lozi
26.02.06,19:00
ahoj,potreboval by som poradit v par veciach.na konci januara som dal vypoved,cize 2 mes.v.lehota konci na konci marca.chcel som skoncit do februara,ale nedohodli sme sa.
dovolenka za tento rok je 3x 1/12 z 20dni= 5dni,spravne?zamestnavatel mi ju chcel najskor preplatit,s cim som suhlasil,kvoli skonceniu k 28.2. Kedze ale nakoniec ma nepustia,chcem si ju vycerpat.ak by mi ju chcel aj tak preplatit,nemusim s tym suhlasit?je tu zakon na mojej strane a musi mi ju celu poskytnut na vycerpanie?

mam narok aj na 1 den volna k hladaniu zamestnania?

a posledna vec.mam ako zamestnanec narok na 7 olny dni v roku na navstevu lekara,spravne?je to nejak limitovane na mesiac,ale ovplivnuje to nejak to,ze som vo vypovednej lehote?

vdaka za rady
Zita4
26.02.06,18:53
Keďže od začiatku roka odpracuješ 60 dní, dovolenku si si vypočítal dobre .:)
7 dní do roka na návštevu lekára si môžeš vyčerpať aj v jednom mesiaci, ničím iným to nie je limitované, max. 7 dní na návštevu lekára a ďalších 7 dní na doprovod rodinného príslušníka. Výpovedná lehota to neovplyvňuje.
S tým čerpaním dovolenky je to na dohode so zamestnávateľom. Musí s čerpaním dovolenky súhlasiť. Mal by si mať plán dovolenky na rok 2006, ktorý by si mal dodržať. Ak nie je plánovaná dovolenka na tieto mesiace, musíte sa na čerpaní dovolenky dohodnúť.
S tým hľadaním zamestnania: § 141 ods. 2 písm. i) Zákonníka práce umožňuje využiť jeden poldeň v týždni, ale len v prípade výpovede podľa § 63 ods. 1 písm. a) až c), čo sa teba netýka.:(
Natka Szcz
26.02.06,19:14
No podľa mňa s tým hľadaním zamestnania je to tak,že môže využiť jeden poldeň v týždni aj keď nemá dôvod výpovede § 63 odst.1 písm. a) až c) ibaže nebude platený - to značí bez náhrady mzdy.
Chobot
26.02.06,19:58
Keďže od začiatku roka odpracuješ 60 dní, dovolenku si si vypočítal dobre .:)
7 dní do roka na návštevu lekára si môžeš vyčerpať aj v jednom mesiaci, ničím iným to nie je limitované, max. 7 dní na návštevu lekára a ďalších 7 dní na doprovod rodinného príslušníka. Výpovedná lehota to neovplyvňuje.
S tým čerpaním dovolenky je to na dohode so zamestnávateľom. Musí s čerpaním dovolenky súhlasiť. Mal by si mať plán dovolenky na rok 2006, ktorý by si mal dodržať. Ak nie je plánovaná dovolenka na tieto mesiace, musíte sa na čerpaní dovolenky dohodnúť.
S tým hľadaním zamestnania: § 141 ods. 2 písm. i) Zákonníka práce umožňuje využiť jeden poldeň v týždni, ale len v prípade výpovede podľa § 63 ods. 1 písm. a) až c), čo sa teba netýka.:(

Súhlasí, čo napísala Zita4, až na tú poslednú vetu. Tú upresnila Natka.
Zita4
26.02.06,20:21
Súhlasí, čo napísala Zita4, až na tú poslednú vetu. Tú upresnila Natka.
Je to tak, ja som samozrejme myslela platené voľno. ;)
lozi
27.02.06,05:43
vdaka za pomoc

to je ale pekne onicom,ked mi vlastne zamestnavatel vobec nemusi dat dovolenku,ak nechce a moze mi ju celu preplatit