Prasa
27.02.06,07:06
Ahojte,chcem sa spýtať ako to je s dobropisom.Dodávateľ mi dal fa za tovar.Potom mi poslal dobropis,pretože tovar som vratil.Dodávatel mi potom vrátil peniaze ,ktoré mi poslal na účet.Ako mám tie peniaze vrátene zaučtovať?Ovplyvňujú mi základ dane alebo nie?
účtovník 007
27.02.06,06:46
Ahojte,chcem sa spýtať ako to je s dobropisom.Dodávateľ mi dal fa za tovar.Potom mi poslal dobropis,pretože tovar som vratil.Dodávatel mi potom vrátil peniaze ,ktoré mi poslal na účet.Ako mám tie peniaze vrátene zaučtovať?Ovplyvňujú mi základ dane alebo nie?

Milé Prasa,
Dodávateľ mi dal fa za tovar- zaúčtoval si záväzok do knihy fa a urobil príjemku na sklad.
Predpokladám, že si fa uhradil. V peňažnom denníku účtuješ výdaj pokladňa alebo bankový účet a výdavky OVDZ.

Potom mi poslal dobropis,pretože tovar som vratil.-účtuješ v knihe záväzkov fa mínusom a urobíš výdajku zo skladu, nakoľko si tovar vrátil.

Dodávatel mi potom vrátil peniaze ,ktoré mi poslal na účet.-BU príjem a ďalej v členení peň. denníka príjem ovpl. DZ. V knihe záväzkov označiť dobropis ako uhradený, nakoľko Ti peniaze boli vrátené.
Neviem, čo Ti dovoľuje soft.Niekto musí takúto operáciu zaúčtovať BU výdavok mínusom a v členení výdavky OVDZ znovu mínusom, nakoľko iba z výdavkov v peň. deníku soft dovolí účtovať v knihe záväzkov.

http://www.porada.sk/showthread.php?t=19249&highlight=%2Adobropis%2A

alebo v rozšírenom vyhľadávaní zadaj *dobropis*, nájdeš tam určite riešenie