Crack3n
04.12.12,10:52
Ahojte,
potreboval by som poradiť v nasledovnej situácii.
Som študent, pracujúci v jednej firme s ktorou si potrebujem spraviť zmluvu, aby mi mohla byť vyplácaná odmena.
Mám trošku chaos v tom čo naša vláda rieši, preto sa chcem spýtať na radu, akú zmluvu uzatvoriť, aby to bolo pre mňa čo najvýhodnejšie? Jedná sa o sumy vyššie ako min. mzda.
Spraviť si prac. zmluv? zmluvu na dohodu? riešiť živnosť?

Ďakujem za každú radu!
Tweety
04.12.12,10:09
Ahojte,
potreboval by som poradiť v nasledovnej situácii.
Som študent, pracujúci v jednej firme s ktorou si potrebujem spraviť zmluvu, aby mi mohla byť vyplácaná odmena.
Mám trošku chaos v tom čo naša vláda rieši, preto sa chcem spýtať na radu, akú zmluvu uzatvoriť, aby to bolo pre mňa čo najvýhodnejšie? Jedná sa o sumy vyššie ako min. mzda.
Spraviť si prac. zmluv? zmluvu na dohodu? riešiť živnosť?

Ďakujem za každú radu!
Môžeš: dohodu oBrigádnickejPráciŠtudentov, aj na PZ.
Crack3n
04.12.12,11:58
A pri tejto dohode je to ako s odvodmi? Je tam tiež určená maxi. možná čiastka ?
Tweety
04.12.12,12:08
A pri tejto dohode je to ako s odvodmi? Je tam tiež určená maxi. možná čiastka ?
Od 1.1. už dohody budú podliehať odvodom.
Crack3n
04.12.12,12:21
A práve o to ide. Akú formu využiť aby som čo najmenej peňazí musel odviesť skorumpovanému štátu?
veronikasad
04.12.12,12:23
Ahojte,
potreboval by som poradiť v nasledovnej situácii.
Som študent, pracujúci v jednej firme s ktorou si potrebujem spraviť zmluvu, aby mi mohla byť vyplácaná odmena.
Mám trošku chaos v tom čo naša vláda rieši, preto sa chcem spýtať na radu, akú zmluvu uzatvoriť, aby to bolo pre mňa čo najvýhodnejšie? Jedná sa o sumy vyššie ako min. mzda.
Spraviť si prac. zmluv? zmluvu na dohodu? riešiť živnosť?

Ďakujem za každú radu!
Aký druh práce vykonávaš a aký je mesačný rozsah výkonu práce (v hod.) a predpokladaná fin.odmena (€)? Si študent denného štúdia, koľko máš rokov ?

Pripravuje sa novela ZP, týkajúca sa DoBPŠ, vrátane odvodov od 1.1.2013.
Crack3n
04.12.12,13:16
Aký druh práce vykonávaš a aký je mesačný rozsah výkonu práce (v hod.) a predpokladaná fin.odmena (€)? Si študent denného štúdia, koľko máš rokov ?

Pripravuje sa novela ZP, týkajúca sa DoBPŠ, vrátane odvodov od 1.1.2013.

Vykonávam "management" firmy, tz. marketing, vybavovanie objednávok a pod.
Pracujem z domu takže ťažko povedať koľko hodín mesačne odrobím, sme dohodnutý na províziach podľa obratu obchodu.
Odmena je od 200 € - 1000 €, kľudne aj viac, záleží od obratu.
Mám 21 rokov - druhý ročník VŠ.
veronikasad
04.12.12,13:21
Vykonávam "management" firmy, tz. marketing, vybavovanie objednávok a pod.
Pracujem z domu takže ťažko povedať koľko hodín mesačne odrobím, sme dohodnutý na províziach podľa obratu obchodu.
Odmena je od 200 € - 1000 €, kľudne aj viac, záleží od obratu.
Mám 21 rokov - druhý ročník VŠ.
Na DoBPŠ môžeš odpracovať max. 1/2 týždenného fondu prac.času, t.j. 20 hod. týždenne. Vzhľadom na výšku odmeny a schválené zmeny v platení odvodov z dohôd od 1.1.2013 by pre teba bola najvýhodnejšia pracovná zmluva. Budeš z nej síce ako zamestnanec platiť odvody aj daň, ale budeš nemocensky, dôchodkovo aj v nezamestnanosti poistený, vznikne ti nárok na dovolenku, stravné lístky, v prípade PN-ky - nemocenské.