dostať 143:40 €aby ma z uradu nevyradili.Ale ako ze oni robia tak a ja nemozem?Toto nerozumiem.Lebo tu dostanem necelých 100 euro a tam neviem že koľko by som dostala.čo mám robiť?Potrebujem si ešte nejako privyrobiť lebo 10 hodín týždenne je dosť málo.Dakujem vopred
veronikasad
03.12.12,09:33
Každú dohodu musíš nahlásiť na UP pred začiatkom výkonu práce. Celková mesačná odmena (z oboch dohôd) nesmie presiahnuť zákonom stanovenú sumu, inak ťa z evidencie UP vyradia (ak to zistia neskôr, vyradia ťa spätne a budeš doplácať zdr.poistenie ako samoplatiteľ). Informácia mzdárky z kauflandu bola správna.
Henies
03.12.12,09:35
Ale oni môžu?Robia na dvoch miestach naraz !
veronikasad
03.12.12,09:37
Ale oni môžu?Robia na dvoch miestach naraz !
Nemôžu. UP je prepojený so SP, ak to zistí (aj neskôr), spätne ich vyradí z evidencie. Zrejme tú druhú dohodu na UP neodovzdali.

Robiť na dvoch miestach naraz môžu, ale nemôžu zarobiť mesačne viac ako je zákonom stanovená suma
Henies
03.12.12,09:41
Takže sa nemôže robiť naraz na dvoch miestach?!Na dohodu o prac.činnosti?Iba ak je suma nižšia ako 143.40?Ak je vyššia vyradia však?Tak ako to mám spraviť s tým kauflandom?Lebo mi povedala že oni mávajú brigádnikov aj na rok u seba..Som rozmýšľala že až v janurári sa mám prísť spýtať znova alebo čo?Dakujem
veronikasad
03.12.12,09:42
Takže sa nemôže robiť naraz na dvoch miestach?!Na dohodu o prac.činnosti?Iba ak je suma nižšia ako 143.40?Ak je vyššia vyradia však?Tak ako to mám spraviť s tým kauflandom?Lebo mi povedala že oni mávajú brigádnikov aj na rok u seba..Som rozmýšľala že až v janurári sa mám prísť spýtať znova alebo čo?Dakujem
Čítaš čo ti píšem? Môžeš robiť súčasne aj na štyroch, ale každú dohodu musíš odovzdať na UP pred začiatkom výkonu práce. Mesačne nesmieš zarobiť na všetky dohody viac ako 143€.
Henies
03.12.12,10:17
Dakujem za reakcie..ano čítam.Este taka otazka kedy dostanem vyplatu za december?Je to niekde uvedene kedy sa ma vyplacat? A kolko sa da robit na dohodu o prac,cinnosti -ako dlho?
veronikasad
03.12.12,10:23
Dakujem za reakcie..ano čítam.Este taka otazka kedy dostanem vyplatu za december?Je to niekde uvedene kedy sa ma vyplacat? A kolko sa da robit na dohodu o prac,cinnosti -ako dlho?
Výplatný termín máš uvedený v DoPČ. Na DoPČ môžeš odpracovať max. 10 hod. týždenne.
Antonia Jendrišáková
03.12.12,10:44
u jedného zamestnávateľa, desať u ďalšieho atd.
Antonia Jendrišáková
03.12.12,10:46
podľa každej dohody, na dobu určitú príp. na dobu neurčitú