Avdika
05.12.12,15:40
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť. Boli sme si obhliadnuť garsonku, zapáčila sa nám. Je tam záložnné právo - úver, ale majiteľ povedal že podal žiadosť o preloženie záložného práva na svoj RD, ktorý má väčšiu hodnotu. Včera sme volali s realitkou, povedali nám že musíme ešte mesiac počkať, než to záložné právo preložia. Ale realitka chce, aby sme podpísali predkúpnu zmluvu. Chceme vedieť, či to môžeme podpísať aj so záložným právom, ktoré je momentálne tam. Máme strach že ak podpíšeme predkúpnu zmluvu a nepodarí sa mu to záložné právo preniesť na svoj RD, že nám to tam ostane. Môžme odstúpiť od takejto zmluvy a vráti nám peniaze? Ďakujem.
arizona
05.12.12,14:50
Ved si to ziadajte zapisat ako podmienku do zmluvy s realitkou.Aj vy predsa ako ucastnik zmluvy mate pravo si tam zapisat vase podmienky a pripomienky. Zmluva je dohoda DVOCH stran !

"Ak do datumi XX nebude byt zbaveny zaloz.prava tak mate moznost od zmluvy odstupit a napr. do 2 dni vam budu vratene peniaze v plnej vyske,ktore ste dali ako zalohu za byt" /alebo nieco podobne/
Avdika
05.12.12,14:56
My si to tam chceme zatial prerabat ked podpiseme predkupnu zmluvu. A kto bude platit zatial energie a pod.? Ci spravime odpocet energii? Dakujem za odpoved.
bubkoch
05.12.12,15:03
My si to tam chceme zatial prerabat ked podpiseme predkupnu zmluvu. A kto bude platit zatial energie a pod.? Ci spravime odpocet energii? Dakujem za odpoved.

bez ohladu na to ci tam je alebo nie je zalozne pravo, by som toto neodporucal ... akekolvek investicie do bytu by som robil AZ PO POVOLENI VKLADU riadnej kupnej zmluvy na katastri
Avdika
05.12.12,15:14
A ked si to dame uviesto do zmluvy, ze nam nahradi vsetky skody? preto si to chceme uz teraz prerabat, aby sme sa uz po prevode mohli rovno len nastahovat. Predavajuci si je isty tym, ze mu to prevedu na jeho RD, lebo ma vacsiu hodnotu ako garsonka, tak mu povedali v banke.
verkaz
05.12.12,15:33
S prevodom úveru na jeho rodinný byt, by nemal byť problém. prípadne by som sa šla informovať do peňažného ústavu, kde je záložné právo. S prerábaním by som bola opatrnejšia . O súhlas k prerábaniu bytu musí požiadať jeho vlastník (buď správcu alebo spoločenstvo a následne stavebný úrad). Neuvádzaš o aké prerábanie bytu ide. Či je tam potrebný súhlas stavebného úradu a vyjadrenie statika alebo len ohlasovaciu povinnosť.
Naštuduj si v Zmluve o spoločenstve alebo domovom poriadku, čo je všetko potrebné mať k prerábaniu bytu.
arizona
05.12.12,15:50
Tiez radim pockat s prerabkou, stat sa moze vselico...

Nasmu znamemu sa stalo len nedavno, ze kupoval byt.Hoci sme mu hovorili, ze si moze najst aj sam, silou mocou chcel cez realitku, vraj je to bezpecnejsie a boji sa aby nenaletel nejakemu "lapajovi"...Realitka mu nasla byt k okamzitemu nastahovaniu.

Ponahlal, byt poprerabal,pokym sa akoze vybavia papiere.Ved to "realitka rychlo vybavi"...

Nove okna, nove stierky,nova kuchyna,kupelka atd.
Samozrejme,byt uz vyplateny na ucte predavajuceho.
Ale pri vybavovani papierov sa zistilo, ze majitel mal obrovske dlhy na byte a exekucie ktore zabudol spomenut, realitka si to tiez neoverila a nakolko uz aj ona mala proviziu vyplatenu,davala uz ruky prec...

Pripad este nie je dorieseny,byvaly majitel je kdesi "za kopeckami",nas znamy dal vsetky peniaze za byt a prerabku,realitka hra mrtveho chrobaka a nas znamy, ktory vlastne komplet poprerabal cely cudzi byt je psychycky na dne a nevie,ako to vsetko dopadne...:rolleyes::mee:
arizona
05.12.12,15:53
A ked si to dame uviesto do zmluvy, ze nam nahradi vsetky skody? preto si to chceme uz teraz prerabat, aby sme sa uz po prevode mohli rovno len nastahovat. Predavajuci si je isty tym, ze mu to prevedu na jeho RD, lebo ma vacsiu hodnotu ako garsonka, tak mu povedali v banke.

...a co ked on povie, ze peniaze nema,ale uzna svoju chybu a navrhne splacat napr.po 50€ mesacne ?:rolleyes: