mino53
04.12.12,21:57
Dobrý deň, chcel by som poprosiť o radu. Momentálne som nezamestnaný absolvent so ZTP. Mám problém nájsť prácu a preto by som sa chcel spýtať ohľadom zamestnávania občanov so ZTP. Moja otázka je dosť konkrétna a síce: bol som na pohovore, personalista mi povedal, že sa mi ozvú a telefonicky dostanem ich vyjadrenie o prijatí, resp. neprijatí. Ja som ale do životopisu neuviedol, že som ZTP, nakoľko si myslím, že pri danej pozícii to nebolo vôbec podstatné. Firma má vyše 200 zamestnancov a keďže každá takáto firma je zo zákona povinná zamestnávať občanov so ZTP, chcem sa spýtať, či nebola chyba že som túto skutočnosť v životopise neuviedol? Prípadne či by nebolo vhodné pri najbližšom telefonáte s personalistom doplniť informáciu, že som ZTP? Mohlo by toto zvýšiť moju šancu získať zamestnanie v takejto väčšej firme? Za odpovede skúsenejších vopred ďakujem.
wagner
08.12.12,15:15
To,že si ZŤP je potrebné uvádzať. Zamestnávateľ sám posudzuje vhodnosť, resp. nevhodnosť pracovného miesta pre takýchto občanov. Keď to neuvedieš a on sa to dozvie, tak to nepôsobí ako seriozne jednanie. To, že neuvedieš túto skutočnosť neznamená, že máš väčšiu šancu získať zamestnanie. Niekedy zamestnávateľ hľadá práve ZŤP - má za neho menšie odvody a šetrí na ňom. Niekde sú to výhody, niekde nevýhody. Ale netreba to zatajovať.
LPG-Zvolen
11.04.13,07:43
Dobrý deň

Chcem sa informovať , musí byť občan ZŤPs evidovaný na úrade práce ak by mu chcela firma vytvoriť chránené pracovisko? Ak áno aké sú tam podmienky ? Ďakujem