JDM
26.02.06,22:08
Prosím o radu, keď podnikateľ-FO má príjmy z podnikania v SR+ČR, tu si platí odvody, aké daňové priznanie traba podať? Kurzom sa prepočítajú príjmy v ČR, alebo len zaplatená daň v ČR, lebo mi tvrdil, že si musí podať priznanie aj v ČR. Pekne ďakuje.
terezia18
27.02.06,11:24
Prosím o radu, keď podnikateľ-FO má príjmy z podnikania v SR+ČR, tu si platí odvody, aké daňové priznanie traba podať? Kurzom sa prepočítajú príjmy v ČR, alebo len zaplatená daň v ČR, lebo mi tvrdil, že si musí podať priznanie aj v ČR. Pekne ďakuje.


Ak má podnikateľ FO českú živnosť, musí si podať daňové priznanie v Českej
republike. Musí tam účtovať v podvojnom účtovníctve ako zahraničná osoba.
Potom české príjmy a české výdaje prepočíta kurzom NBS k 31.12.2005 a pripočíta ich k slovenským príjmom a výdajom a spolu zapíše do daňového priznania do paragrafu 6. Daň zaplatenú v ČR tiež prepočíta a a riadi sa metodou dane uznanej na zápočet daňové priznanie riadok č.82.
Podotýkam, že by bolo vhodné aby aj na Slovensku viedol podvojné účtovníctvo.
terezia18
27.02.06,11:27
Ak FO podnikateľ nemá českú živnosť tak nemusí podať daňové priznanie v Českej republike. Príjmy prepočíta kurzom dňom vyplatenia a zdaní ich spolu
so slovenskými.
JDM
02.03.06,10:19
Pre TEREZIA 18:
Milá Terezka, on má živnosť českú aj slovenskú, robí si daňové priznanie v SR aj ČR, to v Čechách ma nezaujíma, len by som chcela poradiť, ako správne vyplniť slovenské daň.priznanie. Musí si teda prepočítať kurzom /akým/ príjmy z čiech, prepočítať aj zaplatenú daň v čechách? Nie je mi to vôbec jasné.... ďakujem

Prosím, poraďte, horí to ďakujem:mad: