johny18
26.02.06,19:43
Zdravim, s uctovnictvom som zacal iba nedavno. Precital som tu vsetko o uctovani PHM ale aj tak mam z toho chaos, tak vas prosim o pomoc. Ako mam vlastne uctovat pohonne hmoty? Auto mam zaradene do podnikania. Kdesi som tu cital, ze ktosi daval do VOZD vsetky blocky za PHM v plnej vyske a na konci roka urobi prepocet spotrebovanych PHM. Je mozne to robit za kazdy mesiac? Alebo si mam prepocitat spotrebovane PHM za kazdu cestu a tu sumu dat do vydavkov ovplyvnujucich zaklad dane? Aku vysku ceny PHM vlastne pouzijem? Urobim si nejaky priemer z blockov alebo ako? Moze mi niekto poradit najjednoduchsi sposob uctovania PHM? Dakujem vam velmi pekne. Uctujem v programe Pohoda 2006, mozno mi niekto poradi, ako to najjednoduchsie robit v romto programe.
Manual
26.02.06,18:48
Zdravim, s uctovnictvom som zacal iba nedavno. Precital som tu vsetko o uctovani PHM ale aj tak mam z toho chaos, tak vas prosim o pomoc. Ako mam vlastne uctovat pohonne hmoty? Auto mam zaradene do podnikania. Kdesi som tu cital, ze ktosi daval do VOZD vsetky blocky za PHM v plnej vyske a na konci roka urobi prepocet spotrebovanych PHM. Je mozne to robit za kazdy mesiac? Alebo si mam prepocitat spotrebovane PHM za kazdu cestu a tu sumu dat do vydavkov ovplyvnujucich zaklad dane? Aku vysku ceny PHM vlastne pouzijem? Urobim si nejaky priemer z blockov alebo ako? Moze mi niekto poradit najjednoduchsi sposob uctovania PHM? Dakujem vam velmi pekne. Uctujem v programe Pohoda 2006, mozno mi niekto poradi, ako to najjednoduchsie robit v romto programe.
Podstatné je, či máš auto zaradené do majetku firmy alebo používaš súkromné pre firmu.
johny18
26.02.06,18:50
Auto je zaradene v majetku
Manual
26.02.06,18:54
Do VOZD budeš účtovať nákup PHM tak ako máš bločky ako si nakúpil. Samozrejme že musíš písať knihu jázd. A samozrejme že by si sa mal "trafiť" aby počet nakúpených litrov benzínu odpovedalo počtu najazdených km v KJ. Zatial asi tolko
johny18
26.02.06,18:57
A na konci roka prepocitam skutocne spotrebovane vydavky na PHM podla spotreby v TP a podla prejazdenych km?
Manual
26.02.06,19:00
A na konci roka prepocitam skutocne spotrebovane vydavky na PHM podla spotreby v TP a podla prejazdenych km?
Ano, prepočítať
johny18
26.02.06,19:04
Diky za rychle odpovede, ale mam este otazku. Na prepocitanie aku sumu za liter PHM pouzijem, ked na kazdom blocku je ina cena? Spriemerujem to? A ako zauctujem rozdiel, ak mi naprikald vyjde, ze do danovych vydavkov som mal uplatnit menej litrov PHM ako som uplatnil za vsetky blocky?
KEJKA
26.02.06,19:11
Diky za rychle odpovede, ale mam este otazku. Na prepocitanie aku sumu za liter PHM pouzijem, ked na kazdom blocku je ina cena? Spriemerujem to? A ako zauctujem rozdiel, ak mi naprikald vyjde, ze do danovych vydavkov som mal uplatnit menej litrov PHM ako som uplatnil za vsetky blocky?
ja som robila KJ v exceli, kde mi automaticky prepočítalo cenu za liter v nádrži.
aj zostatok v litroch
takže som si km dopisovala tak, aby som nemala ani mínus ani 100 litrov , č nie je reálne
a nastavený vzorec na priemernú spotrebu. Takže som mala prehľad, aby mi sedeli km
pri dnešných cenách raz hore raz dole na konci roka pri priemerovaní môže vyjsť aj neopodstatnená nadspotreba.
Manual
26.02.06,19:12
Diky za rychle odpovede, ale mam este otazku. Na prepocitanie aku sumu za liter PHM pouzijem, ked na kazdom blocku je ina cena? Spriemerujem to? A ako zauctujem rozdiel, ak mi naprikald vyjde, ze do danovych vydavkov som mal uplatnit menej litrov PHM ako som uplatnil za vsetky blocky?
Nie, podľa skutočných nákupov. Ak si zaúčtoval viac PHM, tak cez uzávierkové operácie zaúčtuješ storno VOZD za uplatnenú PHM k 31.12.
johny18
26.02.06,19:44
Mam znameho tiez SZCO, ktory to robi tak, ze do VOZD si dava 50 % zo sumy blocku za PHM a nevedie ziadnu knihu jazd. Pripada mi to divne, moze sa to tak robit?
KEJKA
26.02.06,19:51
Mam znameho tiez SZCO, ktory to robi tak, ze do VOZD si dava 50 % zo sumy blocku za PHM a nevedie ziadnu knihu jazd. Pripada mi to divne, moze sa to tak robit?
určite nie .
STRELEC
26.02.06,19:54
Mam znameho tiez SZCO, ktory to robi tak, ze do VOZD si dava 50 % zo sumy blocku za PHM a nevedie ziadnu knihu jazd. Pripada mi to divne, moze sa to tak robit?
Zrejme ho inšpirovalo uplatňovanie nákladov za telefón - pevnú linku doma u malej FO. Pri najbližšej kontrole sa dočká sklamania. Rozhodne by mal dorobiť knihu jázd na vykázanú spotrebu PHM.