adejka_79
03.12.12,10:53
Dobrý deň,
vie mi prosím niekto vyrátať čistý príjem od januára na polovičný pracovný úväzok z hrubej mzdy 250eur? Mám nárok na stravné,dovolenku? Ďakujem vopred
veronikasad
03.12.12,09:59
adejka_79
03.12.12,10:03
dakujem veronikasad, skušala som zadať do tej kalkulačky čo ste mi poslali odkaz ale nejde tam zadať 250eur lebo minimalna mzda je 331eur, zato som sa chcela opýtať tu na fore či by mi to vedela nejaka mzdárka vyrátat koľko to vychádza.
veronikasad
03.12.12,10:05
dakujem veronikasad, skušala som zadať do tej kalkulačky čo ste mi poslali odkaz ale nejde tam zadať 250eur lebo minimalna mzda je 331eur, zato som sa chcela opýtať tu na fore či by mi to vedela nejaka mzdárka vyrátat koľko to vychádza.
Vypočítaj si poistné do ZP a SP - % máš uvedené práve v tej kalkulačke (zamestnanec platí tú prvú sumu). Daň nebudeš platiť žiadnu, ak si upltníš mesačnú nezd.časť základu dane (podpíšeš u zamestnávateľa Vyhlásenie k zdaň.príjmov).
adejka_79
03.12.12,10:08
Ok a čo sa týka tej dane zo mzdy, ak sa mi nebude strhávať a podpíšem Vyhlásenie to pre mna potom znamená že sa mi niečo vráti pri ročnom zúčtovaní?? či??
veronikasad
03.12.12,10:10
Ok a čo sa týka tej dane zo mzdy, ak sa mi nebude strhávať a podpíšem Vyhlásenie to pre mna potom znamená že sa mi niečo vráti pri ročnom zúčtovaní?? či??
Ak vyhlásenie nepodpíšeš, zamestnávateľ ti bude strhávať 19 % z hrubej mzdy, zníženej o zaplatené poistné. Máš príjem aj od iného zamestnávateľa ? Vyhlásenie môžeš podpísať len u jedného.
adejka_79
03.12.12,10:18
Nie bol by to jediny príjem. Čiže z hrubého platu by bolo strhnuté poistné /zdravotné,sociálne/ , a pri podpísaní vyhlásenia nebudem mať strhnutú dan zo mzdy...len potom to neznamená že budem musieť práveže pri ročnom zúčtovaní podavať priznanie a dodatočne budem platit daň zo mzdy??
veronikasad
03.12.12,10:20
Nie bol by to jediny príjem. Čiže z hrubého platu by bolo strhnuté poistné /zdravotné,sociálne/ , a pri podpísaní vyhlásenia nebudem mať strhnutú dan zo mzdy...len potom to neznamená že budem musieť práveže pri ročnom zúčtovaní podavať priznanie a dodatočne budem platit daň zo mzdy??
Nič nebudeš doplácať. Tvoj mesačný príjem je nižší ako mesačná NČZD. V ročnom zúčtovaní si uplatníš ročnú NČZD.
Ak by si mala príjem aj od iného zamestnávatela, napr. na dohodu, musíš ho tiež zahrnúť do RZD.
adejka_79
03.12.12,10:22
OK dakujem velmi pekne , za odpovede