Anna BB
04.12.12,13:52
Asi 2 dni sa pokúšam podať žiadosť o vrátenie DPH z AT,ale neviem sa dostat do programu.Ide mi to len po: 1.prihlásenie 2.ID+heslo, 3.výber subjektov, 4.vrátenie DPH a keď dám poklačovať, kde sa mi má otvoriť tlačivo žiadosti, tak mi tam vypíše: Internal Serves Error Text: The server encountered an internal error or misconfiguration and Was unable to complete your geguest. Please contact the server adminportalu@drsr.sk and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error. More informatiou about this error may be available in the server error log.
Prosím poraďákov, ktorý vedia po anglicky, resp. ktorý robia nárok DPH zo štátov DPH o pomoc. Ďakujem!!!!!!!!!!
lydia.mikulova
04.12.12,13:08
mám presne ten istý problém...dnes som asi o 8,00 hod. zaslala popis tohto problému na technickú podporu/odporučili mi to na call centre/, bolo to zaevidované, ale žiaľ ešte mi to doposial nefunguje...asi to potrebuje ešte trocha času...ak nie, zajtra volám opäť, mne to totiž dosť súri..
Anna BB
04.12.12,13:24
Ďakujem za reakciu, aj mne to dosť súri a nechápem, kde je problém, asi pred 3 týždňami mi to fungovalo bez problémov, takže som nevedela, či nevymysleli zasa nejaké doinštalovanie v súvislosti so zmena v podpisovaní, ale to sa týka podľa mňa iba EZU. Asi by bolo dobré, keby som tam napísala tiež- viac sťažovateľov - možno sa bude skôr riešiť. Aj Vám prišiel ten anglický text?
lydia.mikulova
04.12.12,14:48
už to funguje, len dokedy neviem...
Anna BB
04.12.12,16:56
Aj mne, asi Ste to vybavili za všetkých, ešte raz vďaka
ivkň
05.12.12,06:17
Dobrý deň,

prosím Vás chcem prvý krát robiť žiadosť o vrátenie DPH za služby. Lenže sa neviem dostať k tej žiadosti. Som prihlásena, cez ETax/vyber subjektov/s tu mi dáva ponuku: zoznam daní; dokumenty daňového subjektu; dok. daňového úradu; podanie dokumentov. Nikde sa mi neukazuje možnosť VRATENIE DPH, alebo som nesprávne? Už som skúšala podľa nového aj cez eDane, ale tu sú iba daňové priznania.
Prosím poraďte mi kde sa dostať k tejto žiadosti. Ďakujem veľmi pekne.
KEJKA
05.12.12,06:31
eTax - pokiaľ si vyberiem subjekt, ktorý sa registroval aj na refundáciu DPH, tak mám v ponuke aj tú žiadosť. U osttaných to nemám. Asi tam je chyba - over si registráciu, alebo si vyber správny subjekt. Výber subjektu je krok, ktorý musíš urobiť pred vyplnením dokumentu.

Dobrý deň,

prosím Vás chcem prvý krát robiť žiadosť o vrátenie DPH za služby. Lenže sa neviem dostať k tej žiadosti. Som prihlásena, cez ETax/vyber subjektov/s tu mi dáva ponuku: zoznam daní; dokumenty daňového subjektu; dok. daňového úradu; podanie dokumentov. Nikde sa mi neukazuje možnosť VRATENIE DPH, alebo som nesprávne? Už som skúšala podľa nového aj cez eDane, ale tu sú iba daňové priznania.
Prosím poraďte mi kde sa dostať k tejto žiadosti. Ďakujem veľmi pekne.
ivkň
05.12.12,06:43
Tak ja som sa na DU registrovala kôli SV a podávaniu dokumentov- DP. To sa treba ešte špeciálne registrovať na refundáciu?? to som nevedela. Je nutné ist na DU alebo je možné to aj cez internet? Inak ide mi o vrátenie DPH za služby z ČR.
ivkň
05.12.12,07:50
Prosím poraďte mi niekto ako postupovať aby som sa k tej DPH dostala, ide približne o 4700€...
domenico.office
05.12.12,08:27
Treba písomnú žiadosť na DÚ. Ak sa bude jednať o splnomocnenú osobu, treba jej ID a splnomocnenie.
KEJKA
05.12.12,20:54
áno, treba osobitnú registráciu. Dnes som bola s klientom na DU, kvôli priradeniu väzby, a pracovníčka sa pýtala, k čomu všetému som splnomocnená a či teda pojde aj o vratky DPH z EU.............. takže riešia to neviem prečo osobitne.