mruskova
03.12.12,11:03
Dobrý deň,
chcela by som sa informovať, či je možné prechod zo SHR na živnosť. Momentálne sme zaregistrovaný ako SHR v oblasti záhradníctva, ale chceli by sme do toho nejako dať aj krajčírstvo alebo niečo podobné, a keďže hlavný predmet podnikania je záhradníctvo, nie je možné podnikať aj v oblasti zákazkového krajčírstva.
Poprípade, aké sú podmienky a poplatky prechodu.

Vopred ďakujem za každý komentár.
Mila123
03.12.12,10:08
prechod v tomto prípade?
asi by bolo jednoduchšie dať si vystaviť ŽL s novými činnostiami a ako roľník mu ostáva.....bude mať dve "licencie".....
mruskova
03.12.12,11:07
ja by som potrebovala, aby IČO a ostatné údaje ostali, tak som to myslela, či sa s tým dá niečo urobiť, aby neboli dve "licencie"
mruskova
03.12.12,11:08
to by potom boli dve IČO, čísla účtu odvody a tak? či ako?
Mila123
03.12.12,11:11
IČO a DIČ bude mať stále iba jedno,. je jednou FO....
na ŽÚ sa ho budú pýtať, či už má ičo pridelené, tak ho oznámi......
a dve licencie bude mať stále, jednou bude SHR a druhá bude ŽL....
Mila123
03.12.12,11:13
na DP budeš príjmy deliť....ak nedokážeš podeliť výdavky, ja ich píšem do jedného riadku s poznámkou.....ale príjmy delím aj na DP v riadkoch....
mruskova
03.12.12,12:01
takže ak som dobre pochopila, pod jedným IČO bude fungovať SHR aj živnosť ? tak potom ešte otázky :-) ako je to s odvodmi? platí sa dvojmo alebo iba raz? a ako je to s vedením účtovníctva?
Katy a R
03.12.12,12:04
takže ak som dobre pochopila, pod jedným IČO bude fungovať SHR aj živnosť ? tak potom ešte otázky :-) ako je to s odvodmi? platí sa dvojmo alebo iba raz? a ako je to s vedením účtovníctva?
Ty budeš stále len jedna SZČO - či už tých činností SZČ bude 5, alebo 10, alebo jedna...
Len v DP dáš každý príjem do samostaného chlievika - ale všetko toto spadá pod § 6 zák o DzP. popozeraj lepšie zákon;)
JankaO
03.12.12,12:05
Všetko je to príjem podľa § 6 ZoDZP. Čiže jedno účtovníctvo, jeden vym. základ na odvody a jedna platba.
vanessa2
03.12.12,12:08
ano budeš jedna szčo, a ako ti už pisali, v danovom priznaní budeš prijmy,vydavky rozdeľovať
mruskova
03.12.12,12:10
ďakujem veľmi pekne, idem naštudovať :-)