jurco286
04.12.12,16:42
chcel by som sa opýtať ci mozem vliať modru chlad kvap na ktorej je napísane ze do miesaelná do vš chlad. kvap do vš spal motoron do červenej
mám benz motor feliciu 1300ccm r.v. 1999
jurco286
04.12.12,15:42
spomínana chald kvap je sheron g20
Martin1310
04.12.12,17:08
Ak sú obe na báze glikolu tak môžeš ale tipujem že nevieš aká je tá červená.Takže ak sú obidve sladké tak môžeš.Ako na to prídeš či sú sladké nechám na teba.
pizzanoel
04.12.12,18:14
pokial viem tak s červenou by sa nemalo miesat ...
Nandrolon
04.12.12,18:28
práve tie "farby" červená /ružová/ modrá /zelená/ by sa nemali pre istotu miešať, ináč by tá farba nemala zmysel, je to taký odlišovací znak...

Napr. Renault používa neštandardnú "žltú", ktorú ani nezmeráš hustomerom na "modrú" lebo ti bude ukazovať blbosti....
jurco286
05.12.12,18:53
nandrolon som zmiešal ešte na jar červenu s ruzovou a nič sa nestalo ale neviem co spraví modrá s červenou
lujza.j
05.12.12,19:05
CHLADIACA KVAPALIVA A OSTATNÉ NÁPLNE
Chladiaca kvapalina (alebo nemrznúca zmes) má niekoľko úloh. Najdôležitejšou je odvádzanie tepla z bloku motora do chladiča, kde sa prúdením vzduchu ochladzuje. Chladná voda cirkuluje späť do motora, aby ho ochladila. Kvapalina tiež plní úlohu ochrany gumových častí motora, najmä hadíc. Aby chladiaca kvapalina správne plnila svoju funkciu, musí mať dostatočne nízky bod mrazu a musí tiež obsahovať aditíva, ktoré chránia kovové časti chladiaceho systému pred koróziou a gumené časti pred starnutím a popraskaním. Každá chladiaca kvapalina časom stráca tieto vlastnosti, pretože prísady sa postupne odparia alebo zmenia svoje chemické zloženie. Preto je potrebné kvalitu chladiacej kvapaliny pravidelne kontrolovať - najmä pred zimou je veľmi dôležité premeranie bodu mrazu.
Odporúčame kompletnú výmenu chladiacej kvapaliny každé 2 roky. V súčasnosti sa používajú dva typy zmesí - G11 a G12. Ľahko sa dajú odlíšiť podľa farby: G11 je modrozelená a G12 je ružová. Napriek tomu, že niektorí výrobcovia povoľujú ich vzájomné miešanie, na základe dlhoročných skúseností neodporúča ich miešanie. Sú vyrobené na rozdielnej chemickej báze.
lujza.j
05.12.12,19:13
Indeed
05.12.12,22:32
hlavička si ! či to ujo Gúgl ?
Indeed
05.12.12,22:34
nieeee, do felicie ide iba červená ! Viem to presne,lebo ja mam Daewoo a tam ide tá modrozelená...
jurco286
06.12.12,15:01
vdaka ludia radsej nepomiešam a kupim si červenu a tu modru uz niekomu predám alebo co mnoo :cool:
lujza.j
06.12.12,19:01
trošku som hľadala, ale viem že sa nemajú miešať...
Martin1310
08.12.12,01:52
No,nieže by som z niečim nesuhlasil ale zásadne nehladám informácie o čomkolvek na stránkach na ktorých sa táto vec predáva.Už výrobca to zvikne z intervalmi výmeny prehánať a to že predajca tento interval ešte skráti je pre mna jasným signálom že jediné čo ich inšpirovalo k napísaniu tejto blbosti je ich zisk,nie to aby niekomu pomohli.
Najviac sa mi páči že výrobca miešanie povoluje ale nejaký internetový predavač na základe svojich "skúseností" to nedoporučuje , rád by som videl tie dlhoročné testi a skúšky a následné zistovanie vlivov.Keci,keci,keci.