duľa
04.12.12,14:59
dobrý deň, potrebujem poradiť v nasledovnej veci : v mesiaci október mala zamestnankyňa 8 dní odpracované , potom nasledovala PN - 10 dní DPN a ten ostatok 8 dní mala mať platenú PN zo SP. No mala aj z firmy, ako keby bola v práci . Takže vznikli preplatky na DU,SP,ZPa samozrajme preplatok mzdy.Stále je na PN - celý november. Ako to opraviť - v decembri, keď príde do práce 10.12. alebo ? ďakujem
veronikasad
04.12.12,14:01
dobrý deň, potrebujem poradiť v nasledovnej veci : v mesiaci október mala zamestnankyňa 8 dní odpracované , potom nasledovala PN - 10 dní DPN a ten ostatok 8 dní mala mať platenú PN zo SP. No mala aj z firmy, ako keby bola v práci . Takže vznikli preplatky na DU,SP,ZPa samozrajme preplatok mzdy.Stále je na PN - celý november. Ako to opraviť - v decembri, keď príde do práce 10.12. alebo ? ďakujem

Zvýraznenému nerozumiem, počas PN-ky chodila do práce ?
ivka70
04.12.12,14:03
Zvýraznenému nerozumiem, počas PN-ky chodila do práce ?

Myslim si, ze neosetrili v SW, ze uz je platena PN z SP a SW im vyratal riadnu mzdu za tie dni.
veronikasad
04.12.12,14:06
Myslim si, ze neosetrili v SW, ze uz je platena PN z SP a SW im vyratal riadnu mzdu za tie dni.
V tom prípade, ak nie sú mzdy definitívne uzatvorené a nedajú sa opravovať - urobila by som opravné výkazy do ZP, SP a prehľad na DU a mzdu opravila.
duľa
05.12.12,05:36
ide o mesiac október, mzdy sú uzatvorené , prebehli úhrady, výkazy, robím november, urobila by som opravu v novembri-cez výplatnú pásku opravou , ale je celý mesiac PN a neviem, či v decembri nie je neskoro /už bude ukončená PN/
duľa
05.12.12,05:50
alebo by som sa vrátila do obdobia október, urobila správne mzdu za 10/12, poslala opravné výkazy, prehľady, so zamestnancom sa dohodla o vrátení preplatenej mzdy ?
kn-alka
05.12.12,06:47
ide o mesiac október, mzdy sú uzatvorené , prebehli úhrady, výkazy, robím november, urobila by som opravu v novembri-cez výplatnú pásku opravou , ale je celý mesiac PN a neviem, či v decembri nie je neskoro /už bude ukončená PN/

Neopravuj v novembri, musíš sa vrátiť do októbra, opraviť mzdu, všetky výkazy - podať opravné.
A úhrady kompenzuješ s novembrovými. Ja pre istotu v takomto prípade posielam list - oznámenie, v ktorom vysvetlím vzniknutú situáciu a uvediem čo s čím kompenzujem.