Lianka
26.02.06,19:02
Advokat, vedie JU, vyhral spor, kde zastupoval svojho klienta. Suma od zalovaneho prisla na bankovy ucet advokata a ten ju po odratani svojich nakladov odoslal na bankovy ucet klienta. Ako uctovat tieto prevody z hladiska dani z prijmu a ako je to s dph? Vstupuje prijata platba do obratu pre registraciu na dph? Je advokat povinny na rozdiel tych sum vystavit fakturu pre klienta? Dakujem pekne za nazor.
KEJKA
26.02.06,18:37
Treba postupovať podľa rozhodnutia súdu. Položky, ktoré patria klientovi treba brať ako priebežnú položku. Do obratu ide príjem advokáta - jeho odmena.
ALBO
26.02.06,18:41
Podľa mňa do obratu vstupuje odmena advokáta a jeho náklady ak ide podľa komisionárskej zmluvy-vo svojom mene na účet klienta. Doklad vystaviť musí na tie dve veci -daňový.
Jana Acsová
26.02.06,18:54
Skúste pozrieť aj sem, aj keď to nie je úplne totožná problematika (ale v niečom určite):
http://www.porada.sk/t15685-eo-s-trovami.html
KEJKA
26.02.06,18:55
Podľa mňa do obratu vstupuje odmena advokáta a jeho náklady ak ide podľa komisionárskej zmluvy-vo svojom mene na účet klienta. Doklad vystaviť musí na tie dve veci -daňový.
tak som to myslela. Len advokát zrejme inak vystavuje faktúru - vyúčtovanie. Ja som chápala odmenu ako brutto - teda aj s tými nákladmi.
Skrátka, súhlasím s tvojím upresnením.
Lianka
26.02.06,19:12
Dakujem Vam velmi pekne za rady, uz mi to je jasne.