Dadanuška
05.12.12,11:29
Pekný deň prajem, poprosím Vás o radu. Účtujem na vysokej škole (nezisková organizácia) projekty z eurofondov. A teraz nám prišlo, že máme vrátiť časť dotácie, ktorú nám vyplatili minulý rok - neoprávnené výdavky. A neviem, či som to zaúčtovala správne:
384/346 - zníženie predpisu dotácie z EU a ŠR,
413/411 - zvýšenie použitia vlastných zdrojov fondom reprodukcie,
346/221 - vrátenie peňazí ministerstvu.
Je to takto správne? Neviem to totiž nikde nájsť, a už sa s tým trápim týždeň.:confused: :mee: Budem vďačná za akúkoľvek radu.
a_je_to
08.12.12,11:49
Prvý zápis by aj mohol byť, aj tretí. Druhý zápis je dobrý, ak sa výdavky, na ktoré bola neuznaná dozácia budú kryť z fondu reprodukcie, nie z nadačného imania, či čo na tej 411 máte. A ak šlo o kapitálové, nie prevádzkové výdavky.
Dadanuška
11.12.12,07:28
Áno, išlo o kapitálové výdavky. Ďakujem veľmi pekne. Bola som z toho totiž dosť zmätená, keďže moja predchodkyňa to účtovala cez 542 - ostatné pokuty a penále, čo sa mi moc nepozdávalo, lebo nám žiadnu pokutu ani penále nevyrúbili. Tak ešte raz ďakujem za odpoveď.
obecbracovce
13.01.13,20:05
Prosím poraďte ako zaúčtovať: Pri rekonštrukcií školy-sme ako zriaďovateľ -čerpali aj dotáciu z eurofondov. Teraz po kontrole máme vrátiť časť kapitálových výdavkov ako neoprávnené náklady cca 7.000 €. Ministerstvo nám malo vrátiť na základe poslednej žiadosti o platbu cca 9.000 € bežné výdavky a 4.000 € kapitálové výdavky. Avšak ministerstvo vrátenie riešilo (vraj sa to tak robí) samozrejme po našom súhlase vzájomným zápočtom a vrátilo nám cca 6.000 €. V prípise bolo uvedené, že 5.500 € je zdroj EÚ a 500 € zdroj ŠR. Prosím Vás, vie niekto ako to správne zaúčtovať, keďže od ministerstva nám mali byť vrátené aj kapitálové aj bežné výdavky? Blíži sa termín odovzdania uzávierky a ja si s tým neviem rady. Peniaze na účet došli v decembri. Ako som zle zaradila túto tému - ospravedlňujem sa.