soske
26.02.06,20:43
Prosím o radu. V piatok 24.01.2006 som podala priznanie k DPH za I/2006.
No ja blabá som zabudla odpočítať nadmerný odpočet z XII/05 mesiaca.
V XII/05 nadmerný odpočet 74.000,- a za I/2006 vlastná daňová povvinnosť 156.000,-.
No ja som ju v piatok tu povinnosť 156.000,- aj uhradila.
Správne so m mala uhradiť len rozdiel 156.000 - 74.000,-
Zajtra by som este mohla stihnuť Opravné DPH za I/06.
Poradte ako postupovat.
Ked sa vypisuje opravné priznanie k DPH pisu sa nove čiastky, alebo len rozdiel, a ako mam napisať žiadosť o vratenie nespravnej úhrady z nadmerného odpočtU,,
aK vie niekto poradiť prosím lebo rano je tu hned!!!
Diky!!!
KEJKA
26.02.06,19:53
napíšeš znova celé tlačivo, ale krížik dáš na OPRAVNE, nie dodatočné
a je tam kolonka, kde vyznačíš rozdiel - teda nižšiu DP
Johanka
26.02.06,19:57
Rozdiel sa píše do riadku 35.
KEJKA
26.02.06,20:00
chod aj s priznaním aj s výpisom BU osobne za správkynou, a dohodnoite sa čo dalej
alebo si to daj na podateľni potvrdiť a potom v klude napíš list, v ktorom požiadaš, aby tú naviac zaplatenú daň preúčtovali na úhradu daňovej povinnosti za február - budeš ju mať predplatenú. V DP za február nič neuvedieš, iba doplatíš rozdiel.
evina
26.02.06,20:07
Prosím o radu. V piatok 24.01.2006 som podala priznanie k DPH za I/2006.
No ja blabá som zabudla odpočítať nadmerný odpočet z XII/05 mesiaca.
V XII/05 nadmerný odpočet 74.000,- a za I/2006 vlastná daňová povvinnosť 156.000,-.
No ja som ju v piatok tu povinnosť 156.000,- aj uhradila.
Správne so m mala uhradiť len rozdiel 156.000 - 74.000,-
Zajtra by som este mohla stihnuť Opravné DPH za I/06.
Poradte ako postupovat.
Ked sa vypisuje opravné priznanie k DPH pisu sa nove čiastky, alebo len rozdiel, a ako mam napisať žiadosť o vratenie nespravnej úhrady z nadmerného odpočtU,,
aK vie niekto poradiť prosím lebo rano je tu hned!!!
Diky!!!

Urobíš DP tak ako malo vyzerať, t.j. na riadku 31 uvedieš sumu 74 000 a hore zaškrtneš, že ide o opravné DP. Na DÚ napíš normálne žiadosť o vrátenie preplatku 82 000, ktorý vznikol tým, že si omylom neodpočítala predchádzajúci NO od daňovej povinnosti v zmysle §79 zákona o DPH.
KEJKA
26.02.06,20:09
Urobíš DP tak ako malo vyzerať, t.j. na riadku 31 uvedieš sumu 74 000 a hore zaškrtneš, že ide o opravné DP. Na DÚ napíš normálne žiadosť o vrátenie preplatku 82 000, ktorý vznikol tým, že si omylom neodpočítala predchádzajúci NO od daňovej povinnosti v zmysle §79 zákona o DPH.
vyhne sa kontrole, ak požiada len o preúčtovanie na zaplatenie DPH za 2/2006
evina
26.02.06,20:17
vyhne sa kontrole, ak požiada len o preúčtovanie na zaplatenie DPH za 2/2006

To je len teória. V 2/2006 môže mať napr. NO odpočet a ide o dosť veľkú sumu. Zadávateľ však v otázke uviedol, že chce židať o vrátenie.
evina
26.02.06,20:19
[ V DP za február nič neuvedieš, iba doplatíš rozdiel.[/quote]

Tomuto nerozumiem. Ak je napr. v 02/2006 vyjde DP podľa mňa ju musí uviesť v DP, bude mať /ak nepožiada o vrátenie/ rozhodnutie DÚ, že povoľuje takú kompenzáciu, ale tú DP podľa mňa musí uviesť.
KEJKA
26.02.06,20:25
[ V DP za február nič neuvedieš, iba doplatíš rozdiel.
Tomuto nerozumiem. Ak je napr. v 02/2006 vyjde DP podľa mňa ju musí uviesť v DP, bude mať /ak nepožiada o vrátenie/ rozhodnutie DÚ, že povoľuje takú kompenzáciu, ale tú DP podľa mňa musí uviesť.
áno, samozrejme, DP 2/2006 by vypísal tak ako treba, uvedie tam DP alebo NO, čo vyjde. Ja som mala na mysli ten preplatok. Teda ak by nepožiadal o vrátenie, ale o preúčtovanie na daňovú povinnosť na 2/2006, tak tento preplatok v DP 2/2006 neuvádza. Ak požiada o vrátenie, bude čakať 30 dní na rozhodnutie, medzičasom už bude musieť platiť za február, preto som navrhla riešenie aké som navrhla.
V tomto čase už firma vie zhruba či jej vzniká DP alebo NO a podľa toho sa rozhodne o dalšom postupe.
evina
26.02.06,20:33
Áno, takto áno. Ale takto si bude zase držať firma dosť veľkú časť peňazí zbytočne na DÚ.
KEJKA
26.02.06,20:40
Áno, takto áno. Ale takto si bude zase držať firma dosť veľkú časť peňazí zbytočne na DÚ.
ani nie - ak podá zajtra žiadosť, kedy vyprší 30 dní? ak poťiada o uznanie na povinnosť február, tak sa dohodne so správkyňou, aby dala súhlas skôr. Ale vrátia peniaze až na 30 deň. A prípadne nariadia kontrolu, tak sa ten termín predlži. Peniaze budú na úrade a za február bude cvakať zo svojho.
evina
26.02.06,20:46
ani nie - ak podá zajtra žiadosť, kedy vyprší 30 dní? ak poťiada o uznanie na povinnosť február, tak sa dohodne so správkyňou, aby dala súhlas skôr. Ale vrátia peniaze až na 30 deň. A prípadne nariadia kontrolu, tak sa ten termín predlži. Peniaze budú na úrade a za február bude cvakať zo svojho.

Zadávateľ sa musí rozhodnúť sám. Ostatné sú len naše úvahy. Za január jej nevznikol NO tak principiálne nie je dôvod na kontrolu, nepodáva dodatočné ale opravné a uhradila DÚ viac nie menej. 30 dňová lehota na vrátenie preplatku vyprší takmer presne v termíne podania DP za február 2006 /iba ak by ho podali začiatkom marca.......tak nie/ a DÚ vracia preplatky presne na tridsiaty deň, ja osobne som nemala ani jednu skúsenosť skoršieho zaplatenia.
KEJKA
26.02.06,21:09
Zadávateľ sa musí rozhodnúť sám. Ostatné sú len naše úvahy. Za január jej nevznikol NO tak principiálne nie je dôvod na kontrolu, nepodáva dodatočné ale opravné a uhradila DÚ viac nie menej. 30 dňová lehota na vrátenie preplatku vyprší takmer presne v termíne podania DP za február 2006 /iba ak by ho podali začiatkom marca.......tak nie/ a DÚ vracia preplatky presne na tridsiaty deň, ja osobne som nemala ani jednu skúsenosť skoršieho zaplatenia.
práve preto, že nedostane tie peniaze skôr ako je povinnosť platby DPH za február, som navrhla svoje riešenie. Dôvod na kontrolu nie je, ale z praxe viem, že - a najmä začiatkom roka - nie sú peniaze v ŠR. Vtedy DU s obľubou využívajú možnosť ohlásenia kontroly (nemusia mať dôvod) a tak odsunú termín na vrátenie peňazí.
soske
27.02.06,17:09
Všetkým veľmi pekne ďakujem. Všetko som stihla, a dokonca aj šéf to zobral s nadhľadom.Moc krát DIK!!! Ste všetci SUPER!!!