olle17
04.12.12,12:28
dobý den prajem .som už zúfala tak skúšam všetko možne, snád aspon tu uspejem. takže pekne poporiadku ,mám mamu ktorá má 62 rokov kedže málo využíva internet len na neaké e maili a tak, rozhodli sme sa pre iného poskyovatela inernetu v duchu že ušetrí!! velká chyba .t-com ma že super akciu pre ludí nad 55rokov-splna me, paráda tak že ideme zrušiť starý a hned dáme nový, aha no ale treba aspon 2 týždne popredu,nevadí..ideme dalej mama invalid o dvoch barlách musí príst na predajnu-aj to sme neako zvládli,podpísali zmluvu ale .. došiel den D ked dosli majstri namontovali neaký kábel(optický) a odchádzali a ja že dobre ale na predajni nám oznámili že platíme jednorázový poplatok 29:90 za ruter či čo, a chlapík, panenko to ešte dojde kurier a ten ho donesie a tomu plaíte, a ja :to ho aj nainštaluje? on: ale kdeže ved to zvládnete aj sama. a odišli.. o dva dni prišiel kurier doniesol 2 krabičky ,zobral peniaze a že dovidenia.. tak došla som mame a začala s inštaláciou podla návodu, na počudovanie mi to aj išlo, ale internet niee a niee ísť .obvolala som koho som mohla niekolko hodín sme sa sním zabávali a nič, tak volám do t-comu a postupujem podla ích inštrukcii, -2krát ,inernet sále nič..,pán na druhej strane linky my vyvetlil že chyba nieje u ních ale u nás... a ja že a to ako je možné ked do teraz tu fungoval iný operátor a v pohode (akurát že oni to došli nainštalovať,pozapájať),tak si mám vraj zohnať niekoho kto mi to spojazdný ........že skvelee, po hodine na to poslali sms že už možem začat s inšaláciou že už je net zapojený!(takže chyba bola v našom kompe hej?) tak nadšený že už to ide. na druhý den opať nič, to už domna vošli nervy tak som nabehla k nim na pobočku a pýtala som sa že čo to má byť že človek už platí a net nejde a že či to pokladaju za normálne že 62 ročnej žene nechaju doma dve krabičky a odídu že nainštalujte si to sama, tak pán bol vtipný že možeme vám poslať technika, a ja že tak to ste mohli už hned nie? a on ale to sa platí 50e, ako ked nechcet nemusíte... takže ako mám postupovať? už nechápem všetci v mojom okolí čo sa tomu rozumeli nechápu ja som už šedivá a niesom ochotná dať 50euro za to že to dojdu pozapájať. prosím o radu ako na ních
mafo2253
04.12.12,12:31
kedze ja som tak trochu cholerik,asi by som niekoho nakopal,riesenie nie vhodné pre kazdeho:)
arizona
04.12.12,12:59
Si si ista, ze za instalaciu technikom je to 50 € ?

"Cena za zriadenie služby technikom je 19,90 € s DPH " http://www.telekom.sk/swift_data/source/Documents/tarify/cennik_dom_internet.pdf

Ja som si nedavno tiez objednavala internet od Tcomu. Nastvalo ma,ze ponukaju pomocnu linku a rady cez telefon iba na auditextovom cisle.
Donedavna som mala balicek Magio TV+net.Tam vedeli poradit cez telefon aj na beznej zakaznickej linke.
Nechapem, preco niektori zakaznici su znevyhodneni a maju vyvolavat na predrazene cisla:mad::eek:

