Palac
03.12.12,18:54
Ahojte,

hned na uvod sa chcem ospravedlnit za spam, pripadne poprosit adminov, keby boli ochotni a nechali tento prispevok uverejneny priblizne dva mesiace.

Na uvod by som sa rad predstavil.Som studentom Ekonomickej univerzity v Bratislave, fakulty podnikoveho manazmentu, odbor manazment a ekonomicke znalectvo.

V tomto case pisem diplomovu pracu na temu "Harmonizácia priamych a nepriamych daní v Európskej únii" a velmi ma zaujima, aky nazor maju obyvatelia Europskej unie na harmonizaciu dani v Europskej unii.Na tieto ucely som vypracoval dva prieskumy.Jeden je urceny pre obcanov EU a druhy je urceny pre spolocnosti posobiace v EU.

Tieto prieskumy budu statisticky spracovane a pouzite v mojej diplomovej praci.Bol by som vdacny vsetkym navstevnikom, ktori maju chvilku cas a zaroven by sa chceli zapojit do tohto mojho prieskumu, bud ako obcan alebo ako zastupca nejakej organizacie, resp. ked maju chut aj obidve.

Odpovede su jednoduche a cele vyplnenie dotaznika by nemalo trvat viac ako 5 minut ..Prieskum pre obcanov v SR sa nachadza na tomto odkaze:

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDhFS25vak43d2RqN2lZamstMmw3SFE6M Q#gid=0

Prieskum pre spoločnosti pôsobiace v SR sa nachadza na tomto odkaze:

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGRiQ1daNDJTUkt0VVQ5eTlsVG5MTlE6M Q#gid=0


Dakujem vsetkym za pripadne pripomienky a samozrejme najvacsia vdaka patri tym, ktori sa aktivne zucastnia prieskumu!Ak by mal niekto zaujem, rad mu po skonceni a vyhodnoteni prieskumov poslem vysledky.
tictac7
03.12.12,18:32
vyplnené oba ;) Držím palce k úspešnému ukončeniu štúdia :)

mimotemy ....som (nie tak dávno) absolvovala NHF EU špecializácia daňovníctvo, daňové poradenstvo - účtom a teda aj daňami sa zaoberám 20 rokov - niektoré otázky v tom prieskume Ti bežný človek nezodpovie, ani podnikateľ, hoci môže byť úspešný obchodník....
Palac
03.12.12,19:03
tictac7: dakujem ti za tvoj cas a aj za prianie ;) :) ...

a zaroven aj dakujem za tvoju pripomienku co sa tyka otazok :) snazil som sa tam vybrat co najvsednejsie otazky z tejto oblasti aspon pre obcanov a troska zlozitejsie pre firmy... ale ako si sama povedala, nie velmi sa mi to podarilo a pani veduca mi dokonca povedala, ze pre firmy by mohli byt este zlozitejsie, nastastie som ich tam nedal :)

ale necham sa prekvapit a uvidim ako dopadne vyhodnotenie, ale dufam, ze tie otazky neboli pre ludi az tak zlozite.. pripadne ak by Vas zaujimali vysledky, mozem ich sem po vyhodnoteni pridat :)
pepsikova
03.12.12,19:18
...máš tam,za občana...nech sa ti zámer podarí...
tictac7
03.12.12,19:19
....boli, aj pre ľudí zložité (možno aj zložitejšie).... harmonizácia a konkurencia sa ťažko porovnáva aj iným profíkom..... Z môjho blízkeho okruhu na tie otázky nikto nevedel odpovedať. Ľudia. aj keď poznajú význam tých slov, toto nikdy neporovnávajú - toto sú otázky.... Zajtra v škole sa skús na to opýtať desiatich náhodných ľudí.....alebo susedov, alebo niekoho v autobuse......
Palac
06.12.12,06:47
ahojte,

tictac7: ako hovoris.. je to velmi rozsiahla a zlozita tema, ale chcel som zistit ci vobec ludia tento pojem poznaju a pripadne co si o tom myslia :) aj ked vacsina ludi (myslim si ze 95-98% co vyplnilo/vyplni ze pozna tento pojem) nie su odbornici, ale maju urcite poznatky, alebo si o tom daco precitali, alebo sa o tom ucili v skole ako ty alebo ja teraz pocas pisanie diplomovky a rad by som vedel co si o tom myslia :)

Vsetkym, co sa zapojili, patri moje velke DAKUJEM!! a ak sa este niekto nezapojil a rad by tak urobil, tak prieskum je stale funkcny na vyssie uvedenych linkoch