adams
26.02.06,20:18
Prosím Vás, mám malilinký problém. Dostala som možnosť účtovať pozemkové spoločenstvo súkromného lesa za rok 2005. V roku 2004 robila účtovníctvo iná účtovníčka. Mám k dispozícií aj účtovné doklady a závierku za rok 2004. Jedná sa o spoločenstvo s prideleným IČO a právnou formou 271 (tj. spoločenstvo vlastníkov pozemkov, bytov atď.). V závierke sú doložené: 1. výkaz príjmov a výdavkov, 2. výkaz o majetku a záväzkoch a 3. daňové príznanie PO (ďalej len DPPO). Len mi nejako nesedí to DP. Uvedené výkazy sú prílohou DP fyzickej osoby a nie právnickej osoby. Poraďte mi, prosím, aké účtovníctvo mám viesť (podľa dokladov za rok 2004 viedli asi JÚ - majú tam peňažný denník) a aké DP mám vypísať (pre FO alebo PO). Ďakujem

adams
adams
27.02.06,17:34
Prosím, prosím. Neviete sa k môjmu problému nikto vyjadriť? Pomôžte!
Fipeko
27.02.06,21:08
s pravnou subjektivitou pre pravnicke osoby
adams
26.03.06,21:04
Ak ste sa k tomu nikto nevyjadrili, tak som si to vyštudovala sama. Podľa zákona a v rámci uvedených kritérií, pozemkové spoločenstvo môže účtovať v jednoduchom účtovníctve. Takže som účtovala v jednoduchom účtovníctve, podala som DP PO (nulové - príjmy boli len nejakých 17.000,- Sk), k tomu som priložila výkazy pre NO.