juchuu
03.12.12,10:58
Zdravím, rozbieham eshop trochu inak, ako je bežné. Objednávky prijaté na môj eshop budú automaticky preposlané dodávateľovi, ktorý ich vyexpeduje a pripojí k nim moju faktúru. Peniaze pôjdu na môj účet. Zaujíma ma, ako to urobiť z toho hľadiska, aby nebol problém s daňovým priznaním a podobne. Nie som platcom dph. Osobne teda s tovarom do kontaktu neprídem. Môžem to urobiť tak, že po prijatí objednávky mi dodávateľ vystaví faktúru na nákup tovaru a následne dovar vyexpeduje spolu s mojou faktúrou zákazníkovi? A ak by som nepredával pod vlastným menom, ale tovar by bol odosielaný pod menom dodávateľa, stačí vystaviť faktúru, v ktorej uvediem v akej hodnote som sprostredkoval predaj? Ďakujem.
blavaciko
03.12.12,21:13
1) nie je to az tak netradicne ako si myslis

2) bud budes fungovat na baze ze dodavatel vystavi fakturu tebe a nasledne v tvojom mene fakturu zakaznikovi (ktoru posle ale aj tebe a vy sa budete tvarit ze si ju vystavil ty), alebo bude dodavatel priamo posielat svoje faktury zakaznikovi a ty potom dodavatelovi fakturu na proviziu. v tom pripade rataj s odlivom zakaznikov, pretoze ak nakupujem z obchodu x, moc ma nepotesi faktura od y. zaroven treba mat inak nastavene obchodne podmienky atd atd...
Dantess
04.12.12,06:56
Neviem či tento spôsob obchodovania (dropshipping) nieje u nás zakázaný z dôvodu, že dávaš 3. osobám (dodávateľ) osobné údaje svojich zákazníkov...