lienka12310
04.12.12,11:46
dobry den.... chcela by som sa opytat v bytovke mame dve schodiska na unikove cesty , jedno je priechodne a druhe je neprichodne lebo pan bytovy spravca ma tam obchod taže druhym schodiskom a s bloku nedostanem je to v sulade zo zakonom? ked nie kde by som to mohla nahlasit alebo riešit?a ked sme už pri tom druhy obchod s druhej strany ma vo vnutri hlavne uzaveri vody a plynu nedavno sme mali problem v byte a nemohly sme odstavit vodu lebo od toho obchodu neboli kluce a stalo sa nam to v nedelu aj na tom mieste može byt obchod? Mam pocit že si naši domovnici robie v bloku čo chcu na koho sa mam obratit aby mi s tym pomohol?
kisko@inmail.sk
04.12.12,13:19
Napíš na správcovi že porušuje zákon č. 314 o ochrane pred požiarmi,okrené riaditeľstvo hasičského a záchranného zboru,mestský úrad.Predtým si to nafoť.
V prípade potreby zásahu hasičov,potreby odpojenia energií by bol problém.
svojar
05.12.12,06:42
Priestory sa prenajímajú za účelom získania peňazí do FPUaO a nemyslí sa na následky.
IvanPK
05.12.12,07:19
Jasné, únikove cesty musia byť voľné. Naše SVB malo napr. hlavný uzáver vody, plynu ako aj ventily stupačiek SV a TV, a vypúštacie ventily UK v uzamknutých pivniciach a tak sme to vyriešili tak, že všetky uzávery sú v spoločných priestoroch,(chodbách) kam sa dostanú všetci vlastníci a v prípade poruchy zastavia všetky uzávery. Máme zamknuté aj hydranty . skrinky a aj od tých majú vlastníci kľúče....