Kalabasa
05.12.12,15:36
Dobrý deň, zaujímalo by ma, do koľkých dní najneskôr sa treba po prijatí DIČ prihlásiť (som začínajúca živnostníčka). Poštou prišlo, no ja som momentálne odcestovaná a neviem, aké to je akútne.

Ďakujem za rady a prajem príjemný večer.
srska
05.12.12,14:48
kde? a ohľadom čoho?
Kalabasa
05.12.12,14:53
Do zdravotnej poisťovne, na daňový úrad, vytvoriť si podnikateľský účet.. proste všetko čo je potrebné po prijatí DIČ vykonať. Nie som v tom zbehlá, takže si nie som istá, či to vôbec pochopiteľne vysvetľujem.. snáď aspoň trošku áno :)
Mila123
05.12.12,14:56
DIČ predsa ti vydal DÚ, chceš sa hlásiť ako platiteľ DPH? alebo prečo ešte raz DÚ....
a ZP si bola povinní do 8. dní od nadobudnutia ŽO.....
podnikateľský účet pri jeho zriadení, nie je obmedzený časovým intervalom.....ak účet ešte teraz nepotrebuješ, nemusíš ho mať......
Economic
05.12.12,14:56
Na zdravotnú poisťovňu aj SP do 8 dní od Oprávnenia, nie od pridelenia DIČ. Zdravotnú poisťovňu je možné hneď cez JKM urobiť, len ich treba o to požiadať.
srska
05.12.12,14:59
kolbasa, no vidíš - keď spresníš otázku, kočky ti dajú hneď odpoveď:D
Kalabasa
05.12.12,15:02
Oh, ďakujem za toľko reakcií! :) Čo by som si bez vás počala. Na živnostenskom úrade som si založila živnosť v piatok, včera som si bola vyzdvihnúť osvedčenie. Pri zakladaní mi povedali, že ma prihlásia do zdravotnej poisťovne a aj na daňový, no vraveli mi, že ohľadom platenia za zdravotné sa budem musieť ísť do poisťovne dohodnúť (či budem platiť príkazom, poukážkou..). Neviem však, koľko času na to mám. No a dokonca ani neviem, či na ten daňový musím alebo nemusím ísť. Platcom DPH nechcem byť. Znamená to teda, že tam momentálne ísť nemusím? Baby som z toho blb :)
Economic
05.12.12,15:05
Keď Ťa prihlásia oni na DÚ už nemusíš chodiť. Čakaj kartičku.
Kalabasa
05.12.12,15:14
Aha, ďakujem :) a náhodou neviete, ako to je s tou zdravotnou? (ospravedlňujem sa za hlúpe otázky..)
Economic
05.12.12,15:17
Priznám sa, že presne neviem, ale mali by Ti poslať nejaké oznámenie na aký účet a s akým VS budeš uhrádzať platby. Možno by som tam zavolala. Ja väčšinou riešim PO, nie FO, tak neviem presne ako toto funguje.. Ale možno niekto iný napíše postup.
srska
05.12.12,15:35
vs na zp bude tvoje rodné číslo, ks:3558 a šs: rrrrmm alebo mmrrrr podľa toho v akej si registrovaná