Tcom by sa mal asi polepsit v starostivosti o zakaznikov...
viktorviktor
04.12.12,13:37
tak 50€, ešte v lete bez akcie za zriadenie služby 100€, teraz je akcia - zaplatíme za vás, treba nájsť ten správny cenník služieb, je ich tam dosť, len aby poplietli ludí, tu sú enníky, daj guglovi - Cenové výmery služieb pevnej siete -
viktorviktor
04.12.12,13:38
aj tu dávajú duplu :-)
misoft
04.12.12,14:10
mimotemy
Fialoví na to zvysoka dlabú - služby na *****, prístup na *****, jednanie so zákazníkom ako so sluhom, účtovanie alá Jánošík - od buka do buka.
vulxy
04.12.12,14:20
ja to smutne ale tak to u nas funguje.....poradil by som ti to nainstalovat este raz od zaciatku sak ked uz sa to raz podarilo...,u mna to bolo podobne jeden den som to nainstaloval ,druhy den nic....zas som ...o dva dni nic...nakoniec somzistil ze oni tu siet este doladovaly a zakazdym mi zmenily heslo ,nastavenia v routery....nikdo ma neupozornil ,prisiel som na to nahodou.....mozno u tebe to iste
olle17
04.12.12,19:21
no mne to tak povedali na predajni a aj technik cez el
olle17
04.12.12,19:22
mne to tak povedali na predajni a aj technik cez tel.
olle17
04.12.12,19:28
tak dalšia novinka... som si sadla a písala apísala všde kde sa dalo, ak som sa dopísala až na priamy cha s neakou pani janou ,ked som dopísala všetko čo mám na rdci, odhlásila sa... al asi za dv hodky mi volali,tak opať som porozprávala všetko,:rolleyes: tak mi poradila že podať reklamáci, na počudovamie ju rovno aj písala a odoslala, dala som sťažnosť na prístup ,inštalovanie, a aj že chcem nahradiť obdobie kedy sme platili net ale nemohli používať,tak dám vedieť ako to dopadlo všetko
Vlado40
04.12.12,21:39
Veď sem napíš aký máš router a napíše sa Ti podrobný postup ktorý zvládneš aj bez technika.Tak napr.ak sa do D-Link DSL-2641R prihlásiš ako administrátor nie ako užívateľm ,tak zadáš iba meno a heslo na internet a ideš.
Fero11
05.12.12,05:19
olle17
Ak nie si technicky typ, tak ti rozumiem. Poznam aj chlapov, ktori by mali problem strcit do konektora RJ45/11 kabel a o vytiahnuti uz ani nehovorim, urcite by ho ulomili :D
Kurier samozrejme nema nic spolocne s instalaciou ... to ako keby si si objednala mixer a postar by ti doniesol balik a ty by si chcela, aby ti ten mixer zapojil :)
V baliku musel byt urcite aj navod na instalaciu (aj obrazkovy ako zapojit kable) ale aj na konfiguraciu routera.
Podla veku tvojej mamky usudzujem aj tvoj vek (a ten je produktivny) tak urcite mas vo svojom veky, nejakych znamich, ci kolegov (prip. aj deti vo veku, kedy by to uz mohli vediet). Ak si uz skutocne nevies rady, tak oslov spominanych.
Technikovy s telekomu by som to nedaval robit, pretoze, to stoji vela penazi a je to praca na 5 minut.
Ak napises, presny typ routera, tak urcite ti niekto napise presny navod, krok po kroku
Gapo
05.12.12,16:11
T-com a UPC internet som si spojazdnil sám, v pohode podľa návodu. Akurát Orange robil technik, pretože to bol optický a musel otestovať či vlákno dobre spojil. Nie je to až také ťažké.
wagner
05.12.12,17:29
Včera som bola popozerať pripojenie na internet.V T-come bolo jednanie také o ničom - ja nie som zvyknutá na také jednanie akože my máme zákazníkov dosť, keď sa Ti nepáči, môžeš ísť. Potom som išla do Orange - celkom iné jednanie. Doporučil, vybral s tým, že mi zavolá ako som sa rozhodla. Že mi spojazdní aj sim-ku, akurát si to doma dám do PC. Chcem totiž mobilný internet. Cena v Tcome je vyššia ako v Orange. Tak som sa poradila so zaťom a tiež mi to doporučil. Lebo teraz mám pripojenie v Tcome ale cez zaťa a už sa skončila viazanosť.
arizona
05.12.12,18:30
Zdenka, ak mas na vyber, je to super! Ja zial nemam na vyber :-/
olle17
06.12.12,05:30
asi som sa nevyjadrla dostaočne, problém je v tom že všeko je poapájane tak ako má byť- spolu somnou to konrololoval technik na info linke-2x takže zapojené to je dobre -vraj..... presne podla ích postupov či priložených ,či dosupných na nete som zvládla
olle17
06.12.12,05:32
ak by som mohla tiež by som od ních už utekala, ale že pokta...
farkas
09.12.12,14:51
Aj mne technik zaviedol internet a tiež router. Pri telefonickom dotaze, koľko bude stáť montáž mi povedali, že 20 €, keď však prišla faktúra, bolo tam čierne na bielom 50 €! Volala som do T-Comu /ešte vtedy/ a povedali mi, že je to správne, chlapec v telefone sa len pomýlil... Po čase sme však museli kúpiť nový router, inštalovali sme si ho sami - ide sa podľa návodu na obrazovke a dá sa to zvládnúť.