Marylu
06.12.12,09:43
chcela by som vedieť či sa dá uhradiť vianočné posedenie zo socialného fondu
Mila123
06.12.12,08:46
áno, len ho musíš rozpočítať na počet zamestnancov,a zraziť poistenie do SP a zdaniť im to.......
mzdarka renca
06.12.12,08:48
samozrejme, že sa dá, len upozorňujem, že sumu, ktorá bola vynaložená na toto posedenie vydelíš počtom prítomných zamestnancov a z výslednej sumy odvedieš poistné a daň/zamestnanec.
Tweety
06.12.12,08:50
vitaj Renči, kde si sa tak dlho túlala?
mzdarka renca
06.12.12,08:52
dakujem Majka, túlala som sa kade tade :) .... rada ťa vidím, resp.čítam
karol x
06.12.12,09:38
prosím vas o vysvetlenie. tvori sa socialny fond z casti hrubej mzdy zamestnancov? ak ano, komu tento fond patri? ak sa vobec da takto na to odpovedat?
Tweety
06.12.12,09:40
prosím vas o vysvetlenie. tvori sa socialny fond z casti hrubej mzdy zamestnancov? ak ano, komu tento fond patri? ak sa vobec da takto na to odpovedat?
SF je tvorený zo zisku, ale aj povinne z nákladov(teda z HM zamestnancov) a je určený pre zamestnancov.
Kuk
http://www.porada.sk/t39485-zakon-o-socialnom-fonde-od-01-01-2009-a.html
tanusik
18.12.12,06:12
Ahojte...
a dali by sa výdavky na to vianočné posedenie realizovať aj ako náklad na reprezentáciu (kebyže zamestnávateľ so nechce "prehnať" cez SF), čiže zaúčtovaním 513/211 a pripočítať to k VH...?
ďakujem...
tanusik
18.12.12,09:57
Ahojte...
a dali by sa výdavky na to vianočné posedenie realizovať aj ako náklad na reprezentáciu (kebyže zamestnávateľ so nechce "prehnať" cez SF), čiže zaúčtovaním 513/211 a pripočítať to k VH...?
ďakujem...
A ešte jedna otázka....majiteľ chce kúpiť zamestnancom bežecký pás.......na toto sa môžu použiť prostriedky zo SF...? áno?
účtov. 472/211 .......a podľa par.5 ods.8 by to malo byť pre zamestnancov oslobodené od dane....?
Poprosila by som odsúhlasiť...
ivkň
08.03.13,05:57
Dobrý deň, chcem sa spýtať ako by ste účtovali mikulášske balíčky, zakúpené v hotovosti?Zrejme sa to tiež musí zdaniť zamestnancom.
nákup balíčkov: 472/211
A ako postupovať ďalej, keďže sa to zamestnancom zdaňuje vo výplate??? prosím poraďte mi...má to ísť do 521 keďže je to nepeňažný príspevok???
Ďakujem...
Tweety
08.03.13,06:18
Dobrý deň, chcem sa spýtať ako by ste účtovali mikulášske balíčky, zakúpené v hotovosti?Zrejme sa to tiež musí zdaniť zamestnancom.
nákup balíčkov: 472/211
A ako postupovať ďalej, keďže sa to zamestnancom zdaňuje vo výplate??? prosím poraďte mi...má to ísť do 521 keďže je to nepeňažný príspevok???
Ďakujem... Je to nepeň. príjem zamestnanca, už ho nikam neúčtuješ, objaví sa len na účte 342- daň zo ZČ.
ivkň
08.03.13,07:27
problém mi ešte nastáva, že jeden balík bol daný aj zamestnankyni na materskej. Jej sa však nemá z čoho odpočítať tá daň. Ako v tomto prípade?.... tú daň účtujem 331/342?
Tweety
08.03.13,07:40
problém mi ešte nastáva, že jeden balík bol daný aj zamestnankyni na materskej. Jej sa však nemá z čoho odpočítať tá daň. Ako v tomto prípade?.... tú daň účtujem 331/342?
Áno daň 331/342.
suzi22
17.04.13,06:52
Dobry den prosim Vas, moze zamestnavatel zaplatit zo soc. fondu zivotku zamestnancovi? Ak ano, posudzuje sa tento bonus u zamestnanca ako zdanitelny prijem?
Tweety
17.04.13,06:58
Dobry den prosim Vas, moze zamestnavatel zaplatit zo soc. fondu zivotku zamestnancovi? Ak ano, posudzuje sa tento bonus u zamestnanca ako zdanitelny prijem?
AK mu ju preplatí, bude to pre zamestnanca zdaniteľný príjem a zaplatí z toho aj odvody.
suzi22
17.04.13,07:18
Dakujem pekne,cize prakticky: urobi sa zmluva - kde platitel bude firma a poisteny bude zamestnanec - firma to zaplati..keby to je to zo socialneho fondu - tak uz sa to nedava do nakladov - ide vlastne len o rozpustanie fondu....ale keby to nie je zo soc. fondu - moze to byt vydavok firmy? A teda zaroven pre zamestnanca je to zdan.prijem + dvody - i ked peniaze pojdu priamo z firmy do poistovne??? nie fyzicky zamestnancovi - ale je to zaplatene za zamestnanca........DAKUJEM
Tweety
17.04.13,07:19
Dakujem pekne,cize prakticky: urobi sa zmluva - kde platitel bude firma a poisteny bude zamestnanec - firma to zaplati..keby to je to zo socialneho fondu - tak uz sa to nedava do nakladov - ide vlastne len o rozpustanie fondu....ale keby to nie je zo soc. fondu - moze to byt vydavok firmy? A teda zaroven pre zamestnanca je to zdan.prijem + dvody - i ked peniaze pojdu priamo z firmy do poistovne??? nie fyzicky zamestnancovi - ale je to zaplatene za zamestnanca........DAKUJEM
Netreba zabúdať, že SF je pre všetkých zamestnancov, nie len pre jedného. Takže aj čerpanie je pre všetkých. A k tým nákladom, životná poistka nie je daňovo uznaným nákladom zamestnávateľa.
suzi22
17.04.13,07:31
dakujem pekne