ede
04.12.12,18:41
Firma poskytuje služby v oblasti cestnej prepravy do zahraničia, s.r.o., platca DPH v SR. Vodiči kamionov tankuju PHM v Slovinsku - doklad z ERP z tamojsej cerp.stanice, dialnicne poplatky, myto za dialnice v Madarsku, SLovinsku a Taliansku. V ktorych pripadoch ma firma narok na vratenie DPH z tychto krajin? Mam pripady:
1. phm nakupena v SLovinsku, na blocku je udaj o "mojej" slovenskej s.r.o. ako kupcovi PHM.
Mam narok na vratenie tejto dph?

2. phm nakupena v Slovinsku, ALE na blocku nemam udaj o "mojej"slovenskej s.r.o ako kupcovi PHM.
Mam narok na vratenie dph? resp. vrati mi tamojsia danova sprava dph aj bez tohto udaja na blockoch?

3. blocky o zakupeni nalepky /v ich jazyku: el.tablica.../, na ktorych je vycislena aj dph, ale nie je tam nikdy udaj o "mojej"slovenskej s.r.o. ani ECV vozidla.....Mam narok na vratenie dph? resp. vrati mi tamojsia danova sprava dph aj bez tohto udaja na blockoch?

4. blocky o zaplateni myta na talianskych dialniciach, bez vycislenia dph, bez mojich udajov....nie je co vracat - dph, ale na doklade je text: DOCUMENTO NON VALIDO AI FINI FISCALI..preklad: neplatny doklad pre danove ucely/...neviete mi povedat, ci je to pre slovnesku s.r.o. danovo uznany naklad? zrejme to na dialnici vydava nejaky automat a je to jediny doklad, ktory o tom mam...

DAKUJEM
evinka33
05.12.12,20:32
Mám podobný problém, tiež neviem čo s vrátením DPH z cudzích krajín keď nie je na doklade údaj o firme, prosím nájde sa niekto kto poradí resp. odpovie na zadanú otázku?
Mila123
05.12.12,20:33
česmad nepomáha?
evinka33
05.12.12,20:51
ďakujem za odpoveď a za tip, pravdupovediac som doteraz ani netušila že existuje nejaká stránka Česmad-u :-) idem ju prelúskať ....
ede
07.12.12,09:10
Dakujeme za TIP na stranku Cesmad. Nasla som tam: ak mate blocky za myto od DARS, Slovinsko - ak su bez uvedenia udajov Vasej spolocnosti, tak Vam z nich DPH nevratia a mozete si dat celu vysku myta aj s DPH do nakladov. Vraj je potrebne ZIADAT uvedenie tychto udajov zo strany DARS na dokladoch pri plateni myta - teda treba uviest IC DPH. Tiez som tam nasla, ze ak mam blocky za PHM z OMV Slovinsko, tak tiez nevratia DPH ak tam nie sú uvedene udaje vasej firmy. Co sa tyka Talianska, tak je tam len strucna informacia , ze z hotovostnych platieb sa DPH nevracia....teda nema uz zodpovedanu len moju otazku, ci si doklad s textom DOCUMENTO NON VALIDO AI FINI FISCALI..preklad: neplatny doklad pre danove ucely, za dialnicu v Taliansku mozem zauctovat ako danovo uznany naklad.....co vy na to?
Mila123
07.12.12,09:11
som rada, že som pomohla.......
DARJA22
06.01.13,12:11
ďakujem za info