Puuusinka
26.02.06,20:23
Ahojky bola by som veľmi rada keby mi poradíte.. zajtra idem na pohovor za ekonómku.. potrebujú absolventky, ktoré majú základy účtovníctva a ekonomiky.. preto sa pýtam, čo také si mám zopakovať? :p dúfam, že poradí niekto :eek: ďakujem :)
KEJKA
26.02.06,19:43
neopakuj si nič, pekne sa vyspi, slušne sa obleč, prípadne nejaké frázy z jazyka AJ či NJ
Puuusinka
26.02.06,19:59
Liduška..
to je jasné, vyspím sa dobre aj sa pekne oblečiem. A aj sa celkom teším na pohovor, čo sa nestáva často..
Inzerát znel, že hľadáme čerstvé absolventky. Som tam napísala sms.. neskôr mi ten pán zavolal a opýtal sa či viem pracovať na PC a či ovládam základy ekonomiky a účtovníctva.. ja že áno.. tak sme sa dohodli.. nechcem vyzerať hlúpo, keď sa niečo opýta a ja nebudem vedieť odpovedať.. :(
KEJKA
26.02.06,20:07
tak sa nestresuj, ak ti otázka nesadne, tak s úsmevom povieš, že ti otázka nesadla, že si mierne pod stresom a že ovládaš základy, ostatné sa rýchlo doučíš. Ked si veríš, najskôr ho musíš presvedčiť, že máš o prácu záujem a chuť učiť sa - ostatné príde samo.
Hádam by si teraz nechcela trénovať prácu v exceli ap.
ale samozrejme musíš vedieť že je to na tabuľky
aby si vedela zareagovať že existuje windows, excel, Word ap.
a čo je Suvaha a VZaS-Výkaz ziskov a strát ap.
aké existuju doklady.... v ekonomike firmy...
ale keby aj nie, s úsmevom zvládneš všetko
tak ti držím palce.
a skús odpovedať aj protiotázkou - čo od teba očakávajú?
Puuusinka
26.02.06,20:14
nestresujem vôbec.. a úsmev je veru u mňa na prvom mieste :) Word, excel, powerpoint, outlook, internet.. to všetko ovládam.. a to miesto chcem naozaj a učiť keby si len vedela akú mám chuť.. no a doklady? VPP, PPD a potom faktúry, úvery, zamestnanci, mzdy.. to všetko viem.. aj číselká
a niečo by som dokázala aj zaúčtovať..
A čo je úvaha.. to neviem.. učila som sa len o súvahe.. to je to isté? hmm? A VZaS tiež neviem.. aká je to skratka.. a ďakujem, že držíš palčeky.. fakt už sa mi nechce byť doma bez robotky, ver nie
KEJKA
26.02.06,20:19
Si skvelá... a tie preklepy som opravila.
tak napíš zajtra ako si dopadla - večer si prečítam
Melnick
26.02.06,20:21
nestresujem vôbec.. a úsmev je veru u mňa na prvom mieste :) Word, excel, powerpoint, outlook, internet.. to všetko ovládam.. a to miesto chcem naozaj a učiť keby si len vedela akú mám chuť.. no a doklady? VPP, PPD a potom faktúry, úvery, zamestnanci, mzdy.. to všetko viem.. aj číselká
a niečo by som dokázala aj zaúčtovať..
A čo je úvaha.. to neviem.. učila som sa len o súvahe.. to je to isté? hmm? A VZaS tiež neviem.. aká je to skratka.. a ďakujem, že držíš palčeky.. fakt už sa mi nechce byť doma bez robotky, ver nie

Tak potom "zlom väz" a dohodni sa na dobrej zmluve. A daj vedieť ako to dopadlo. Veľa šťastia.:) :p :p
Puuusinka
26.02.06,20:28
Lidka dakujem za pochvalu si ma moc potešila.. neviem to presne definovať.. ale viem, že na jednej strane MD sú aktíva a na druhej D pasíva a všetko to musí sedieť a v Dal sa dopĺna a dopočítava ZImanie
A účet ziskov a strát? to neviem.. júúúj keby ste vedeli ako som sa ja už nachodila na pohovory a všade neúspešne, ale hovorí sa všetko zlé je na niečo dobré.. a teraz vôbec nestresujem.. som úplne v kľude.. a budem aj tam.. sa snažiť dobre zapôsobiť.. som rada, že mi držíte palčeky.. určite Vám dám vedieť.. ale dúfam, že si ma vyberú..

Melnik ďakujem.. dúfam, že ho zlomím :)
KEJKA
26.02.06,20:33
ak ti to pomôže, tak to druhé sú náklady a výnosy povedzme, že štrukturované
je tam výsledok hospodárenia firmy, ktorý musí súhlasiť s výsledkom hospodárenia v súvahe.
A namiesto aktív teraz používaný pojem je majetok a namiesto Pasív je pojem
Vlastné imanie a záväzky.
Tak sa drž.
Puuusinka
26.02.06,20:39
oki Liduš ďakujem.. dúfam, že to zvládnem
STRELEC
26.02.06,20:49
Liduška..
to je jasné, vyspím sa dobre aj sa pekne oblečiem. A aj sa celkom teším na pohovor, čo sa nestáva často..
Inzerát znel, že hľadáme čerstvé absolventky. Som tam napísala sms.. neskôr mi ten pán zavolal a opýtal sa či viem pracovať na PC a či ovládam základy ekonomiky a účtovníctva.. ja že áno.. tak sme sa dohodli.. nechcem vyzerať hlúpo, keď sa niečo opýta a ja nebudem vedieť odpovedať.. :(Pár-krát som v minulosti absolvoval niečo podobné z pozície záujemcu o prácu a tiež pár-krát z tej druhej pozície "nádejného zamestnávateľa". Rozhodne by som odporúčal prezentovať korektnosť a ochotu z Tvojej strany po rozvoji ("viem čo viem, čo bude treba v rámci pracovnej pozície a požiadaviek doštudujem"). Veď ako sa žartom aj vážne vraví: do smrti sa učíme a sprostí zomierame. A nie je to pravda? Veď aj tu na Porade sa denne niečo učíme a pochybujem, že nejaký poraďák vie s kľudným svedomím prehlásiť, že vie všetko. Tak toho by som ozaj rád videl!!!
Možno by som aj Poradu spomenul - ako jeden zo zdrojov Tvojich informácií a snahe o rast. Myslím, že by to mohli oceniť.
Pre začiatok od Teby chcú základy. A tie zrejme máš.
Daj vedieť ako bolo.
kukučka
26.02.06,20:54
Neboj sa, ktovie či ten, čo bude rozhodovať o Tvojom prijatí vie toho veľa o účtovníctve. Veľmi dôležitý je prvý dojem a stisk ruky.
Ty takto nabitá energiou a chuťou pracovať ho určite urobíš! A tiež je dobré vedieť niečo o firme a dať to aj najavo. Veeeeľmi Ti držím palce :)
Melnick
28.02.06,20:19
oki Liduš ďakujem.. dúfam, že to zvládnem

No čo Puuusinka,nezadarilo sa? Neboj ak to nevyšlo,predsa to
nebola jediná firma na Slovensku.
Skúšaj ďalej a nenechaj zvedavých poraďákov bez toho,aby
si oznámila dobrú správu."Prijali maaaaaaaaaaa."