Terezap
27.02.06,00:03
Prosím Vás o radu. SZČO odo mňa žiada, aby som mu vypočítanú daň na rok 2006, z ktorej bude platiť preddavky zaokrúhlila v daňovom priznaní 2005 zo sumy 46675 na sumu 48000. Nikde som sa o tom nedočítala, či sa takéto zaokrúhľovanie robí. Môžem to tak spraviť?
Manual
27.02.06,04:58
Prosím Vás o radu. SZČO odo mňa žiada, aby som mu vypočítanú daň na rok 2006, z ktorej bude platiť preddavky zaokrúhlila v daňovom priznaní 2005 zo sumy 46675 na sumu 48000. Nikde som sa o tom nedočítala, či sa takéto zaokrúhľovanie robí. Môžem to tak spraviť?
Myslím že nespravíš nič zlé, akurát DU bude mať zaplatené viac a na budúci rok bude zasa túto sumu v DU odpočítavať.:)
kalkulka
27.02.06,05:05
Ak počítam preddavky na budúci rok a uvádzam ho do daňového priznania, tak by to malo byť vypísané v zmysle zákona. Čiže žiadne zaokrúhľovanie. To, že daňovník zaplatí viac, to je jeho preplatok na preddavkoch, čo si vysporiada v ďalšom daňovom priznaní, čiže za rok 2006 a tam uvedie skutočnú výšku zaplatených preddavkov. Ešte by som doplnila, daňovník si môže požiadať daňový úrad o platenie preddavkov inak a tam uvedie, že bude platiť vyššie preddavky.
liba2
27.02.06,05:11
Prosím Vás o radu. SZČO odo mňa žiada, aby som mu vypočítanú daň na rok 2006, z ktorej bude platiť preddavky zaokrúhlila v daňovom priznaní 2005 zo sumy 46675 na sumu 48000. Nikde som sa o tom nedočítala, či sa takéto zaokrúhľovanie robí. Môžem to tak spraviť?Terka, ja sumu v DP nezaokrúhľujem; ale sumu uhradeného preddavku zaokrúhľujem aspoň na celé stovky nahor (lebo pre mňa je to pohodlnejšie na evidovanie :D ). Efekt je rovnaký ako píše Janko, mám zaplatené o čosi viac ako je povinnosť a po podaní daň. priznania sa to usporiada. DÚ doteraz nikdy nato nereagoval - povinnosť bola splnená.
Terezap
27.02.06,07:25
Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem.